تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
وزیر ورزش باید به این تصمیم غیرکارشناسی ورود کنند

حمله سوریان به پولادگر؛ کارنامه شما در «تکواندو» کاملا مشخص است!

پس از درگیری لفظی شدید و بی‌سابقه علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی با محمد پولادگر، معاون وزارت ورزش، حمید سوریان، نایب رئیس فدراسیون کشتی در حمایت از رئیس این فدراسیون به انتقاد از پولادگر پرداخته و گفته: کارنامه ایشان در فدراسیون تکواندو در سال‌های آخر کاملا مشخص است و نباید بگذاریم اتفاقی که بر سر تکواندو آمد، سر ورزش بیاید.

کد خبر: ۱۳۲۵۵۱
۱۷:۵۷ - ۰۵ تير ۱۴۰۱

حمله سوریان به پولادگر؛ کارنامه شما در «تکواندو» کاملا مشخص است!

دیدارنیوز: نایب رئیس فدراسیون کشتی به انتقاد از معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پرداخت و خواهان ورود حمید سجادی به ماجرای بودجه این فدراسیون شد.

به نقل از سایت فدراسیون کشتی، حمید سوریان گفت: موفقیت‌ها و افتخارآفرینی‌های کشتی بر کسی پوشیده نیست و کسب ۶۳ درصد مدال‌های ایران در ادوار المپیک به تنهایی گویای همه چیز است و جای شک و شبهه‌ای را باقی نمی‌گذارد که کشتی ورزش اول کشور است. البته مسئولان ارشد ورزش چه در وزارت و چه کمیته ملی المپیک، هم در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایشان هم بر اینکه کشتی ورزش اول کشور تاکید کرده‌اند، اما آیا چنین تاکیدی در میدان عمل هم عملی شده است؟

وی با اشاره به تصمیم غیرقانونی وزارت ورزش در صفر کردن بودجه کشتی، افزود: بر خلاف صحبت‌هایی که درباره توجه به کشتی می‌شود، اما در عمل آشکار است که کشتی را ورزش اول کشور نمی‌دانند! در نظر گرفتن بودجه صفر برای کشتی از سوی وزارت ورزش برای سال جاری نشانه چه چیزی است؟ نشانه توجه به اهمیت جایگاه کشتی است یا نشانه بی‌توجهی به ورزش اول کشور نامیدن کشتی؟

نایب رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: در حالی امروز آقای پولادگر به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش روبه‌روی کشتی ایستاده است و کمترین حق قانونی کشتی را از این رشته دریغ می‌کند که آقای سجادی همین چند روز پیش در حاشیه مسابقات کشتی جام تختی وعده داده بودند که از هیچ حمایتی از کشتی فروگذار نخواهند کرد. آقای پولادگر برای توجیه کار غیرکارشناسی که کرده، عملا فدراسیون‌های دیگر را در مقابل کشتی قرار می‌دهد. نتیجه این کار چیزی جز نابودی ورزش نیست.

سوریان با بیان اینکه این تناقض در رفتار و عمل وزارت ورزش می‌تواند ورزش قهرمانی را در رقابت‌های پیش رو به خصوص در المپیک پاریس با مشکلات زیادی روبه‌رو کند، به انتظارات متولیان ورزش از کشتی اشاره کرد و گفت: دو سال تا المپیک پاریس باقی مانده و مانند تمامی دوره‌های قبل، باز هم بار مدال آوری روی دوش کشتی است و همه انتظار دارند که کشتی خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را بگیرد. در برابر این انتظارها، اما مسئولان وزارت ورزش باید پاسخ دهند که چه هزینه‌ای قرار است بکنند؟ وقتی شما از یک رشته مدال می‌خواهید، بدیهی‌ترین کار ممکن در سیستم مدیریتی این است که از این رشته به اندازه انتظاری که دارید، حمایت کنید.

دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک افزود: آیا وزارت ورزش به اندازه انتظاری که از کشتی دارد، حمایت کرده است؟ به جرات می‌توان گفت که کشتی هیچ‌گاه به اندازه مدال‌هایی که به دست آورده است، بودجه دریافت نکرده است. گفته آقای دبیر درست است که چانه بودجه ورزش را کوچک گرفته‌اند و به همین خاطر بودجه کشتی هم به آن اندازه‌ای باید باشد، نیست. با وجود بودجه غیرواقعی که برای ورزش در نظر گرفته شده، اما معتقدم از همین چانه کوچک بودجه ورزش هم هیچ وقت حق واقعی کشتی ادا نشده است.

وی با اشاره به اینکه همان بودجه حداقلی هم از در سال جدید از کشتی دریغ شده است، تاکید کرد: مسئولان وزارت ورزش با دستاویز قراردادن کمک ۷۰ میلیاردی مجلس به کشتی که سایر فدراسیون‌ها هم از آن بهره برده‌اند، برای سال جدید بودجه‌ای برای کشتی در نظر نگرفته‌اند. در حالیکه همانطور که رئیس فدراسیون هم اشاره کرده‌اند، کمک مجلس ارتباطی به بودجه سالیانه فدراسیون که باید وزارت ورزش تامین کند، ندارد و این دو موضوع جداست.

سوریان با بیان اینکه چنین رفتاری از سوی وزارت ورزش جایگاه این وزارتخانه را پایین می‌آورد، اظهار داشت: وقتی وزارت ورزش همان بودجه حداقلی سال گذشته را که ۳۸ میلیارد بود و در سال جدید باید افزایش پیدا می‌کرد، صفر می‌کند، نشان می‌دهد که بزرگی و افتخاراتی که کشتی در تاریخ ورزش ایران داشته را مسئولان درک نکرده‌اند.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در ادامه در واکنش به بخشی از صحبت‌های معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در مجمع در برجسته کردن موفقیت یکی از رشته‌ها در المپیک لندن برای تحت‌الشعاع قراردادن نتیجه کشتی گفت: بر خلاف صحبت‌های آقای پولادگر، همچنان کشتی با ۴ با طلا، یک نقره و دو برنز و مجموع ۷ مدال، بهترین نتیجه را در بین رشته‌های دیگر در المپیک لندن داشته است. با وجود این آمار، اما معتقدم که همه فدراسیون‌ها و همه قهرمانان ورزشی برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک و جهانی، یک دل هستند و کشتی و سایر رشته‌ها یک هدف مشترک دارند و آن بالا بردن پرچم ایران است و آقای پولادگر نباید با چنین اظهارنظر‌های خلاف واقع، سعی در تحریک رشته‌های دیگر علیه کشتی داشته باشد.

وی واکنش جامعه کشتی به صفر شدن غیرقانونی کشتی توسط وزارت ورزش را نشانه حسن نیت و نگرانی اهالی این رشته مدال آور نسبت به آینده ورزش ایران دانست و خاطر نشان کرد: با ادامه روند مدیریتی که آقای پولادگر در پیش گرفته، آینده روشنی برای ورزش پیش‌بینی نمی‌کنم. معاون توسعه ورزش قهرمانی باید بداند وزارت ورزش، فدراسیون تکواندو نیست که همه چیز قائم به شخص باشد و خودشان بدون توجه به واقعیتی که در ورزش قهرمانی وجود دارد، تصمیمات خلق‌الساعه و بدون کار کارشناسی بگیرند.

سوریان با اشاره به اینکه مدیریت آقای پولادگر و تصمیم‌های غیرکارشناسی‌شان، به جز تفرقه در ورزش سودی نخواهد داشت، تاکید کرد: کارنامه ایشان در فدراسیون تکواندو در سال‌های آخر کاملا مشخص است و نباید بگذاریم اتفاقی که بر سر تکواندو آمد، سر ورزش بیاید. آقای سجادی باید به این تصمیم غیرکارشناسی ورود کنند، فدراسیون در ۳ ماه گذشته از سال جاری، ۴۰ میلیارد تومان هزینه کرده است و زیر بار بدهی و قرض است و دیگر با این وضعیت بودجه‌ای و اعزام‌هایی که پیش رو داریم، نمی‌شود کشتی را اداره کرد.

سوریان در پایان با درخواست از وزیر ورزش برای جلوگیری از بی‌عدالتی که در حق کشتی می‌شود، اظهار داشت: آقای سجادی نباید نسبت به تصمیمات غیرکارشناسی که در معاونت ورزش قهرمانی وزارت گرفته می‌شود، بی‌تفاوت باشد و باید در یکی دو روز آینده تصمیم لازم را در این رابطه بگیرد و اجازه ندهد ورزش ایران هم به سرنوشت تکواندو دچار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی