تیتر امروز

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

پس از پایان کرونا؛ «کودکان» به فعالیت بدنی زیاد نیاز دارند

تشویق کودکان به تغذیه سالم و خواب کافی مهم است و اکنون بعد از دو سال، باید تلاش شود تا کودکان به سطح فعالیت بدنی قبل از همه گیری کرونا بازگردند. به گفته کارشناسان باید برنامه ورزشی در طول مدرسه قوی‌تر از سال‌های قبل کرونا انجام شود.

کد خبر: ۱۳۳۷۲۵
۰۹:۱۴ - ۲۶ تير ۱۴۰۱

پس از پایان کرونا؛ «کودکان» به فعالیت بدنی زیاد نیاز دارند

دیدارنیوز: سطح فعالیت بدنی کودکان در طول دو سال همه گیری کووید-۱۹ و یادگیری از راه دور به طور چشمگیری کاهش یافته است.

بسیاری از کودکان در طول دو سال عدم تحرک وزن اضافه کرده و شرایط ایده آل بدنی خود را از دست داده اند. کارشناسان می‌گویند والدین می‌توانند با ایجاد فعالیت‌های سرگرم کننده برای آن‌ها و همراهی آن‌ها در برنامه‌های تناسب اندام، فرزندان خود را به ورزش مجدد تشویق کنند.

تشویق کودکان به تغذیه سالم و خواب کافی نیز مهم است و اکنون، بعد از دو سال، باید تلاش شود تا کودکان به سطح فعالیت بدنی قبل از همه گیری بازگردند. یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه کالج دوبلین ایرلند، بیش از ۱۰۰۰ منبع داده را بررسی کرد که جزئیات تغییرات در رفتار کودکان و نوجوانان را در طول قرنطینه‌های همه گیر نشان می‌داد.

مطالعه منتشر شده توسط JAMA Pediatrics نتیجه می‌گیرد که کاهش قابل توجهی در فعالیت بدنی رخ داده است. در این زمینه ابتکارات بهداشت عمومی هدفمند مورد نیاز است. برای جلوگیری از آسیب‌های بالقوه جبران ناپذیری که برای نسل از دست رفته جوانان ایجاد می‌شود، نیاز به استراتژی‌های رسمی فعال سازی مجدد است. بسیاری از بچه‌ها در طول بیماری همه گیر فعالیت کمتری داشتند، ولی رشد طبیعی قد و وزن خود را حفظ کردند و برخی به دلیل مصرف غذای بیشتر و کم تحرکی وزن اضافه کردند.

محققین اعلام کردند که برنامه‌های تربیت بدنی مدارس باید دوباره ارزیابی شوند. این امر به ویژه برای نوجوانانی که علاقه‌ای به ورزش سازمان یافته ندارند بسیار مهم است. حتی قبل از همه‌گیری، به بسیاری از کودکان فقط یک کلاس ورزش در هفته پیشنهاد می‌شد که کافی نیست.

به گفته کارشناسان باید برنامه ورزشی در طول مدرسه قوی‌تر از سال‌های قبل کرونا انجام شود. یک مطالعه اخیر همچنین نشان داد که کودکان پیش دبستانی به دلیل محدودیت امکانات یا عدم مشارکت کارکنان، فعالیت بدنی کافی ندارند. از آنجایی که کودکان مقدار قابل توجهی از روز خود را در مدرسه می‌گذرانند، ارائه فرصت‌های بیشتر برای فعالیت بدنی کافی ضروری است.

منبع: health news/ سیناپرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی