تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

علت گران شدن تعرفه تلفن ثابت چیست؟

شنیده‌ها حاکی از این است که تعرفه تلفن ثابت گران شده و از این به بعد مشترکان باید مبالغ بیشتری پرداخت کنند. جزئیات مصوبه را در ادامه بخوانید.

کد خبر: ۱۳۷۰۱۹
۰۹:۱۰ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۱

علت گران شدن تعرفه تلفن ثابت چیست؟

دیدارنیوز: تعرفه تلفن ثابت افزایش یافت و هم‌اکنون کاربران می‌بایست برای حفظ خط ثابت تلفن خود، ماهیانه مبلغی به عنوان اشتراک بپردازند.

وزیر صنعت طرح افزایش تعرفه تلفن ثابت را امضا کرد تا از این لحظه به بعد، مشترکین خط ثابت تلفن هزینه‌های بیشتری بابت این موضوع پرداخت کنند.

علت گران شدن تعرفه تلفن ثابت چیست؟
طرح افزایش تعرفه تلفن ثابت در پاییز سال ۱۴۰۰ مورد بررسی اولیه قرار گرفت و حواشی بسیاری هم برای آن ایجاد شد. نهایت امر این بود که در تابستان ۱۴۰۱ این طرح به تصویب رسید و از اوایل ماه جاری به اجرا درآمده است. با این حساب ستاد تنظیم بازار قیمت استفاده از خطوط تلفن ثابت را جدیدا تصویب کرده و رگولاتوری و مخابرات با افزایش هزینه‌ها موافقت کرده‌اند.

در حال حاضر مشترکین تهرانی می‌بایست برای حفظ ارزش خط تلفن ثابت خود، ماهانه مبلغ ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند. این هزینه صرفا برای وقتی است که کاربران از خطوط تلفن ثابت خود استفاده نمی‌کنند، اما می‌خواهند آن را همچنان نگه دارند. در استان تهران، کاربران با ۴۴۴۴ دقیقه مکالمه باید مبلغ ۲۰ هزار تومان واریز کنند.

همچنین کاربران دیگر مراکز استانی باید برای ۳۳۳۳ دقیقه مکالمه تقریبا ۱۵ هزار تومان و شهرستانی‌ها بابت ۲۶۶۶ دقیقه ۱۰ هزار تومان هزینه کنند. در تاریخ ۲۶ مرداد ماه سال جاری، ستاد تنظیم بازار بر اساس مصوبه‌ای که در اختیار داشته مقرر کرده از ابتدای شهریور ماه تعرفه‌ها افزایش یابد.

پیش‌تر شرکت مخابرات اعلام کرده بود برای تأمین بودجه و درآمد خود نیازمند افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت است و این رشد قیمتی هم به تبع همان گله و شکایتی است که مخابرات داشت. از طرف دیگر، چون یک‌سری از فعالیت‌های مخابرات به قسمت‌های بیرونی برون‌سپاری شده، در نتیجه هزینه تلفن ثابت عدد معینی نیست و مدام در نوسان است.

از دیگر دلایلی که برای افزایش نرخ تعرفه‌ها عنوان شده، می‌توان به نوسازی و بازسازی شبکه تلفن ثابت اشاره گرد. این نکته را باید مد نظر قرار داد که تجهیزات مخابراتی مدت زیادی است کار خودش را کرده و نیاز است مجموع این تجهیزات به‌روزرسانی شوند. همچنین در شهریور ماه سال گذشته، سهامداران شرکت مخابرات، سود حاصل از افزایش تعرفه‌ها را به توسعه شبکه ملی اطلاعات و بهبود فناوری در شبکه اختصاص دادند.

مخابرات چندی پیش اعلام کرده بود که از به تعویق افتادن تصویب افزایش تعرفه خطوط ثابت تلفن نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان ضرر کرده است. در نهایت سلسله جلسه‌های میان شورای رقابت، شرکت مخابرات ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نتیجه رسیده و به نظر می‌رسد سود حاصل از تصویب این طرح می‌تواند ضرر و زیان مخابرات را در میان‌مدت جبران کند.

منبع: گجت‌نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی