تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

میرزازاده دومین نقره‌ای فرنگی، ایران روی سکو هم نرفت

با کسب مدال نقره توسط امین میرزازاده کشتی‌گیر فوق سنگین تیم ملی فرنگی، آخرین امید ایران برای کسب مدال طلا نیز از بین رفت تا از نظر تیمی هم ناکامی ما کامل شود.

کد خبر: ۱۳۷۳۱۰
۲۳:۴۶ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

میرزازاده دومین نقره‌ای، ایران روی سکو هم نرفت

 

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: رضا کایالپ غول کشتی ترکیه در فینال رفابت‌های وزن ۱۳۰ کیلو گرم مسابقات جهانی کشتی فرنگی در صربستان به لطف امتیازی که از اخطار داوران به امین میرزازاده به چنگ آورد یک مدال طلای جهانی دیگر به ویترین افتخاراتش اضافه کرد.

دیدار فینال وزن ۱۳۰ کیلو گرم در شرایطی آغاز شد که طرفداران کشتی خوب می‌دانستند میرزازاده جوان کار سختی در مقابل رضا کایالپ باتجربه و عنوان‌دار خواهد داشت. با این حال جوان آینده‌دار کشتی ایران در نخستین تجربه خود در مسابقات جهانی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و نهایتا با نتیجه ۱ ـ ۱ و به دلیل امتیاز تساوی که نصیب حریف ترک شد این میدان مهم را واگذار کرد.

مدال نقره برای میرزازاده البته یک اتفاق خوشایند است، اما تیم ملی ایران با همه ستاره‌هایش در کسب مدال طلا ناکام ماند و به همین خاطر روی سکوی تیمی هم قرار نگرفت تا در مسابقاتی که مدعیان بزرگی مثل روسیه، بلاروس و کوبا شرکت نداشتند یا تیم ناقص فرستاده بودند، یک فرصت استثنایی را حتی برای قهرمانی جهان از دست بدهد.

ایران در نهایت با کسب دو مدال نقره میرزازاده و گرایی و یک برنز ساروی و کسب ۸۱ امتیاز در رتبه چهارم تیمی قرار گرفت.

ناکامی کشتی فرنگی ایران در کسب مدال طلا در این رقابت‌ها در حالی بود که ایران سال گذشته و در پایان رقابت‌های جهانی نروژ با ۴ مدال طلا و ۲ برنز بعد از روسیه به عنوان نایب قهرمانی جهان رسید، اما امسال بدون کسب مدال طلا و تنها با ۲ نقره و یک برنز نتوانست بر روی سکوی اول تا سومی قرار بگیرد.

میرزازاده دومین نقره‌ای

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی