تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...

چه مواردی در لباسشویی قابل تعمیر است؟

بررسی مشکلات و خرابی هایی که در ماشین لباسشویی قابل تعمیر هستند. شاید این مشکلات برای لباسشویی شما نیز اتفاق بیافتد این مطلب به شما کمک می کند تا نگرانی خود را در مورد این خرابی ها برطرف کنید.

کد خبر: ۱۳۳۸۵۵
۰۹:۳۸ - ۲۸ تير ۱۴۰۱

دیدارنیوز: بررسی مشکلات و خرابی هایی که در ماشین لباسشویی قابل تعمیر هستند. شاید این مشکلات برای لباسشویی شما نیز اتفاق بیافتد این مطلب به شما کمک می کند تا نگرانی خود را در مورد این خرابی ها برطرف کنید

چه مواردی در لباسشویی قابل تعمیر است؟

شاید بهترین جمله از زبان تعمیرکار، در زمان خرابی لوازم خانگی، این باشد که، مشکل خاصی نیست و این وسیله قابل تعمیر است. از آنجایی که تعویض قطعه خراب در لوازم خانگی، هزینه بالاتری نسبت به تعمیر آن قطعه دارد، ترجیح اکثر افراد این است که قطعه خراب را تعمیر کنند. البته در بعضی از موارد، تعویض قطعه خراب به صرفه‌تر است.

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در منازل است، خرابی‌ها و مشکلات آن‌ها هم بیشتر است. اگر شما هم به دنبال این هستید که بدانید چه مواردی در لباسشویی قابل تعمیر است؟ و می‌خواهید بدانید دلایل خرابی و مشکلات ‌رایج ماشین لباسشویی چیست و چه باید کرد، در ادامه همراه ما باشید یا جهت درخواست آنلاین تعمیرکار کلیک نمایید.

روند کار به این شکل است که سرویس کار لباسشویی، دستگاه را بازرسی میکند و بر اساس مشکل پیش آمده تصمیم میگیرد که سرویس ماشین لباسشویی انجام شود و یا تعمیرات صورت گیرد. اگر دستگاه به تعویض هرگونه قطعه ای نیاز داشته باشد و یا مشکلش بدون تعویض وسیله ای، میتواند سرویس و تعمیر شود، سرویس کار لباسشویی موظف است پیش از تعمیر در مورد مشکل و میزان حجم کاری و هزینه تعمیر لباسشویی با مشتری صحبت کند و در صورت تایید مشتری، به تعمیر آن بپردازد.

تعمیر یا تعویض قطعه خراب

زمانی که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده و کار نمی‌کند، پس از بررسی و عیب‌یابی و مشخص شدن قطعه معیوب، اولین سوال این است که این قطعه قابل تعمیر است یا باید آن را تعویض کنید. در ادامه مشکلاتی که ممکن است باعث خرابی ماشین لباسشویی شود و مجبور به تعمیر یا تعویض قطعاتی از ماشین لباسشویی شوید را بیان خواهیم کرد. این موارد عبارتند‌ از:

 

1.     وقتی موتور ماشین لباسشویی بسوزد یا فرسوده شود؛ به طوری که صدای خیلی زیادی از خود تولید کند، باید تعویض شده و احتمالا قابل تعمیر نباشد.

2.     اگر یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی بشکند و امکان تعمیر آن نباشد و باید تعویض شود.

3.     در صورتی‌که برد اصلی ماشین لباسشویی خراب شود و یک یا چند  قطعه مانند؛ خازن، مقاومت یا فیوز برد دچار آسیب شده باشد به احتمال زیاد قابل  تعمیر است.

4.     زمانی که زغال‌های موتور خراب شوند، باید تعویض شوند و امکان تعمیر آنها وجود ندارد.

5.     در بعضی از مواقع، سیم پیچ موتور ماشین لباسشویی دچار قطعی می‌شود. در چنین مواقعی، موتور قابل تعمیر است و نیازی به تعویض آن نیست.

6.     گاهی موتور در اثر فشار زیاد، داغ می‌شود و باعث خرابی یکی از قطعات ماشین لباسشویی می‌شود. در این صورت، با تعویض آن قطعه مشکل برطرف می‌شود و نیازی به تعمیر یا تعویض موتور نیست.

7.     خرابی اتصالات موتور و درایو قابل تعمیر هستند.

8.     خرابی قطعات برد اصلی یا دیگر قطعات در اثر نوسانات برق قابل حل است. در بعضی موارد مشکل با تعمیر برطرف می‌شود ولی در برخی دیگر در اثر شدت اتصالی باید قطعات تعویض شوند.

9.     خرابی قطعات نیز در اثر رطوبت و اتصالی، در بعضی موارد قابل تعمیر و گاهی نیاز به تعویض قطعات است.

10.گاهی در اثر بی احتیاطی و جابه‌جایی ماشین لباسشویی در زمان کار، بعضی از قطعات دچار آسیب می‌شوند که در صورتی که دچار شکستگی نشده باشند، قابل تعمیر هستند.

11.آسیب‌های مربوط به برد اصلی اکثر قابل تعمیر هستند، اما در صورتی که برد اصلی سوخته باشد، تعمیر آن به صرفه نبوده و بهتر است آن را  تعویض کنید.

12.خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، قابل تعمیر نیست و باید این قطعه را تعویض کنید. در صورتی که خرابی پمپ تخلیه زودتر برطرف نشود، اشکالات بیشتری برای ماشین لباسشویی به وجود خواهد آمد.

این موارد بخشی از ایرادهای ماشین لباسشویی بودند. در ادامه با برخی دیگر از مشکلاتی که در لباسشویی قابل تعمیر است آشنا می‌شویم:

ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

یکی از مواردی که در لباسشویی قابل تعمیر است، روشن نشدن دستگاه است. برای رفع این مشکل ابتدا موارد زیر را بررسی کرده سپس برای تعمیر دستگاه اقدام کنید.

·        برق ورودی

  • سالم بودن پریز و دوشاخه برق

·        موتور و اتصالات آن

·        سوئیچ درب ماشین

·        ولوم تایمر

ماشین لباسشویی روشن نمی شود

تخلیه آب ماشین لباسشویی به خوبی انجام نمی‌شود

تخلیه  نشدن آب ماشین لباسشویی نیز به سادگی قابل تعمیر است، کافیست موارد زیر را برای رفع آن بررسی کنید.

  • بررسی شیلنگ تخلیه
  • بررسی پمپ تخلیه
  • بررسی وجود اشیاء خارجی در مسیر خروجی آب
  • بررسی سالم بودن فاضلاب آشپزخانه

چنانچه با بررسی موارد فوق مشکل حل نشد باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

ماشین  لباسشویی روشن می‌شود، اما دیگ آن نمی چرخد

از دیگر مشکلات ماشین لباسشویی که قابل تعمیر است می‌توان به نچرخیدن دیگ اشاره کرد. در این حالت باید موارد زیر بررسی و عیب‌یابی شوند:

·        بررسی حجم و وزن لباس‌های بارگیری شده

·        بررسی سوئیچ‌

·        سالم بودن پمپ تخلیه

·        سالم بودن تسمه‌

·        سالم بودن موتور

...

نشت آب از لباسشویی

از دیگر مواردی که در لباسشویی قابل تعمیر است می‌توان به نشت آب از لباسشویی اشاره کرد. کافیست موارد زیر بررسی و مشکل آنها برطرف شود.

·        سالم بودن شیلنگ تخلیه

·        سالم بودن شیر ورودی آب

·        بررسی عدم استفاده بیش از حد از مواد شوینده

·        بررسی درز درب

·        بررسی سالم بودن  پمپ تخلیه

·        بررسی  شیلنگ‌ها

·        بررسی دیگ ماشین

لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی

لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی

وقتی ماشین لباسشویی دارای لرزش و تکان‌های شدیدی است، باید موارد زیر بررسی شوند:

·        سطح شیب ماشین لباسشویی و تراز بودن آن

·        بررسی پایه‌های ماشین لباسشویی

·         بررسی  عدم وجود بار نامتعادل در ماشین

سر و صدای بیش از حد ماشین لباسشویی

اگر سر  صدای وسیله، بیش از حد استاندارد است، نگران نباشید زیرا این مشکل به سادگی قابل حل است، کافیست موارد زیر بررسی شوند:

·        عدم وجود جسم خارجی درون مخزن

·        سالم بودن قطعات دستگاه

·         عدم وجود جسم خارجی در دیگ لباسشویی

بوی نامطبوع از ماشین لباسشویی

از دیگر مواردی که در لباسشویی قابل تعمیر است بوی نامطبوع داخل دستگاه است. در صورت باید موارد زیر را بررسی کنید:

·        تمیز بودن مخزن و لاستیک اطراف درب

·        بررسی نوع شوینده‌های مصرفی

·        بررسی درجه حرارت آب

·        بررسی فیلتر پمپ تخلیه

در این مطلب سعی کردیم مواردی که در لباسشویی قابل تعمیر را بیان کنیم. این خدمات در شرکت‌های معتبر بین المللی از جمله urbancompany  ، fantasticservices و ... انجام می‌شود.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی