تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
نشان زاده در بازدید از مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا:

«بوعلی» یکی از ارزشمندترین پتروشیمی‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در صدر هیاتی با حضور در پتروشیمی‌بوعلی سینا، در دیدار با مدیرعامل و مدیران این شرکت، «بوعلی» را یکی از ارزشمندترین شرکت‌های هلدینگ دانست و از تحول شکل گرفته در این شرکت تقدیر کرد.

کد خبر: ۱۳۶۲۳۶
۱۱:۳۵ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۱

دیدارنیوز_سرویس‌خوزستان: حسن نشان زاده مقدم در این دیدار صمیمانه با تقدیر از عملکرد شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در افزایش چشمگیر حجم تولید محصولات و ارزآوری سالانه حدود ۱ میلیارد دلاری، نقش این شرکت در اقتصاد کشور را کلیدی خواند و خواستار توسعه شرکت در بخش‌های میان‌دستی و پائین دستی شد.

وی افزود: پتروشیمی بوعلی سینا علاوه بر انجام تعهدات خود به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و تامین نیاز داخل کشور، با ایجاد بازار‌های جدید صادراتی، حدود ۱۲ درصد از ارز آوری هلدینگ خلیج فارس را محقق کرد که نشان از مدیریت صحیح و جایگاه این شرکت در میان شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس دارد.

نشان‌زاده با اشاره به افزایش دریافت خوراک و افزایش تولید در این شرکت، اظهار داشت: آنچه در سال ۱۴۰۰ محقق شد حاصل تلاش مدیرعامل و کارکنان پتروشیمی بوعلی سینا بود، در این سال با توجه به مشکلاتی که برای تامین کنندگان خوراک به وجود آمد، پتروشیمی‌بوعلی سینا با بهره‌گیری از پتانسیل داخل کشور تغییراتی در فرآیند ایجاد کرد و برای نخستین بار بود که در شرایطی که تامین کنندگان خوراک امکان انجام تعهدات را نداشتند، این تهدید به فرصت تبدیل شد و دریافت خوراک و در کنار آن تولید در مجتمع بوعلی سینا به بیش از ۱۱۰ درصد طراحی رسید.

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده در شرکت پتروشیمی بوعلی سینا ادامه داد: پروژه شیرین‌سازی که سال‌ها به صورت نیمه تمام رها شده بود با تلاش مدیریت و کارکنان شرکت، سال گذشته به بهره برداری رسید و وارد مدار تولید شد و با افتتاح مخزن ۲۰۰۱ C و البته بهره‌برداری از واحد PX که در سال ۹۵ دچار حادثه شده بود، در سال‌جاری یکی از مهمترین واحد‌های پتروشیمی کشور در بخش آروماتیک‌ها وارد مدار تولید خواهد شد.

نشان‌زاده مقدم همچنین با ارزشمند خواندن محصولات شرکت پتروشیمی بوعلی سینا و اشاره به نیاز صنایع پایین دستی کشور به محصول بنزن تصریح کرد: افزایش تولید بنزن که در صنایع پائین دستی و شوینده‌ها بیشترین کاربرد را دارد کار بزرگ و باارزشی بود که با تولید این محصول به میزان بیش از ظرفیت طراحی در شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، بخش بزرگی از نیاز کشور تامین شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان با اشاره به برنامه‌های توسعه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا خاطر نشان کرد: در میان شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کمترین دغدغه را نسبت به پتروشیمی بوعلی سینا داریم و اعتقاد داریم شرکتی که پتانسیل ارزآوری ۱میلیارد دلاری در سال را دارد، قطعا توان اجرای پروژه‌های میلیارد دلاری در بخش‌های میان دستی و پایین دستی را نیز خواهد داشت و اکنون که شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از ظرفیت طراحی خود عبور کرده و تولید به یکی از کار‌های روزمره در آن تبدیل شده، باید به سمت توسعه حرکت کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی