تیتر امروز

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟
سهم خواهی از فدراسیون تا سرخابی

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟

شایعه تغییر مدیران استقلال و پرسپولیس بلافاصله بعد از تغییر مدیر استادیوم آزادی خبر از تغییرات گسترده مدیریتی در فوتبال می‌دهد.

وزیری که از استیضاح گریخت/ قالیباف: پس از صحبت با «رئیسی» دو ماه فرصت دادیم!

قالیباف، رئیس مجلس درباره دلیل اعلام وصول نکردن استیضاح فاطمی‌امین، وزیر صمت گفت: با صحبتی که با رئیس جمهور و معاون اول ایشان و وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم آن‌ها پذیرفته‌اند که مشکل ساختاری در این وزارتخانه وجود دارد. درخواست داشتم که با توجه به این‌که دولت مشکلات ساختاری را پذیرفته و بناست به قید فوریت لایحه به مجلس شورای اسلامی بیاورد استیضاح فعلا اعلام وصول نشود و دو ماه به دولت فرصت داده شود تا اصلاح ساختاری صورت گیرد.

کد خبر: ۱۳۲۶۷۴
۱۱:۳۹ - ۰۷ تير ۱۴۰۱

وزیری که از استیضاح گریخت؛ قالیباف: پس از صحبت با «رئیسی» دو ماه فرصت دادیم!

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی از فرصت دو ماهه مجلس به دولت برای ارسال لایحه به مجلس به منظور تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و اصلاح ساختاری در این وزارتخانه خبر داد.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده لازم می‌دانم که توضیحی را پیرامون طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت خدمت مردم و نمایندگان ارائه دهم. در طول هفت روز گذشته طرح استیضاح وزیر در مجلس شورای اسلامی دنبال شد و اکنون به این مرحله رسیده و در اختیار هیات رئیسه قرار دارد. صراحتا می‌گویم که هر سه قوه به ویژه در حوزه مسائل مدیریتی و اجرایی مجلس و دولت وظیفه خود می‌داند که در خدمت مردم بوده و در راستای حل مشکلات با هم هماهنگ و همدل باشند. اگر مجلس به این نتیجه می‌رسد که وزیری را استیضاح کند هدفی جز یافتن راه‌حل برای حل مشکلات ندارد. با توجه به وضعیت معیشت مردم و گرانی‌ها در بازار و وضعیت صنعت خودروسازی گروهی از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی دیگر از وزرا را ارائه کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مجلس در طرح استیضاح وزیر صمت هیچ نیتی در اصلاح امور نداشت. مجلس به وظیفه ذاتی خود عمل کرد و دولت نیز مسئولیتی دارد که باید به آن عمل کند. بنده بار‌ها در گفتگو با رئیس جمهور عرض کردم که وزارت صمت سنگین‌ترین و بزرگترین مجموعه وزارتخانه‌ای دولت است و اکنون تمام امور بازرگانی، صنعت سنگین و سبک و تجارت همه در یک وزارتخانه متمرکز شده است و همه قبول دارند که مدیریت این وزارتخانه کار سختی است و اکنون این وزارتخانه دارای مشکلات ساختاری است. مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسید که باید استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شود تا به امروز که پایان زمان رسیدگی به درخواست استیضاح است همچنان ۱۷ امضاء دارد. زمانی که درخواست استیضاح بالای ۱۰ نفر امضاء داشته باشد قابل رسیدگی در صحن است، اما نیت مجلس اصلاح امور است.

وی در ادامه تاکید کرد: با صحبتی که با رئیس جمهور و معاون اول ایشان و وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم آن‌ها پذیرفته‌اند که مشکل ساختاری در این وزارتخانه وجود دارد. در آخرین صحبتی که با رئیس جمهور داشتم به این جمع‌بندی رسیدیم که نیازمند تجدیدنظر در ساختار این وزارتخانه بوده و باید این وزارتخانه به دو وزارت تبدیل شده و دو وزیر به مجلس شورای اسلامی معرفی شوند و قرار شد دولت به سرعت این موضوع را در قالب یک لایحه به مجلس ارائه کند.

قالیباف اظهار کرد: بنده نیز با آقای سیاهکلی که از اولین نمایندگان متقاضی استیضاح بود و با ۱۶ نفر دیگر صحبت کردم و درخواست داشتم که با توجه به این‌که دولت مشکلات ساختاری را پذیرفته و بناست به قید فوریت لایحه به مجلس شورای اسلامی بیاورد استیضاح فعلا اعلام وصول نشود و دو ماه به دولت فرصت داده شود تا اصلاح ساختاری صورت گیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی