تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

پروین: آوردن کی‌روش اشتباه است؛ برای چه انتقاد می‌کنند؟

علی پروین، پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به اینکه آوردن کی‌روش به جای دراگان اسکوچیچ اشتباه است، گفت: تیم ملی ۱۲، ۱۳ بازی را برده، ولی من رادیو را که گوش می‌کردم فقط انتقاد می‌کردند. برای چه انتقاد می‌کنند؟! آنهم از تیمی که بدون بازی تدارکاتی رفته است.

کد خبر: ۱۳۱۷۲۰
۱۸:۰۳ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

پروین: آوردن کی‌روش اشتباه است؛ برای چه انتقاد می‌کنند؟

دیدارنیوز: راهکار اسطوره فوتبال کشورمان جهت آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ تعطیلی لیگ برتر و برگزاری ۱۰ بازی تدارکاتی است.

علی پروین پس از جلسه تعدادی از پیشکسوتان در باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: کدام جلسه؟! این جلسه پیشکسوتان نبود. امروز آقای درویش دعوت کرده بود و امیدواریم این جلسات ادامه داشته باشد.

وی درباره خرید‌های پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات تصریح کرد: تا تیم در زمین نیاید، نمی‌توانید تشخیص دهید که بازیکن چطور است. به نظرم خرید‌ها بد نیستند. پول هم که خدا را شکر این دو باشگاه دارند؛ ان‌شاءالله بتوانند یک تیم قوی و گردن گلفت درست کنند تا مردم راضی باشند.

اسطوره و پیشکسوت فوتبال ایران درباره انتقاداتی که از تیم ملی و اسکوچیچ مطرح می‌شود، گفت: مردم خیلی انتقاد می‌کنند. با یک بازی که نمی‌توانید بگویید مربی بد است و عوضش کنید. تیم ملی ۱۵ دقیقه اول و آخر بد نبود، ولی نمی‌شود با یک بازی چیزی را تشخیص داد. تیم ملی ۱۲، ۱۳ بازی را برده، ولی من رادیو را که گوش می‌کردم فقط انتقاد می‌کردند. برای چه انتقاد می‌کنند؟! آنهم از تیمی که بدون بازی تدارکاتی رفته است. من روزی که رفتیم جام جهانی گفتم تیم ملی باید حداقل ۱۰ بازی تدارکاتی انجام دهد. متأسفانه الان رفتیم قطر و یک تیم گیر آوردیم. الجزایر خیلی خوب بازی کرد، البته آن‌ها خوب بازی نکردند، ما خیلی بد بازی کردیم. حق هم دارند، چون کنار هم نبودند و بازی نکرده بودند. به نظرم الان باید لیگ را تعطیل کنیم و تیم ملی شش هفت بازی کند. مثل همین الجزایر تیمی باشد که روی دفاع فشار بیاورد تا ترکیب را بفهمند، ولی با یک بازی صلاح نیست اینطور انتقاد کنند. ان‌شاءالله تیم ملی هم نتیجه بگیرد.

پروین در واکنش به این موضوع که از جواد نکونام و چند مربی ایرانی برای جایگزینی اسکوچیچ نام برده می‌شود، عنوان کرد: اگر مربی ایرانی بیاورند که خیلی خوب است، اما اگر خارجی بیاورند بزرگترین اشتباه را می‌کنند. تا این مربی بیاید و بچه‌ها را بشناسد شش ماه زمان می‌خواهد.

«انتخاب کی‌روش هم در این مقطع اشتباه است؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: به نظر من اشتباه است.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره عملکرد فدراسیون نیز گفت: فدراسیون کوتاهی می‌کند. باید به هر قیمتی شده بازی تدارکاتی بگذارد. اگر شده پول بدهند و تیم‌ها را بیاورند تا بازی کنند. به نظر من لیگ را تعطیل کنند و ۱۰ بازی تدارکاتی بگذارند. ما سال ۷۸ که به جام جهانی آرژانتین رفتیم کلاً ۱۶ تیم به جام جهانی می‌رفتند و ما در گروه‌مان چهارم شدیم. بعد از آن هم هر موقع به جام جهانی رفتیم چهارم شدیم. آقا! یک کاری کنید حداقل دل‌مان فقط خوش نباشد که فقط رفتیم جام جهانی. حداقل از گروه‌مان یک پله بالا بیاییم و بعد حذف شویم؛ متأسفانه این کار را نمی‌کنند.

پروین در مورد اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند نسل کنونی تیم ملی نسل طلایی تاریخ ایران است، گفت: این نظر را قبول ندارم؛ نمی‌خواهم اسم ببرم، ولی بازیکنانی بودند که خیلی بهتر از این بازیکنان بودند. من اعتقادی به این ندارم.

وی راجع به آمار گلزنی ضعیف تیم‌ها در لیگ برتر نیز یادآور شد: همه از ترس عوض شدن می‌آیند که گل نخوردند. یک بر صفر ببرند یا مساوی کنند. مربی می‌داند که دو سه باخت بیاورد عوض می‌شود. هیئت مدیره و مدیرعامل هم که تصمیم نمی‌گیرند، مردم تصمیم می‌گیرند. هر تیمی می‌بازد از بالا حیا کن و رها کن شروع می‌شود؛ به خاطر همین سعی می‌کنند گل نخوردند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی