تیتر امروز

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟
سهم خواهی از فدراسیون تا سرخابی

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟

شایعه تغییر مدیران استقلال و پرسپولیس بلافاصله بعد از تغییر مدیر استادیوم آزادی خبر از تغییرات گسترده مدیریتی در فوتبال می‌دهد.

درخواست زلنسکی از باخ؛ «روسیه» نباید جایی در ورزش داشته باشد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در دیدار با توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، از او به دلیل موضع IOC در تعلیق ورزش روسیه و بلاروس تشکر کرد و گفت: در حالی که روسیه در تلاش برای نابودی مردم اوکراین و تسخیر سایر کشور‌های اروپایی است، نمایندگان آن نباید جایی در جامعه ورزشی دنیا داشته باشند.

کد خبر: ۱۳۲۹۸۹
۰۹:۵۶ - ۱۳ تير ۱۴۰۱

درخواست زلنسکی از باخ؛ «روسیه» نباید جایی در ورزش داشته باشد

دیدارنیوز: رئیس جمهور اوکراین در دیدار با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که ۸۹ ورزشکار و مربی در جریان حمله روسیه به این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در دیدار با توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، از او به دلیل موضع IOC در تعلیق ورزش روسیه و بلاروس تشکر کرد.

در این دیدار که سرگئی بوبکا رئیس کمیته المپیک اوکراین نیز حضور داشت، زلنسکی به باخ عنوان کرد که حمله روسیه چگونه باعث از بین رفتن ورزش در کشورش شده است. وی گفت: بیش از صد‌ها هزار ورزشکار اوکراینی فرصت تمرین ندارند. صد‌ها مرکز ورزشی ویران شده است.

به گفته رئیس جمهور اوکراین، بسیاری از ورزشکاران اوکراینی برای دفاع از کشورشان به جمع نیرو‌های مسلح پیوسته‌اند. زلنسکی همچنین مدعی شد که تاکنون ۸۹ ورزشکار و مربی در نتیجه این جنگ، جان خود را از دست داده و ۱۳ نفر نیز به اسارت روسیه درآمده‌اند.

زلنسکی در ادامه این دیدار که در شهر کیف برگزار شد، عنوان کرد: نمی‌توان اجازه داد که یک کشور از ورزش برای ترویج منافع سیاسی و تبلیغاتی خود استفاده کند. در حالی که روسیه در تلاش برای نابودی مردم اوکراین و تسخیر سایر کشور‌های اروپایی است، نمایندگان آن نباید جایی در جامعه ورزشی دنیا داشته باشند. من از رئیس IOC به دلیل موضعی که در تعلیق ورزشکاران روسیه و بلاروس داشت، تشکر می‌کنم.

همچنین توماس باخ با بیان اینکه تعلیق ورزشکاران روسیه و بلاروس ادامه خواهد داشت، گفت: هنوز زمان رفع چنین ممنوعیتی فرا نرسیده است. اوکراینی‌ها با گرفتاری‌های خود تنها نیستند و ما در کنارشان هستیم. ما به گونه‌ای از ورزشکاران اوکراین حمایت می‌کنیم که بتوانیم یک کاروان قوی و موفق را در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس و المپیک زمستانی ۲۰۲۶ ایتالیا ببینیم. همچنین قرار است ۷.۵ میلیون دلار برای کمک به ۳ هزار ورزشکار اوکراینی در داخل و خارج از این کشور کمک شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی