تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

گزارش علیه کی‌روش

«در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ گزارش‌هایی از بعضی از نهاد‌ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید که به اصطلاح بر سر نتیجه بازی ایران و قطر معامله شده است.»

کد خبر: ۱۳۷۶۸۰
۱۴:۲۲ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

گزارش علیه کی‌روش

دیدارنیوز ـ به نقل از ورزش سه، سرمربی تیم ملی ایران در بخشی از گفتگوی اخیرش در واکاوی گذشته، یک قصه قدیمی را دوباره به زبان آورد. او گفت یک روز قبل از یکی از مسابقات مهم تیم ملی، وزیر در جمع بازیکنان گفته بود که کی‌روش نتیجه این بازی را فروخته است.

با انتشار این بخش از صحبت‌های کی‌روش گوش‌ها تیز شد و گمانه‌زنی‌ها به سمت گذشته‌ای رفت که کی‌روش حداقل با دو وزیر ورزش رابطه‌ای بسیار پرتنش داشته است؛ اولین اسم مسعود سلطانی‌فر، وزیر سابق ورزش و سپس محمود گودرزی، اولین وزیر ورزش کابینه حسن روحانی که او نیز در دوره وزارت خود بسیار علنی و با ادبیات منحصربه‌فرد خود، علیه کی‌روش و خواسته‌هایش مواضعی جدی و تند داشت.

اما حقیقت این است که ماجرا به هیچکدام از این دو وزیر برنمی‌گردد. ساعتی پیش در گفت‌وگویی با علی کفاشیان، رییس پیشین فدراسیون فوتبال، درباره این مسئله از او سوال کردیم. با توجه به اینکه به ظن قوی، این موضوع مربوط به دوران ریاست وی بر فدراسیون فوتبال و دوره اول همکاری کی‌روش با این رییس پیشین فوتبال ایران بود. کفاشیان با تایید این اتفاق گفت: «البته هیچ‌وقت اینطور نشد که وزیر در جمع بازیکنان این صحبت را مطرح کند و این مسئله حقیقت ندارد، اما چنین چیزی اتفاق افتاد.»

کفاشیان ادامه می‌دهد: «در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ پس از آنکه مهدی رحمتی از تیم ملی ایران خط خورد، شایعات مختلفی درباره بازگشت ایشان به تیم ملی بر سر زبان‌ها بود که در نهایت هم آقای کی‌روش، رحمان احمدی را به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم ملی انتخاب کرد که خب با در نظر داشتن این موضوع که رحمتی در آن موقع گلر مهمی محسوب می‌شد، گزارش‌هایی از بعضی از نهاد‌ها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید که به اصطلاح بر سر نتیجه بازی ایران و قطر معامله شده است.»

کفاشیان می‌گوید: «این موضوع را به ما گفتند، اما من هیچ‌وقت آن را به گوش کی‌روش نرساندم، چون فکر نمی‌کردم که این خبر درست باشد و به سرمربی تیم ملی اعتماد داشتم، اما آقای وزیر در گفتگو با جواد نکونام، این موضوع را به وی گفته بود. (البته مشخص نیست این تحلیل شخصی وزیر بوده یا او صرفا خبر را به نکونام منتقل کرده است.)

وزیری که کفاشیان از آن صحبت می‌کند، محمد عباسی، آخرین وزیر ورزش دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد، است که اتفاقا صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ در دوره او رخ داد؛ زمانی که ایران با سه پیروزی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی به عنوان تیم اول گروه با کارلوس کی‌روش برای اولین بار راهی جام جهانی شد.

کفاشیان می‌گوید: «انتشار این شایعه استرس عجیبی را برای ما در پی داشت؛ ضمن اینکه در آن مسابقه هم قطر خوب کار کرد و شرایط شکست‌دادن ما را هم داشت، اما در نهایت، این تیم ملی ایران بود که از حداقل وقت خود استفاده کرد و با سه پیروزی به بهترین شکل به جام جهانی صعود کرد.»

بعد از آن دوره، ایران در دو دوره متوالی دیگر نیز به جام جهانی صعود کرده است؛ یک بار با کارلوس کی‌روش و یک بار با دراگان اسکوچیچ و جالب اینکه حالا دوباره کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران بازگشته تا برای سومین بار در سومین جام جهانی متوالی روی نیمکت یک تیم بنشیند و رکوردی جدید را برای خود خلق کند.

نکته جالب اینکه دوره این حرف‌ها هم در فوتبال ایران گذشته و کمتر کسی به دنبال پیگیری شایعات و مسائل این‌چنینی است.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: کی روش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی