تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

وال‌استریت ژورنال: آمریکا، اسرائیل و کشور‌های عربی در مورد «ایران» نشست محرمانه داشتند

روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش داد در این جلسه محرمانه که در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد، راه‌های مقابله با پیشرفت‌های پهپادی و موشکی ایران بررسی شده است. این نشریه آمریکایی منبع گزارش خود را شماری از مقامات رسمی آمریکا و کشور‌های منطقه عنوان کرده است.

کد خبر: ۱۳۲۵۶۲
۲۰:۲۲ - ۰۵ تير ۱۴۰۱

وال‌استریت ژورنال: آمریکا، اسرائیل و کشور‌های عربی در مورد «ایران» نشست محرمانه داشتند

دیدارنیوز: روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» روز یکشنبه گزارش داد که ایالات متحده سه ماه پیش جلسه‌ای محرمانه با مشارکت اسرائیل و برخی کشور‌های عربی برای بررسی نحوه مقابله با ایران برگزار کرده است.

بنا به این گزارش در این جلسه محرمانه که در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد راه‌های مقابله با پیشرفت‌های پهپادی و موشکی ایران بررسی شده است. «وال استریت ژورنال» منبع گزارش خود را شماری از مقامات رسمی آمریکا و کشور‌های منطقه عنوان کرده است.

نمایندگان کشور‌های اسرائیل، عربستان، قطر، اردن، مصر، امارات عربی متحده و بحرین در این نشست که به ابتکار آمریکا برگزار شد شرکت کردند. فرانک مکنزی، فرمانده وقت ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) در این نشست حضور داشت.

فیاض بن حامد الرویلی، رئیس ستاد مشترک نیرو‌های مسلح عربستان سعودی و آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز در این جلسه شرکت داشته‌اند. این در حالی است که کشور‌های عمان و کویت برای شرکت در این جلسه نماینده‌ای را به شرم‌الشیخ نفرستاده بودند.

در بخشی از گزارش «وال استریت ژورنال» آمده است که کشور‌های شرکت‌کننده در این نشست به یک توافق اصولی دست یافتند که براساس آن ساز و کاری «برای اطلاع‌رسانی سریع در صورت شناسایی تهدید هوایی» تعریف شده است.

گزارش «وال استریت ژورنال» تنها دو روز پس از آن منتشر می‌شود که عبدالله دوم، پادشاه اردن به صورت علنی از ایده تشکیل اتحادی نظامی مانند ناتو در خاورمیانه سخن گفت. از سوی دیگر حضور فرماندهان عالی‌رتبه نظامی عربستان و اسرائیل در نشست شرم‌الشیخ با توجه به اینکه دو کشور رابطه دیپلماتیک ندارند حائز اهمیت است.

کشور‌های امارت عربی متحده و بحرین در آخرین ماه‌های حضور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا رابطه خود با اسرائیل را عادی کردند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است چند هفته دیگر به اسرائیل و عربستان سعودی سفر کند. انتظار می‌رود که مقابله با ایران از جمله محور‌های گفتگو رئیس‌جمهوری ایالات متحده با مقامات این دو کشور باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی