تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

مراقب کلاهبرداری به بهانه «بسته پستی» باشید!

سرهنگ حمیدرضا سلطان آبادی، رئیس پلیس فتای ویژه شرق استان تهران نسبت به نصب نرم‌افزار‌های موبایلی جعلی برای مشاهده بار کدپستی یا ابلاغیه قضایی و امور مشابه، هشدار داد.

کد خبر: ۱۳۳۸۷۵
۱۲:۱۰ - ۲۸ تير ۱۴۰۱

مراقب کلاهبرداری به بهانه «بسته پستی» باشید!

دیدارنیوز: رئیس پلیس فتای ویژه شرق استان تهران نسبت به نصب نرم‌افزار‌های موبایلی جعلی برای مشاهده بار کدپستی یا ابلاغیه قضایی و امور مشابه، هشدار داد و آن را ترفندی برای کلاهبرداری از شهروندان دانست.

سرهنگ حمیدرضا سلطان آبادی دراین‌باره گفت: اخیرا در مواردی مشاهده شده که مجرمین سایبری پیامکی با ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و قراردادن تصویر اداره پست در قسمت پروفایل، اقدام به ارسال پیام برای شهروندان کرده و خود را مامور پست معرفی کرده‌اند. این افراد با طرح بهانه‌هایی نظیر دقیق نبودن آدرس و ... دلیل ارسال پیام را برای کاربران توجیه کرده و در ادامه از آن‌ها خواسته‌اند تا نرم افزاری را نصب کنند تا بتوانند بسته‌های پستی خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: با نصب این نرم افزار که در واقع بدافزار است، دسترسی سودجویان به حساب کاربری شهروندان فراهم شده و آنان می‌توانند نسبت به سرقت و سواستفاده از اطلاعات کاربری و دیگر موارد موجود بر روی این گوشی‌ها اقدام کنند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، سلطان آبادی با اشاره به اینکه ماورین اداره پست هیچگاه از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به برقراری ارتباط با مردم نمی‌کنند، هشدار داد: شهروندان به هیچ عنوان نباید از لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و یا نصب اپلیکیشن‌های جعلی ارسالی برای مشاهده بارکدپستی یا ابلاغیه قضایی و امور مشابه استفاده کنند، زیرا اینگونه اقدامات ترفندی برای کلاهبرداری از آنان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی