تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

کرملین: سخنان شولتس درباره روسیه خلاف واقع است/ پوتین به مراسم آبه نمی‌رود

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) گفت، اظهارنظر مطرح شده از سوی شولتس درباره "غیر قابل اعتماد" بودن تامین گاز از سوی روسیه، درست نیست.

کد خبر: ۱۳۴۲۴۸
۱۵:۰۵ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

کرملین سخنان شولتس درباره روسیه خلاف واقع است

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین همچنین اعلام کرد: مسکو همواره به تعهداتش در قبال همگی شفاف و واضح عمل کرده و اظهارات مطرح شده از سوی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان درباره مساله تامین گاز سوی روسیه درست نیست.

وی در جمع خبرنگاران گفت: این اظهارات که قطعا پایه و مبنایی در واقعیت ندارند، نادرست هستند. تاریخ و واقعیت نشان می‌دهد که ما به تعهداتمان همواره عمل کرده‌ایم. حتی در بدترین شرایط هم روسیه به تعهداتش عمل کرده است.

پسکوف ادامه داد: حقیقت این است که به دلیل یک سری محدودیت‌های قانونی از سوی اروپایی‌ها به ویژه آلمان تامین گاز از روسیه محدود شده و کاهش داشته است.

صدراعظم آلمان اخیرا با اشاره به تاثیرات کمبود گاز تحمیل شده از سوی روسیه که در ژوئن سال جاری میلادی انتقال گاز از خط لوله نورد استریم ۱ را تا ۶۰ درصد کاهش داد و در ژوئیه ظاهرا به خاطر مشکل تعمییرات فنی که پس از مدتی حل شد تامین گاز را به طور کامل متوقف کرد، گفت: هیچ تحریمی بر تامین گاز روسیه وجود ندارد و دلایل فنی برای کاهش تامین گاز تنها از سوی مسکو مطرح شده‌اند.

وی همچنین پیشنهاد روسیه برای راه‌اندازی خط لوله گازی نورد استریم ۲ برای انتقال مجدد و کامل گاز به آلمان رد کرد.

شولتس گفت: ظرفیت انتقال گاز خط لوله نورد استریم ۱ و خط لوله‌های اوکراین برای روسیه به منظور اجرای تعهداتش کافی هستند.

وی همچنین به تعمیر توربین زیمنس که برای عملکرد کامل خط لوله نورد استریم ۱ ضروری است، اشاره کرد و بیانیه‌های کرملین دال بر اینکه تامین گاز به دلایل فنی متوقف شده است، "غیرمتقاعدکننده" دانست.

نخست وزیر آلمان تصریح کرد: مسائل، قابل اعتمادتر از امروز نخواهند شد. اگر قراردادی محقق نشود، هیچکس نمی‌تواند روی چیزی حساب باز کند حتی اگر آن قرارداد تا قبل از آن پنج بار امضا شده باشد. برلین دیگر نمی‌تواند به روسیه تکیه کند.

شولتس در پایان گفت: از نظر فنی هرگز مشکلی در اجرای تعهدات روسیه در مورد تامین گاز وجود نداشته است.

از سوی دیگر سخنگوی کرملین همچنین گفت، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برنامه‌ای برای سفر به ژاپن به منظور شرکت در مراسم ترحیم شینزو آبه، نخست وزیر سابق این کشور ندارد.

این مراسم قرار است ۲۷ سپتامبر سال جاری میلادی برگزار شود. پسکوف افزود: پوتین برنامه‌ای برای این سفر ندارد. البته سطح حضور روسیه در این مراسم بعدا مشخص خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرملین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی