تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

استفاده از مواد استراتژیك كنترل كننده هرزروی سیال حفاری در مناطق نفتخیز جنوب

معاون مدیر امور فنی(حفاری) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از ساخت مواد استراتژیک کنترل کننده هرزروی سیال حفاری برای نخستین بار در کشور خبر داد.

کد خبر: ۱۳۳۵۱۱
۲۳:۳۴ - ۲۱ تير ۱۴۰۱

استفاده از مواد استراتژیك كنترل كننده هرزروی سیال حفاری در مناطق نفتخیز جنوب

 

دیدارنیوز: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفتخیز، عبدالمجید حیدری لوینه اظهار داشت: این مواد توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی با همکاری مناطق نفتخیز جنوب ساخته شده و ارزیابی میدانی آن در یکی از چاه های نفتی خاتمه یافته و عملکرد آن مناسب ارزیابی گردیده است.

 

وی درباره اهمیت این مواد توضیح داد: یکی از دغدغه های اصلی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که با محوریت معاونت مدیر امور فنی (حفاری) در حال پیگیری بوده، جلوگیری و یا کاهش میزان هرزروی سیالات حفاری درون چاه های نفت و گاز می باشد.

حیدری ادامه داد: در همین راستا و جهت اجرای مفاد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی با توجه به بومی سازی تکنولوژی های نوین مواد کنترل هرزروی سیالات حفاری LCM در کشور، از سالیان گذشته اقدامات مؤثری در این خصوص به‌عمل آمده که از جمله آنها می توان به انعقاد قرارداد از طریق قراردادهای ساخت بار اول با یک شرکت دانش بنیان داخلی اشاره کرد.

وی افزود: شروع به کار قرار داد یاد شده با عنوان "بومی سازی مواد جلوگیری کننده از هرزروی سیال حفاری LINGO SEAL  و کنترل کننده هرزروی سیال حفاری STONE SEAL & SPARK SEAL متناسب با انداه شکاف های سازند و همچنین شرایط پیچیده مخازن نفت و گاز جنوب غرب ایران" از طریق تولید بار اول با شرکت دانش بنیان جهت استفاده در حداقل ۵ حلقه چاه در حوزه مناطق نفتخیز جنوب نهایی و به مرحله اجرا در آمده است.

معاون مدیر امور فنی(حفاری) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان ساخت: تاکنون ارزیابی میدانی در یکی از چاه‌های میدان گچساران انجام و خاتمه یافته است که عملکرد شرکت دانش بنیان در کنترل هرزروی سازند مناسب ارزیابی گردیده است.

وی گفت: در حال حاضر ارزیابی میدانی مواد کنترل کننده هرزروی یاد شده در دو حلقه چاه در میادین کوپال و پرنج نیز در حال انجام می باشد و مقرر گردیده است که تا پایان سال جاری حداقل در ۳ حلقه چاه استراتژیک دیگر انجام گیرد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی