تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

ادعای مدودف؛ تجاوز ناتو به «کریمه»، یعنی جنگ‌جهانی سوم!

«دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت روسیه در یک مصاحبه مدعی شد که هر گونه تلاش برای دست اندازی به شبه جزیره کریمه به عنوان اعلام جنگ علیه روسیه تلقی می‌شود. او گفت: اگر این اقدام را یکی از کشور‌های عضو ناتو انجام دهد، این مسئله به معنای درگیری با کل اتحاد آتلانتیک شمالی است که در واقع جنگ جهانی سوم خواهد بود.

کد خبر: ۱۳۲۶۶۴
۰۹:۵۵ - ۰۷ تير ۱۴۰۱

ادعای مدودف؛ تجاوز ناتو به «کریمه»، یعنی جنگ‌جهانی سوم!

دیدارنیوز: نایب رئیس شورای امنیت روسیه در مصاحبه‌ای ضمن اشاره به خطر بیشتر عضویت اوکراین در ناتو نسبت به عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف نظامی، نسبت به سوءنظر به شبه جزیره کریمه اکیدا هشدار داد.

به نقل از ریانووستی، «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت روسیه در یک مصاحبه اعلام کرد که هر گونه تلاش برای دست اندازی به شبه جزیره کریمه به عنوان اعلام جنگ علیه روسیه تلقی می‌شود و اگر این اقدام را یکی از کشور‌های عضو ناتو انجام دهد، این مسئله به معنای درگیری با کل اتحاد آتلانتیک شمالی است که در واقع جنگ جهانی سوم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه خطر عضویت اوکراین در ناتو برای روسیه بسیار خطرناک‌تر از عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف است، گفت: اوکراینی که عضو ناتو باشد برای کشور ما بسیار خطرناک‌تر محسوب می‌شود و این به خاطر مسئله‌ای است که رئیس جمهور پوتین بار‌ها اعلام کرده است مبنی بر وجود اختلافات ارضی حل نشده و همچنین درک متفاوت از وضعیت مناطق. برای ما کریمه بخشی از روسیه است و برای همیشه خواهد ماند.

مدودف در ادامه سخنان خود و با اشاره به مسئله درخواست عضویت سوئد و فنلاند در ناتو گفت: همانطور که تجربه دهه‌های متعدد نشان می‌دهد، افزایش تنش‌ها در روابط با روسیه مسئله‌ای بی معنی و پرهزینه است.

نایب رئیس شورای امنیت روسیه ادامه داد: پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو برای ما تهدیدی جدید به حساب نمی‌آید. این کشور‌ها روابطی با روسیه داشتند که می‌توان گفت بسیار محترمانه و متقابلاً دوستانه بود. اختلافات ارضی و حتی دلایلی برای این مسئله پیش بینی شده است. چنانچه با پیوستن به ناتو احساسی بهتر و آرامشی بیشتر دارند، موفق باشند.

وی همچنین درباره تلاش‌ها برای ممنوع کردن فرهنگ روسی در اوکراین نیز گفت: فرهنگ روسی از اوکراینی‌ها، اروپایی‌ها و فرهنگ جهانی جدایی ناپذیر و ممنوع کردن آن مسئله‌ای بی فایده است.

مدودف همچنین درباره علت عملیات نظامی این کشور در اوکراین گفت که مسکو در واقع با کمک کردن به مردم جمهوری خلق «دونتسک» و «لوهانسک» (در منطقه «دونباس» در شرق اوکراین) با مردم اوکراین نمی‌جنگد، بلکه با نازی‌های منفور، گروه‌های افراطی، دزدان بی آبرو و مزدوران خارجی می‌جنگد.

وی افزود: آزادی بهتر از فقدان آزادی است. به همین دلیل است که اکنون یک عملیات نظامی ویژه برای محافظت از دونباس، غیرنظامی کردن و نازی زدایی کردن اوکراین انجام می‌شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی