تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
گزارش رویترز به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی

ایران سطح «غنی‌سازی در فردو» را افزایش داده است

خبرگزاری رویترز به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: آژانس روز شنبه راستی‌آزمایی کرد که ایران شروع به تغذیه گاز هگزا فلوراید اورانیوم با غنای ۵ درصد به سانتریفیوژ‌های پیشرفته IR-۶ در فردو کرده است. ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داده است که قصد دارد از این دستگاه‌ها برای غنی سازی تا خلوص ۲۰ درصد استفاده کند. این میزان به گزارش رویترز کمتر از ۶۰ درصدی است که در تاسیسات دیگر تولید می‌شود.

کد خبر: ۱۳۳۳۰۶
۱۹:۲۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۱

ایران سطح «غنی‌سازی در فردو» را افزایش داده است

دیدارنیوز: خبرگزاری رویترز روز شنبه در گزارشی به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا کرد که ایران سطح غنی‌سازی در تاسیسات فردو را افزایش داده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش محرمانه‌ای برای کشور‌های عضو شورای حکام که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده نوشته است: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه راستی‌آزمایی کرد که ایران شروع به تغذیه گاز هگزا فلوراید اورانیوم با غنای ۵ درصد به سانتریفیوژ‌های پیشرفته IR-۶ در فردو کرده است.

در این گزارش آمده است که ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داده است که قصد دارد از این دستگاه‌ها برای غنی سازی تا خلوص ۲۰ درصد استفاده کند. این میزان به گزارش رویترز کمتر از ۶۰ درصدی است که در تاسیسات دیگر تولید می‌شود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ۳۱ خرداد گذشته گزارش داده بود که ایران قصد دارد تا با استفاده از سانتریفیوژ‌های پیشرفته IR-۶ در تاسیسات فردو سطح غنی سازی اورانیوم را افزایش دهد.

در گزارش آژانس آمده بود که ایران اطلاع داده است مرحله «غیرفعال‌سازی»، فرآیندی را که قبل از غنی‌سازی انجام می‌شود، آغاز کرده است.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که جمهوری اسلامی ایران در پی تصویب قطعنامه سیاسی و شتابزده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برخی همکاری‌ها با این سازمان را که فراتر از پادمان بود و تنها بر مبنای حسن نیت صورت می‌گرفت، متوقف کرد.

وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانیه‌ای گفته بود که به دلیل رویکرد غیرسازنده آژانس و تصویب قطعنامه یادشده، گام‌های عملی متقابلی را اتخاذ نموده که نصب سانتریفیوژ‌های پیشرفته و غیرفعال سازی دوربین‌های فرا پادمانی از جمله آنهاست.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی