تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...
در یک نظرسنجی درباره نخست وزیری انگلیس مطرح شد

پیشتازی «لیز تراس» در رقابت با «سوناک»

در نظرسنجی از ۴۵۰ عضو حزب محافظه کار مشخص شد که «لیز تراس» با اختلاف ۲۲ درصد از رقیب خود «ریشی سوناک» برای تصدی پست نخست وزیری انگلیس پیش است.

کد خبر: ۱۳۵۴۵۱
۰۸:۵۰ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

پیشتازی «لیز تراس» در رقابت با «سوناک»

دیدارنیوز: طبق نظرسنجی به عمل آمده از اعضای حزب محافظه کار انگلیس، «لیز تراس» با اختلاف ۲۲ درصد از رقیب خود «ریشی سوناک» برای تصدی پست نخست وزیری انگلیس پیش است.

به نقل از روسیا الیوم، طبق نظرسنجی به عمل آمده از آرای اعضای حزب محافظه کار انگلیس، لیز تراس با اختلاف ۲۲ درصد از رقیب خود ریشی سوناک برای تصدی پست وزیری این کشور پیش است.

بر اساس این گزارش، در این نظرسنجی که از ۴۵۰ عضو حزب محافظه کار که تصمیم نهایی خود را درباره نامزد مورد علاقه خود گرفته‌اند به عمل آمده لیز تراس ۶۱ درصد و ریشی سوناک ۳۹ درصد آرا را کسب کردند.

لازم به ذکر است که بوریس جانسون، پس از رسوایی‌های اخیر کابینه و در نتیجه کناره‌گیری ۵۰ وزیر و نماینده پارلمان از همکاری با او، سرانجام ۱۶ تیرماه رسماً مجبور به استعفا از مقام نخست‌وزیری شد.

با اعلام استعفای جانسون، نمایندگان حزب محافظه کار، حزب حاکم، برای انتخاب جانشین وی، پس از اعلام نامزدی ۱۱ نفر، در پنج نوبت رأی‌گیری، سرانجام به دو گزینه اصلی «ریشی سوناک»، وزیر دارایی سابق و «لیز تراس»، وزیر امور خارجه کنونی رسیدند. نخست‌وزیر آینده انگلیس و رهبر حزب محافظه‌کار روز ۱۴ شهریور و از بین این دو نفر و با رأی ۱۶۰ هزار عضو این حزب معرفی خواهد شد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی