تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

آتش‌سوزی یک استودیو بر اثر گرمای شدید

بعد از ظهر دوشنبه آتش سوزی در استودیو تاریخی چیه‌چیتا در رم رخ داد که ۳ تیم آتش‌نشان موفق به خاموش کردن آن شدند.

کد خبر: ۱۳۴۸۶۵
۱۴:۲۵ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

آتش‌سوزی یک استودیو بر اثر گرمای شدید

دیدارنیوز ـ آتش سوزی در استودیو تاریخی چینه‌چیتا و در بخشی رخ داد که سِت فلورانس در دوران رنسانس است. آتش بخش‌هایی از این ست را ویران کرد و موجب اختلال در فیلمبرداری «نگهبان پیر» شد که با بازی شارلیز ترون و توسط نتفلیکس در حال ساخته شدن است.

سخنگوی استودیو چینه‌چیتا به خبرگزاری فرانسه گفت آتش‌سوزی به سرعت خاموش شد و هیچ خسارت جانی و مادی جدی نداشت.

علت آتش‌سوزی روشن نشده، اما موج شدید گرما و خشک بودن هوا احتمالا موجب آتش سوزی شده است.

این استودیو قبلا نیز طعمه آتش شده و سال ۲۰۰۷ شعله‌های آتش انبار‌های سریال «روم» بی‌بی‌سی/اچ‌بی‌او را دربرگرفت و ۳۲ هزار فوت مربع را ویران کرد. در سال ۲۰۱۲ نیز بخشی از قسمت‌های استودیو ۵ که فیلم «زندگی شیرین» فدریکو فلینی در آن فیلمبرداری شده بود تخریب شد.

این استودیو قدمتی ۸۵ ساله دارد و سال ۱۹۳۷ در دوران بنیتو موسولینی ساخته شده است و اکنون با بودجه ۳۲۱ میلیون دلاری در دست بازسازی است.

پس از جنگ جهانی دوم این استودیو روابط نزدیک با هالیوود برقرار کرد که به صنعت فیلم ایتالیا کمک کرد تا جایگاه بین‌المللی خود را تقویت کند. فیلم‌های مشهوری در این استودیو ساخته شده که «روزی روزگاری در آمریکا» سرجیو لئونه، «۸ونیم» فلینی و «افسانه پیانیست در اقیانوس» جوزپه تورناتوره از جمله آنهاست. پائولو سورنتینو سریال «پاپ» را هم در سال ۲۰۱۹ در همین استودیو ساخت.

«دارو دسته‌های نیویورکی» اسکورسیزی، «زندگی آبزیان» وس اندرسون، «فرشتگان و شیاطین» ران هاوارد و «خاندان گوچی» ریدلی اسکات از جمله فیلم‌های آمریکایی هستند که در این مکان فیلمبرداری شده‌اند.

برچسب ها: یونان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی