تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

تنش بین یونان و ترکیه؛ یکپارچگی «ناتو» از بین می‌رود؟

پس از تنش‌های اخیر میان مقامات یونان و ترکیه، وزارت امور خارجه یونان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات ترکیه با اظهارات خود یکپارچگی و همبستگی پیمان ناتو را از بین می‌برند.

کد خبر: ۱۳۶۷۲۴
۰۹:۲۰ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۱

تنش بین یونان و ترکیه؛ یکپارچگی «ناتو» از بین می‌رود؟

دیدارنیوز: وزارت امور خارجه یونان اعلام کرد که مقامات ترکیه با اظهارات خود یکپارچگی ناتو را از بین می‌برند و این موضوع به متحدان و شرکا ابلاغ خواهد شد.

به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه وزارت امور خارجه یونان آمده است: ما فوراً محتوای اظهارات تحریک آمیز اخیر را به اطلاع متحدان و شرکای خود خواهیم رساند تا مشخص شود که چه کسی در این مرحله خطرناک به همبستگی پیمان ما ضربه می‌زند.

این بیانیه می‌افزاید: در همین حال ما به اقدام بر اساس مبانی قوانین بین المللی و کشتیرانی به عنوان ستون امنیت و ثبات در تمام منطقه ادامه خواهیم داد.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیش از این گفته بود که یونان بهای هنگفتی را خواهد پرداخت.

آنکارا همچنین یونان را به رهگیری و تعقیب جنگنده‌های ترکیه با موشک‌های اس -۳۰۰ متهم کرده بود.

در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان آتن و آنکارا، رئیس جمهور ترکیه بار دیگر درباره اشغال جزایر مورد مناقشه با یونان هشدار داد.

«رجب طیب اردوغان» روز شنبه از یونان خواست به تاریخ رجوع کند و هشدار داد در صورت زیاده روی از سوی آتن، این کشور بهای سنگینی برای آن خواهد پرداخت.

رئیس جمهور ترکیه در جریان شرکت در یک رویداد فناوری خطاب به یونان گفت به تاریخ بنگرید، به گذشته برگردید؛ در صورتیکه زیاده روی کنید، بهای آن گزاف خواهد بود. ما یک چیز برای گفتن به یونان داریم: ازمیر را به خاطر بسپارید. اشاره اردوغان به آزادسازی ازمیر در سال ۱۹۲۲ از اشغال یونان بود. رئیس جمهور ترکیه در ادامه هشدار داد اشغال جزایر دریای اژه از سوی آتن دغدغه این کشور نیست.

اردوغان در ادامه گفت که زمانش که برسد، آنچه را لازم است انجام می‌دهیم. همانطور که می‌گوئیم، می‌توانیم یک شبه (به آنجا) بیاییم.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی