تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

ادعای ترامپ؛ آمریکا به ملتی گدا تبدیل شده!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که در انتخابات دو سال پیش رقابت ریاست جمهوری را به جو بایدن واگذار کرد، بار دیگر با بحرانی توصیف کردن وضعیت ایالات متحده در دوران بایدن، خودش را مطرح کرده است.

کد خبر: ۱۳۴۳۸۸
۱۲:۲۹ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

ادعای ترامپ؛ آمریکا به ملتی گدا تبدیل شده!

دیدارنیوز: رئیس‌جمهور سابق آمریکا بار دیگر در تشریح وضعیت داخلی و خارجی این کشور گفت: آمریکا هم‌اکنون به ملتی رو به افول، شکست‌خورده و گدا تبدیل شده و به معنای واقعی کلمه زانو زده است.

به نقل از سی‌ان‌ان، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بار دیگر با اشاره به وضعیت کنونی این کشور و افزایش قیمت بنزین، افزایش تورم و تشدید ناامنی‌های خیابانی و افزایش جرم و جنایت گفت آمریکا ملتی رو به افول و شکست‌خورده است.

ترامپ که در جمع هوادارانش در نشست هم‌اندیشی «اول آمریکا» در واشنگتن صحبت می‌کرد، در انتقاد شدید از وضعیت کنونی این کشور گفت: ما ملتی رو به افول هستیم، ما ملتی شکست‌خورده هستیم. تورم در بالاترین سطح خود در ۴۹ سال اخیر است، قیمت بنزین به بالاترین میزان خود در تاریخ کشور ما رسیده است.

وی همچنین با اشاره به افزایش تیراندازی‌های کور و مرگبار در خیابان‌ها و شهر‌های آمریکا افزود: افزایش میزان مرگ، خونریزی و رنج مردم غیرقابل‌تصور است. همه این‌ها یک دلیل دارد، نظم و قانون قاطعانه اجرا نمی‌شود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا درباره سیاست خارجی و جایگاه این کشور در عرصه بین‌المللی گفت: آمریکا الان به یک ملت گدا تبدیل شده و به معنای واقعی کلمه زانو زده است.

منظور ترامپ از «ملت گدا» اشاره ضمنی او به سفر اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به غرب آسیا و کشور‌های حوزه خلیج فارس است که به گفته بسیاری از کارشناسان هدف اصلی سفر او درخواست از این کشور‌ها برای افزایش تولید نفت بوده تا از این طریق قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در آمریکا کاهش یابد.

ترامپ بار دیگر تأکید کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تقلب شده و او پیروز انتخابات بوده و در ادامه درباره تحقیقات مجلس نمایندگان برای بررسی شورش ۶ ژانویه ۲۰۲۱ و احتمال محاکمه او گفت: آن‌ها می‌خواهند به من آسیب برسانند تا نتوانم برگردم و برای شما کار کنم. اگر من در خانه بنشینم و حرفی بزنم، همه این تحقیقات و پیگرد‌ها متوقف خواهد شد.

اخیراً نشریه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا نتایج نظرسنجی اخیر «مؤسسه سیاست دانشگاه شیکاگو» را منتشر کرده که نشان می‌دهد اکثریت آمریکایی‌ها، دولت این کشور را دولتی فاسد می‌دانند و تقریباً یک سوم از مردم می‌گویند احتمالاً در آینده‌ای نزدیک لازم است علیه دولت، دست به سلاح ببرند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی