تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

نانسی پلوسی تایوان را ترک کرد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که با آغاز تور آسیایی خود به ویژه با سفر به تایوان جنجال به پا کرده، این جزیره خودگردان را بعد از ملاقات با مقام‌های سیاسی آن ترک کرد.

کد خبر: ۱۳۴۸۶۸
۱۴:۴۱ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

نانسی پلوسی تایوان را ترک کرد

دیدارنیوز ـ طبق اعلام دفتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، سفر این مقام عالی‌رتبه از سنگاپور آغاز شد و قرار است شامل سفر به ژاپن، کره‌جنوبی و مالزی باشد. او در این بین، شامگاه سه‌شنبه هم به تایوان سفر کرد، جزیره‌ای خودگردان که چین بر سر آن ادعا دارد و سفر مذکور باعث اعتراض شدید پکن شد.

براساس گزارش خبرگزاری دولتی چین (شینهوا)، شیه فنگ، معاون وزیر خارجه چین در واکنش به سفر پلوسی گفت: این اقدام بسیار انگشت‌نما و مفتضحانه و تبعات آن عمیقا جدی است. چین دست روی دست نخواهد گذاشت. کسانی که با آتش بازی می‌کنند، با آن هلاک خواهند شد.

در همین حال تسای اینگ-ون، رئیس‌جمهوری تایوان امروز (چهارشنبه) از پلوسی "بابت سفرش و اقدامات قاطعش در حمایت از تایوان در این دوران حیاتی" قدردانی کرده و گفت که این جزیره "در مواجهه با تهدید‌های نظامی تسلیم نخواهد شد. "
رئیس‌جمهوری تایوان و پلوسی امروز ملاقات کردند و تسای گفت که او "یکی از وفادارترین دوستان" این جزیره است و از او بابت "حمایت تزلزل‌ناپذیرش در عرصه بین‌المللی" قدردانی کرد. تسای گفت: تایوان یک شریک قابل اعتماد برای ایالات متحده است و به کار با آمریکا به منظور تقویت همکاری در عرصه امنیت و توسعه اقتصادی و زنجیره تامین ادامه خواهد داد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نانسی پلوسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی