تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

گزارش علیه کی‌روش

«در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ گزارش‌هایی از بعضی از نهاد‌ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید که به اصطلاح بر سر نتیجه بازی ایران و قطر معامله شده است.»

کد خبر: ۱۳۷۶۸۰
۱۴:۲۲ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

گزارش علیه کی‌روش

دیدارنیوز ـ به نقل از ورزش سه، سرمربی تیم ملی ایران در بخشی از گفتگوی اخیرش در واکاوی گذشته، یک قصه قدیمی را دوباره به زبان آورد. او گفت یک روز قبل از یکی از مسابقات مهم تیم ملی، وزیر در جمع بازیکنان گفته بود که کی‌روش نتیجه این بازی را فروخته است.

با انتشار این بخش از صحبت‌های کی‌روش گوش‌ها تیز شد و گمانه‌زنی‌ها به سمت گذشته‌ای رفت که کی‌روش حداقل با دو وزیر ورزش رابطه‌ای بسیار پرتنش داشته است؛ اولین اسم مسعود سلطانی‌فر، وزیر سابق ورزش و سپس محمود گودرزی، اولین وزیر ورزش کابینه حسن روحانی که او نیز در دوره وزارت خود بسیار علنی و با ادبیات منحصربه‌فرد خود، علیه کی‌روش و خواسته‌هایش مواضعی جدی و تند داشت.

اما حقیقت این است که ماجرا به هیچکدام از این دو وزیر برنمی‌گردد. ساعتی پیش در گفت‌وگویی با علی کفاشیان، رییس پیشین فدراسیون فوتبال، درباره این مسئله از او سوال کردیم. با توجه به اینکه به ظن قوی، این موضوع مربوط به دوران ریاست وی بر فدراسیون فوتبال و دوره اول همکاری کی‌روش با این رییس پیشین فوتبال ایران بود. کفاشیان با تایید این اتفاق گفت: «البته هیچ‌وقت اینطور نشد که وزیر در جمع بازیکنان این صحبت را مطرح کند و این مسئله حقیقت ندارد، اما چنین چیزی اتفاق افتاد.»

کفاشیان ادامه می‌دهد: «در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ پس از آنکه مهدی رحمتی از تیم ملی ایران خط خورد، شایعات مختلفی درباره بازگشت ایشان به تیم ملی بر سر زبان‌ها بود که در نهایت هم آقای کی‌روش، رحمان احمدی را به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم ملی انتخاب کرد که خب با در نظر داشتن این موضوع که رحمتی در آن موقع گلر مهمی محسوب می‌شد، گزارش‌هایی از بعضی از نهاد‌ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید که به اصطلاح بر سر نتیجه بازی ایران و قطر معامله شده است.»

کفاشیان می‌گوید: «این موضوع را به ما گفتند، اما من هیچ‌وقت آن را به گوش کی‌روش نرساندم، چون فکر نمی‌کردم که این خبر درست باشد و به سرمربی تیم ملی اعتماد داشتم، اما آقای وزیر در گفتگو با جواد نکونام، این موضوع را به وی گفته بود. (البته مشخص نیست این تحلیل شخصی وزیر بوده یا او صرفا خبر را به نکونام منتقل کرده است.)

وزیری که کفاشیان از آن صحبت می‌کند، محمد عباسی، آخرین وزیر ورزش دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد، است که اتفاقا صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ در دوره او رخ داد؛ زمانی که ایران با سه پیروزی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی به عنوان تیم اول گروه با کارلوس کی‌روش برای اولین بار راهی جام جهانی شد.

کفاشیان می‌گوید: «انتشار این شایعه استرس عجیبی را برای ما در پی داشت؛ ضمن اینکه در آن مسابقه هم قطر خوب کار کرد و شرایط شکست‌دادن ما را هم داشت، اما در نهایت، این تیم ملی ایران بود که از حداقل وقت خود استفاده کرد و با سه پیروزی به بهترین شکل به جام جهانی صعود کرد.»

بعد از آن دوره، ایران در دو دوره متوالی دیگر نیز به جام جهانی صعود کرده است؛ یک بار با کارلوس کی‌روش و یک بار با دراگان اسکوچیچ و جالب اینکه حالا دوباره کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران بازگشته تا برای سومین بار در سومین جام جهانی متوالی روی نیمکت یک تیم بنشیند و رکوردی جدید را برای خود خلق کند.

نکته جالب اینکه دوره این حرف‌ها هم در فوتبال ایران گذشته و کمتر کسی به دنبال پیگیری شایعات و مسائل این‌چنینی است.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: کی روش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی