تیتر امروز

سید جلال در نقشی که ندیده‌اید!
هفته پرترافیک نقل و انتقالات لیگ

سید جلال در نقشی که ندیده‌اید!

هرچه به پایان زمان نقل و انتقالات نزدیک تر می شویم ترافیک بیشتری در ثبت قرارداد با بازیکنان جدید را شاهد هستیم. البته بازگشت تعدادی از لژیونرها به لیگ در فصل منتهی به جام جهانی، نکته جالبی است.
توجه: استادیوم آزادی قیمت ندارد!
گزارش تحقیقی دیدار از بزرگ‌ترین ورزشگاه ایران

توجه: استادیوم آزادی قیمت ندارد!

در روزهای پایانی فصل اخیر لیگ برتر فوتبال ایران اخبار و تصاویر نگران‌کننده‌ای درباره وضعیت ورزشگاه آزادی و ایمنی آن منتشر شد. آیا خطر نابودی، استادیوم آزادی را تهدید می‌کند؟

تجاوز نظامی روسیه؛ پناه گرفتن کودکان در کارخانه شیمیایی آزوت

در میان بمباران مناطق مختلف اوکراین توسط ارتش متجاوز روسیه، سرگوئی گایدایی، فرماندار سورودونتسک و لیسیچانسک اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ غیرنظامی، از جمله ۳۸ کودک، در کنار سربازان اوکراینی در کارخانه بزرگ شیمیایی آزوت در سورودونتسک پناه گرفته‌اند.

کد خبر: ۱۳۱۹۸۱
۲۰:۱۱ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

دیدارنیوز: در حالی که نیرو‌های اوکراینی در دونباس در شرق این کشور زیر آتش نیرو‌های روسی و جدایی‌طلبان طرفدار روسیه قرار دارند، گزارش‌ها نشان می‌دهد مسکو برای فتح شهر استراتژیک لیسیچانسک آماده می‌شود.

نبرد‌ها برای چندین هفته است که در ناحیه سورودونتسک و لیسیچانسک، دو شهر کلیدی برای کنترل دونباس متمرکز شده است.

سرگوئی گایدایی، فرماندار این ناحیه، در پستی در کانال تلگرامی خود گفته است شهر سورودونتسک ««بمباران شده‌ترین مکان» در استان لوهانسک است و نبرد سختی در جریان است که در آن نیرو‌های روسی در حال گلوله‌باران کردن خانه‌ها و ویران‌کردن شهر هستند.

به گفته این مقام محلی بیش از ۵۰۰ غیرنظامی، از جمله ۳۸ کودک، در کنار سربازان اوکراینی در کارخانه بزرگ شیمیایی آزوت در سورودونتسک پناه گرفته‌اند. آقای گایدایی افزود: «آن‌ها نمی‌خواهند تخلیه شوند و فکر می‌کنند ماندن در آنجا امن‌تر است. ما سعی کردیم با آن‌ها صحبت کنیم، اما آن‌ها نمی‌خواهند چنین کاری را انجام دهند.»

پیشتر در شهر لیسیچانسک در آن سوی رودخانه دونتس، یک حمله موشکی روسیه به «خانه فرهنگ» این شهر چهار تن از ساکنان محلی را که در آن پناه گرفته بودند کشت. روز جمعه سازمان ملل متحد وضعیت انسانی در سراسر اوکراین و به ویژه در شرق دونباس را «بسیار نگران‌کننده و رو به وخامت» خوانده بود.

لیسیچانسک، واقع در استان لوهانسک که قبل از جنگ ۱۱۵ هزار نفر جمعیت داشت، در حال آماده شدن برای نبرد‌های خیابانی احتمالی در صورت تصرف کامل سورودونتسک توسط نیرو‌های روسی است.

علیرغم برتری روسیه در دونباس مقاومت نیرو‌های اوکراینی امکان بازپس گیری مواضعی نظیر محله بیلوگوریوکا را، که در ماه مه توسط مسکو تصرف شده بود، برای آنان فراهم آورده است.

مقام‌های جدایی‌طلب در دونتسک به نوبه خود از گلوله‌باران و زخمی شدن متعاقب ده نفر سخن گفته‌اند. حملات موشکی صبح جمعه روسیه به میکولایف در جنوب اوکراین نیز حداقل دو کشته و بیست زخمی برجای گذاشته است.

ارتش روسیه مدعی است که از زمان آغاز درگیری‌ها، دستکم ۷ هزار «مزدور خارجی» از ۶۴ کشور به اوکراین رسیده‌اند و نزدیک به ۲ هزار نفر از آن‌ها کشته شده‌اند. روز جمعه یک شبکه تلویزیونی دولتی روسیه ویدئویی از دو آمریکایی را پخش کرد که به عنوان داوطلب برای همراهی با نیرو‌های اوکراینی رفته بودند و چند روز از مفقود شدن آن‌ها می‌گذشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه تایید کرد که عکس‌ها و فیلم‌های دو شهروند آمریکایی «که گفته می‌شود توسط نیرو‌های نظامی روسیه در اوکراین به اسارت درآمده‌اند» رویت کرده است.

این مقام آمریکایی به خبرگزاری فرانسه گفت «ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم»، با این حال او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

پیشتر جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در پی مفقود شدن این افراد از شهروندان آمریکایی خواسته بود از سفر به اوکراین خودداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی