تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

گروسی: نمی‌توانیم ضمانت دهیم که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح‌آمیز است

رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: درباره توافق پادمانی "ان‌پی‌تی" با جمهوری اسلامی ایران، آژانس تلاش‌هایی برای تعامل با ایران به منظور حل موضوعات باقی مانده مرتبط با وجود ذرات اورانیوم با منشا انسانی در سه مکان اعلام نشده در ایران انجام داده است. در نتیجه، این موضوعات حل نشده‌اند و آژانس در موقعیتی نیست که در این باره ضمانت دهد که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح آمیز است.

کد خبر: ۱۳۷۹۳۴
۱۹:۱۱ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱

گروسی: نمی‌توانیم ضمانت دهیم که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح‌آمیز است

دیدارنیوز: رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با طرح این ادعا که پرونده‌های حل نشده‌ای بین ایران و آژانس وجود دارد، گفت: «آژانس همچنان آماده تعامل مجدد با ایران برای حل این مسائل است.»

رافائل گروسی در بخشی از سخنان خود در ۶۶ امین کنفرانس عمومی آژانس در وین با اشاره به برنامه‌ی هسته‌ای ایران گفت: «من به طور منظم در مورد راستی آزمایی و نظارت آژانس تحت برجام به شورای حکام گزارش می‌دهم.»

وی در ادعایی گفت: «همانطور که در طی اظهارات خود در ۶۵ امین کنفرانس عمومی اعلام کردم، راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات مرتبط با برنامه‌ی هسته‌ای ایران تحت برجام به‌طور جدی تحت تأثیر تصمیم ایران برای توقف اجرای این تعهدات، از جمله پروتکل الحاقی قرار گرفته است.»

گروسی با طرح این ادعا که از ماه ژوئن، ایران تعاملی با آژانس نداشته، اظهار کرد: «درباره توافق پادمانی "ان‌پی‌تی" با جمهوری اسلامی ایران، آژانس تلاش‌هایی برای تعامل با ایران به منظور حل موضوعات باقی مانده مرتبط با وجود ذرات اورانیوم با منشا انسانی در سه مکان اعلام نشده در ایران انجام داده است. در نتیجه، این موضوعات حل نشده‌اند و آژانس در موقعیتی نیست که در این باره ضمانت دهد که برنامه هسته‌ای ایران صرفاً صلح آمیز است.»

رئیس آژانس بین المللی همچنین گفت: «آژانس همچنان آماده تعامل مجدد با ایران برای حل این مسائل است. ما باید راه‌حل‌های مشترکی برای مشکلاتی که اگر آن‌ها را حل نکنیم از بین نمی‌روند، پیدا کنیم.»

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز در این نشست عمومی درباره نظارت‌های آژانس گفت: «برجام نتیجه تلاشی جمعی است که دربرگیرنده توازنی حساس، مرکب از مسئولیت‌ها و اقدامات متقابل است که طی آن ایران محدودیت در فعالیت‌های غنی‌سازی، کاهش سرعت و ظرفیت فعالیت‌های هسته‌ای و سیستم راستی‌آزمایی سختگیرانه‌ای را برای مدت مشخص‌شده‌ای، می‌پذیرد و به‌ازای آن، طرف مقابل می‌بایست تحریم‌های ظالمانه غیرقانونی و موانع مرتبط با ازسرگیری همکاری‌ها و مراودات مالی، تجاری و اقتصادی ایران را حذف کند و ادعا‌های واهی علیه برنامه‌ها و فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران را خاتمه دهد.»

وی ادامه داد: «همان‌طور که در فرصت‌های گوناگون بیان شده است؛ جمهوری اسلامی ایران همچنان به توافق ۲۰۱۵ متعهد است، اقدامات جبرانی ایران در پاسخ به نقض تعهدات طرف‌های مقابل صورت گرفته است. چنانچه دیگر طرف‌های این توافق با رفع همه موانع و برداشتن تحریم‌ها به تعهدات خود بازگردند؛ تداوم اقدامات اجرایی ایران با کسب مجوز قانونی از مجلس شورای اسلامی تعیین خواهد شد.»

اسلامی با اشاره به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ایران اظهار کرد: «مایلم روشن سازم که هیچ‌گونه فعالیت یا مواد هسته‌ای اعلام نشده در ایران وجود ندارد و تمامی اتهامات صرفاً مبتنی بر اطلاعات ساختگی و نادرست رژیم غاصب اسرائیل است. جمهوری اسلامی ایران حقیقتاً انتظار دارد که آژانس گزارش‌دهی، نظارت و راستی‌آزمایی خود را به‌صورت حرفه‌ای، بی‌طرفانه و مستقل‌تر انجام دهد.»

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی