تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

آخرین وضعیت زلزله هرمزگان؛ ۵ فوتی و ۳۹ مصدوم

زلزله‌های شدید بامداد امروز (شنبه) در بندر خمیر استان هرمزگان متاسفانه باعث کشته شدن پنج نفر و مصدوم شدن ۳۹ شده است. برای کمک به حادثه دیدگان زلزله تاکنون ۶ دستگاه آمبولانس به همراه دارو، اکسیژن، اتل، سرم وسایر تجهیزات و همچنین پزشک متخصص و پرستاران به محل وقوع زلزله بندر لنگه وبندر خمیر اعزام شده است.

کد خبر: ۱۳۲۸۴۲
۰۸:۵۰ - ۱۱ تير ۱۴۰۱

آخرین وضعیت زلزله هرمزگان؛ ۵ فوتی و ۳۹ مصدوم

دیدارنیوز: زلزله‌های پی درپی بویژه ۶.۱ و۶.۳ریشتری بامداد شنبه در بندر خمیر منجر به زخمی شدن ۳۹نفر و فوتی ۵نفر تا این لحظه از سوی مسوولان هرمزگان اعلام شد و سیل کمک رسانی جریان دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی عرمزگان گفت: آمار فوتی‌ها تا این لحظه همان ۵ نفر وزخمی‌ها هم ۳۹نفر بوده که دونفر آنان بدلیل شکستگی و گرفتگی ریه با چرخبال درحال انتقال از محل وقوع زلزله به بیمارستان شهید محمدی هستیم.

فاطمه نوروزیان افزود: برای کمک به حادثه دیدگان زلزله تاکنون ۶ دستگاه آمبولانس به همراه دارو، اکسیژن، اتل، سرم وسایر تجهیزات و همچنین پزشک متخصص و پرستاران به محل وقوع زلزله بندر لنگه وبندر خمیر اعزام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان که در محل وقوع زلزله روستای سایه خوش بندر خمیر حضور دارد گفت:بعد از وقوع زلزله نیرو‌های امدادی در محل برای امداد رسانی حضور پیدا کردند که پس از پایان عملیات جستجو ونجات کار توزیع اقلام زیستی بین زلزله زدگان آغاز شد.

مختار سلحشور افزود: هم اکنون کار نصب چادر و اسکان موقت زلزله زدگان روستای سایه خوش بندرخمیر آغاز شده و قرار است ۳۰۰خانوار ضمن اسکان در چادر‌های امدادی، اقلام زیستی بویژه مواد اولیه وغذا بین آنان توزیع شود.

استاندار هرمزگان گفت: وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری به همراه ده‌ها پس لرزه در روستا‌های بندرخمیر تاکنون ۵ کشته و ۱۹ زخمی بر جا گذاشته است.

مهدی دوستی بامداد شنبه که در محل وقوع زلزله حضور یافته و ناظر بر کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله بندر خمیر است، افزود: مصدومین زلزله اخیر هرمزگان به بیمارستان‌های بندرخمیر و بندرلنگه اعزام شدند، بیشترین خسارات در روستای سایه خوش با ۳۰۰ خانوار است که منازل قدیمی اکثر آنهاتخریب شده است.

وی ادامه داد: براساس گزارش‌های اعلامی برخی محور‌های مواصلاتی در مسیر نیز نشست کرده است، اما تمامی راه‌های ارتباطی برقرار است، آواربرداری و عملیات خدمات رسانی در حال انجام است، اما برق تنها ۵ روستا همچنان قطع است که دستگاه‌های خدمات رسان در تلاش برای اتصال مجدد هستند.

استاندار هرمزگان یاد آور شد: با توجه به تعداد زلزله‌های امشب کمپ‌های اضطراری در بندرعباس و سایر مناطق زلزله‌زده با کمک هلال احمر دایر خواهد شد و از مردم می‌خواهیم در مناطق زلزله زده تردد نکنند.

وی ادامه داد: تیم‌های مربوطه در حال وصل‌کردن برق ۵۳ روستایی هستند که در این مناطق کانونی زلزله قرار داشته‌اند، برق ۲۷ روستا وصل شده و برق دیگر روستا‌ها نیز به تدریج وصل خواهد شد.

استاندار هرمزگان یاد آور شد: راه‌های در طول مسیر از بندرعباس تا بندرلنگه نیز آسیب دیده‌اند و نشست‌ها و ترک‌های پل‌ها را نیز شاهدیم، خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم از تردد در مسیر‌های بین شهری خودداری کنند.

دوستی با اشاره به اینکه چرا که رفتار گسل‌های هرمزگان غیرطبیعی شده است، امکان اسکان درون کمپ‌ها در بندرعباس ایجاد شده و امروز شنبه نیز تعطیل اعلام شده تا مردم نگرانی نداشته باشند، اما کنکور برقرار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با تایید سه کشته و افزایش شمار مصدومان گفت:بلافاصله پس از زلزله نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار تشکیل شد، ضمن تقسیم کار فرمانداران بندر خمیر و بندرلنگه، همه مدیران موظف شدند به صورت آماده باش پای کار باشند.

مهرداد حسن زاده افزود: کانون اصلی زلزله در سایه خوش بندر خمیر بوده و دراین مدت قطعی آب وبرق دراین مناطق، تمام امکانات ازجمله آمبولانس، چادر و مواد غذایی برای امداد رسانی به این مناطق گسیل شده است.

وی از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند، نیرو‌های امدادی در کنار مردم هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد: درپی وقوع زلزله ۶.۱ریشتریو ۶.۳ ریشتری و ده‌ها زلزله وپس لرزه بامداد امروزشنبه، به جز نهاد‌های خدماتی تمام اداره‌های استان تعطیل شد.

مهرداد حسن زاده روز شنبه در گفت وگوبا ایرنا ضمن دعوت از مردم به حفظ آرامش، افزود: ابعاد این زلزله زیاد بوده و ازهمین روز برای خدمات رسانی بیشتر به مردم زلزله زده به پیشنهاد استاندار، امروز همه اداره‌های استان تعطیل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت:بلافاصله پس از زلزله نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار تشکیل شد وضمن تقسیم کارفرمانداران بندر خمیر و بندرلنگه و همه مدیران موظف شدند به صورت آماده باش پای کار باشند.

مهرداد حسن زاده افزود: کانون اصلی زلزله در سایه خوش بندر خمیر بوده و دراین مدت قطعی آب وبرق دراین مناطق، تمام امکانات ازجمله آمبولانس، چادر و مواد غذایی برای امداد رسانی به این مناطق گسیل شده است.

درهمین زمینه استاندار هرمزگان به همراه جمعی از مدیران استان برای بررسی آخرین وضعیت زلزله به بندرخمیر عزیمت کرده و گزارش‌ها حکایت از خسارت‌های زیاد ناشی از این زلزله است که در گزارش‌های بعدی اعلام می‌شود.

درهمین زمینه استاندار هرمزگان به همراه جمعی از مدیران استان برای بررسی آخرین وضعیت زلزله به بندرخمیر عزیمت کرده و گزارش‌ها حکایت از خسارت‌های زیاد ناشی از این زلزله است که در گزارش‌های بعدی اعلام می‌شود.

از ساعت ۲.۲بامداد تاکنون ۱۳بار بندر خمیر و مناطق اطراف آن لرزیده که ۲ زلزله آن ۶.۱. ۶.۳ریشتری بوده بطوریکه وحشت مناطق زلزله زده و شهر‌های اطاراف به ویژه بندرعباس را در برگرفت ومردم را به خیابان‌ها وبوستان‌ها کشاند.

۶دستگاه آمبولانس به منطقه زلزله زده سایه خوش خمیر اعزام شد

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در پی وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری و پس لرزه‌های فراوان ۶ دستگاه آمبولانس برای حادثه دیدگان بندر خمیر اعزام شد.

حسین قاسمی بامداد شنبه پس از پایان نشست ستاد بحران افزود: با توجه به شدت زلزله و تخریب گسترده منطقه سایه خوش، در همان دقایق اولیه ۶ دستگاه آمبولانس به منطقه زلزله زده سایه خوش اعزام شدند.

وی ادامه داد:به تمام بیمارستان‌های استان اعلام آماده باش شده بیمارستان تامین اجتماعی نیز ضمن اعلام آماده باش ۱۰ نفر نیروی پرستار و پزشک به منطقه اعزام خواهد کرد، تجهیزات مورد نیاز از قبیل انواع سرم دستگاه وینتیلاتور، آتل و ست پانسمان به محل فوریت اعزام شد.

وی یادآور شد: تیم‌های واکنش سریع تا پایدار شدن شرایط در محل مستقر خواهند بود، با سازمان انتقال خون هرمزگان جهت تامین ذخیره خون مورد نیاز هماهنگی لازم انجام شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی