تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

ناتو: جنگ در اوکراین شاید سال‌ها طول بکشد

«ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو درباره حمله نظامی روسیه به اوکراین و اینکه این درگیری گسترده نظامی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: جنگ در اوکراین ممکن است سال‌ها طول بکشد.

کد خبر: ۱۳۲۰۰۸
۰۹:۴۶ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

جنگ در اوکراین شاید سال‌ها طول بکشد

دیدارنیوز: دبیرکل ناتو در گفتگویی اظهار داشت که جنگ در اوکراین ممکن است سال‌ها طول بکشد.

به نقل از رویترز، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو در گفتگو با یک هفته نامه آلمانی درباره جنگ اوکراین اظهار داشت: «جنگ در اوکراین ممکن است سال‌ها طول بکشد.»

دبیرکل ناتو همچنین افزود که عرضه تسلیحات پیشرفته به سربازان اوکراینی شانس آزادسازی منطقه دونباس از اشغال روسیه را افزایش می‌دهد.

استولتنبرگ در این گفتگو همچنین اشاره کرد: ما باید برای این واقعیت آماده شویم که ممکن است جنگ در اوکراین سال‌ها طول بکشد. ما نباید از حمایت از اوکراین دست بکشیم، حتی اگر هزینه‌ها نه تنها برای حمایت نظامی، بلکه به دلیل افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی بسیار بالا باشد.

از سوی دیگر، «بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که روز جمعه از کیف بازدید کرد، در مقاله‌ای برای روزنامه ساندی تایمز لندن، اظهارات مشابهی را در مورد نیاز به آمادگی برای یک جنگ طولانی بیان کرد. او روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران بر لزوم اجتناب از «خستگی اوکراین» تاکید کرد تا متحدان به اوکراینی‌ها نشان دهند که برای مدت طولانی از آن‌ها حمایت خواهند کرد.

جانسون در مقاله خود گفت که حمایت از اوکراین به معنای اطمینان از دریافت اسلحه، تجهیزات، مهمات و آموزش نیرو‌ها با سرعت بیشتری نسبت به مهاجم است. جانسون گفت: زمان عامل حیاتی است. همه چیز به این بستگی دارد که آیا اوکراین بتواند سریع‌تر از روسیه توانایی خود برای دفاع از خاک خود را تقویت کند یا خیر.

در حالی که جنگ در اوکراین ادامه دارد، اما رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است که مخالفتی با پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا ندارد. رئیس جمهور روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص چشم انداز پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا گفت ما مخالفتی با آن نداریم. این (اتحادیه اروپا) یک ائتلاف نظامی نیست. این حق هر کشوری است که به اتحادیه‌های اقتصادی بپیوندد.

اتحادیه اروپا روز جمعه توصیه کرد که اوکراین و مولداوی نامزد‌های عضویت در این اتحادیه به شمار بروند. این توصیه اتحادیه اروپا نقطه عطفی در مسیر بالقوه این کشور‌ها به عنوان بخشی از جمهوری‌های شوروی سابق برای پیوستن به بزرگترین بلوک تجاری جهان می‌باشد. اگر تصمیم و پیشنهاد کمیسیون اروپا در نشست هفته آینده به تصویب برسد، چنین تصمیمی بر آینده جنگ و درگیری در اوکراین نیز تأثر خواهد گذاشت.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی