تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

استمرار ثبت سفارش کتب درسی تا ۳۱ شهریور/ افزایش ۲۲ درصدی قیمت کتاب‌ها

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد از حدود ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دانش‌آموزی کشور، ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز کتاب‌های درسی خود را برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت سفارش کرده‌اند.

کد خبر: ۱۳۶۹۰۱
۱۴:۱۷ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

استمرار ثبت سفارش کتب درسی تا ۳۱ شهریور/ افزایش ۲۲ درصدی قیمت کتاب‌ها

دیدارنیوز ـ جامعه آماری دانش آموزی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در حدود ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است که تاکنون بالغ بر ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز ثبت سفارش کتاب‌های درسی را انجام داده‌اند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز هنوز کتاب‌های خود را ثبت سفارش نکرده‌اند که انتظار می ‎رود خانواده‌ها، اولیاء و مدیران مدارس نسبت به تکمیل این فرایند اقدامات لازم را انجام دهند.

براساس تمهیدات صورت گرفته عملیات توزیع کتاب‌های ثبت سفارش شده ۱۴ میلیون و۷۰۰ هزار دانش آموز شروع شده و از۱۰ شهریور ماه از مناطق به مدارس صورت گرفته و مدارس با توجه به زمانبندی‌هایی که برای تحویل کتاب مشخص کرده‌اند، نسبت به تحویل کتاب به دانش آموزان تا ۳۱ شهریورماه اقدام خواهند کرد.

فرآیند ثبت سفارش کتاب درسی تا ۳۱ شهریورماه نیز ادامه دارد و خانواده‌های دانش آموزانی که ثبت نام قطعی و ثبت سفارش کتاب درسی را انجام نداده‌اند در اولین فرصت نسبت به ثبت نام و ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند.

لازم به تأکید است که تعداد کتاب درسی چاپ شده بیش از جامعه آماری دانش آموزان است و هیچ کمبودی در کتاب درسی وجود نخواهد داشت.

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تمام تلاش خود را مصروف داشته تا قیمت کتاب‌ها کمترین میزان افزایش را نسبت به سال قبل داشته باشد و لذا بر همین اساس افزایش قیمت کتاب‌ها نسبت به پارسال به صورت میانگین ۲۲ درصد بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، یارانه دولتی اختصاص یافته برای کاغذ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که در سال گذشته از طرف دولت تخصیص داده شده بود معادل۵۰ میلیون دلار با نرخ ارز ترجیحی بوده و مبلغ ریالی تخصیصی ۱۱۶۷ میلیارد ریال که صرف خرید کاغذ داخلی و کاهش قیمت تمام شده کتاب درسی شده است. در این راستا سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دو تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی برای تامین و تولید کاغذ و مقوای کتاب درسی منعقد کرد.

برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ قرارداد خرید ۵ هزار تن کاغذ رول ۷۰ گرمی در داخل کشور منعقد شده بود که تمامی آن تحویل و در چاپ کتاب‌های همین سال مورد استفاده قرار گرفت که این مقدار معادل ۱۱درصد کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کتب درسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی