تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

گزارش تکان‌دهنده از «گرانی» در ایران؛ قصابم ولی گوشت نمی‌خورم!

علی، قصابی در محله مولوی تهران، به خبرگزاری فرانسه گفته است: «چی بگم؟ فروش من نسبت به قبل تقریبا نصف شده و با این که خودم قصابم هفته‌هاست که دیگه گوشت نمی‌خورم. گرونی که تمومی نداره.»

کد خبر: ۱۳۲۰۶۲
۱۷:۳۰ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

گزارش تکان‌دهنده از «گرانی» در ایران؛ قصابم ولی گوشت نمی‌خورم!

دیدارنیوز: خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی به روایت گرانی «سرسام‌آور» در ایران پرداخته و بر پایه گفتگو با تعدادی از شهروندان تهرانی از افزایش مصرف نان همزمان با افت مصرف سایر مواد غذایی گران شده، خبر داده است.

علی، قصابی در محله مولوی تهران، به خبرگزاری فرانسه گفته است: «چی بگم؟ فروش من نسبت به قبل تقریبا نصف شده و با این که خودم قصابم هفته‌هاست که دیگه گوشت نمی‌خورم. گرونی که تمومی نداره.»

اصغر، کارمند بازنشسته ۶۳ ساله که به همراه همسرش به قصابی آمده و مقداری گوشت خریده، توضیح است: «ما قبلا خیلی بیشتر [گوشت]می‌خریدیم، اما دیگه اون دوران تموم شد. همه تحت فشاریم و مدام داریم خریدهامون رو کم می‌کنیم.».

اما مجتبی، ۲۹ ساله که در یک نانوایی سنتی واقع در جنوب تهران مشغول به کار است، گفته است: «از زمانی که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری شده، فروش ما بالا رفته.»

او توضیح داده است: «وقتی مردم دیگه قادر نیستند که برنج، روغن پخت و پز و ماکارونی بخرند به نان پناه می‌آورند و بعضی هم چیزی جز نان نمی‌توانند بخورند، به همین خاطر پخت ما روز به روز بیشتر شده.»

شادی، زن خانه‌داری که در نانوایی حاضر بوده نیز تایید کرده که صف نانوایی‌ها نسبت به قبل طولانی‌تر شده است.

نان در کنار دارو و سوخت هنوز پس از حذف ارز ترجیحی کالا‌های اساسی در اواسط ماه مه شاهد افزایش قیمت نبوده است. اما این اقدام دولت آقای رئیسی موجب شتاب گرفتن افزایش قیمت کالا‌های اساسی مانند آرد، گوشت، تخم مرغ و روغن پخت و پز شده است.

در هفته‌های اخیر صد‌ها ایرانی در چندین شهر در اعتراض به افزایش قیمت‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند. در این میان، حتی گروهی از اصناف هم در اعتراض به فشار مالیاتی دولت در شرایط رکود اقتصادی تظاهرات کرده و جمعی از بازنشستگان نیز به سطح پایین افزایش مستمری خود اعتراض کرده‌اند.

نرخ تورم در ایران به بالای ۴۰ درصد رسیده و افت نرخ برابری پول ملی ایران هم ادامه دارد. هر دلار آمریکا اخیرا در بازار تهران تا ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شده که ۲۵ درصد بالاتر از بهای حدود سه ماه گذشته و نزدیک به ۱۰ برابر نرخ ۵ سال پیش است.

تصویب قطعنامه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه هسته‌ای ایران نیز چشم‌انداز احیای توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی با قدرت‌های جهانی و لغو تحریم‌ها را کم رنگ کرده است؛ تحریم‌هایی که اعمال آن‌ها پس از خروج ایالات متحده از برجام، به اعتقاد برخی کارشناسان، در بروز بحران اقتصادی در ایران تاثیرگذار بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی