تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

مشکل فنی مانع پرتاب «آرتمیس ۱» شد

در حالی که میلیون‌ها علاقه‌مند به فضا و ماموریت‌های ناسا در سراسر جهان منتظر پرتاب ماموریت آرتمیس ۱ بودند، دقایقی پیش پرتاب این موشک به دلیل بروز نشتی در موتور به تعویق افتاد.

کد خبر: ۱۳۶۴۲۵
۱۸:۰۹ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۱

مشکل فنی مانع پرتاب «آرتمیس ۱» شد

دیدارنیوز: پرتاب ماموریت آرتمیس ۱ به دلیل بروز نشتی در موتور موشک به تعویق افتاد.

موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) ناسا که قرار بود امروز در ساعت ۸:۳۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۷:۰۳ به وقت تهران) به سمت ماه پرتاب شود، با مشکلی در موتور مواجه شد.

ناسا که در ابتدا در توییتی خبر از تعویق ۳۰ دقیقه‌ای این پرتاب داده بود در توییت جدیدی نوشت: پرتاب آرتمیس ۱ امروز انجام نخواهد شد، زیرا متخصصان در حال کار بر روی مشکل نشتی در موتور هستند. آن‌ها به جمع‌آوری داده ادامه خواهند داد و ما شما را در جریان تلاش‌های بعدی برای پرتاب قرار می‌دهیم.

مشکل فنی مانع پرتاب «آرتمیس ۱» شد

طبق اعلام ناسا، برای پرتاب این ماموریت سه پنجره زمانی وجود دارد که اولین آن امروز و فرصت‌های بعدی در روز دوم و پنجم سپتامبر (۱۱ و ۱۴ شهریور) است. اکنون به نظر می‌رسد که این پرتاب در روز دوم سپتامبر انجام شود.

ماموریت آرتمیس ۱ بخشی از پروژه آرتمیس ناسا است که تا کنون سه مرحله از آن اعلام شده و طی آن قرار است ناسا پس از دهه‌ها بار دیگر بشر را به ماه برساند. آرتمیس متشکل از سه ماموریت است. در ماموریت بدون سرنشین آرتمیس ۱، موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا در حالی که یک کپسول اوریون بر روی آن قرار دارد به سمت مدار ماه می‌رود. این موشک فرودی بر روی ماه نخواهد داشت.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ماموریت آرتمیس ۲ در سال ۲۰۲۴ پس از این ماموریت انجام خواهد شد. در ماموریت آرتمیس ۲ فضانوردان حضور خواهند داشت و در این سفر این فضانوردان تا مدار ماه سفر می‌کنند، اما بر روی قمر زمین فرود نمی‌آیند. در نهایت ماموریت آرتمیس ۳ انجام می‌شود که طی آن اولین فرد رنگین پوست و اولین فضانورد زن بر روی ماه فرود خواهند آمد تا بعد از دهه‌ها بار دیگر بشر بر روی قمر نقره‌ای زمین قدم بردارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی