تیتر امروز

مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!
امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!

تجاوز نظامی روسیه؛ مسکو به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای متهم شد

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی با اشاره به کشته‌شدن چند صد غیرنظامی در شهر خارکیف اوکراین، روسیه را به استفاده گسترده از بمب‌های خوشه‌ای در این منطقه متهم کرد.

کد خبر: ۱۳۱۶۲۶
۱۷:۰۸ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ مسکو به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای متهم شد

دیدارنیوز: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین یکشنبه شب اعلام کرد که نیرو‌های اوکراینی در حال نبرد سنگین برای حفظ «هر متر» از خیابان‌های شهر «سیورودونتسک» در منطقه «لوهانسک» واقع در شرق اوکراین هستند.

نیرو‌های روسی بیشتر شهر سیویرودونتسک را تصرف کرده و بخش‌هایی از شهر را در یکی از خونین‌ترین حملات از زمان حمله به اوکراین در فوریه گذشته، با خاک یکسان کرده‌اند. اما نیرو‌های اوکراینی همچنان کنترل یک منطقه صنعتی را در اختیار دارند که صد‌ها غیرنظامی در آن پناه گرفته‌اند.

نیرو‌های روسیه تا کنون دو پل از پل ارتباطی این شهر را منهدم کرده‌اند، اقدامی که خروج غیرنظامیان را از شهر دشوار کرده است.

عفو بین‌الملل روسیه را به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای در خارکیف متهم کرد

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی با اشاره به کشته‌شدن چند صد غیرنظامی در شهر خارکیف اوکراین، روسیه را به استفاده گسترده از بمب‌های خوشه‌ای در این منطقه متهم کرد.

شواهد استنادی عفو بین‌الملل نشان می‌دهد که نیرو‌های نظامی روسیه با استفاده از این بمب‌ها باعث کشته شدن ساکنان و تخریب وسیع ساختمان‌های مسکونی شهر خارکیف از ابتدای جنگ در اواخر ماه فوریه شده‌اند.

در این گزارش آمده که روسیه مکرر از بمب‌های خوشه‌ای ۹N۲۱۰/۹N۲۳۵ و همچنین مین‌هایی که طبق معاهدات بین‌المللی استفاده از آن‌ها ممنوع است، استفاده کرده است.

نیرو‌های روسیه سربازان اوکراینی را از مرکز شهر سیورودونتسک بیرون کردند

پس از چندین هفته درگیری میان نیرو‌های اوکراینی و روسی، ارتش اوکراین به عقب‌نشینی از مرکز شهر سیورودونتسک در شرق این کشور اذعان کرد.

مقامات نظامی اوکراین روز دوشنبه با اشاره به وضعیت شهر کلیدی سیورودونتسک که نبرد برای کنترل آن هفته‌هاست بین نیرو‌های روسیه و اوکراین در پیرامون آن جریان دارد می‌گوید ارتش روسیه در خیابان‌های مرکزی شهر هستند و موفق شده‌اند با پشتیبانی توپخانه خود نیرو‌های اوکراینی را از مرکز شهر به عقب برانند.

سرگئی گایدایی، فرماندار منطقه لوهانسک تایید کرد که نیرو‌های اوکراینی از مرکز شهر عقب رانده شده اند.

او صبح روز دوشنبه در حساب فیسبوکی خود با انتشار عکس‌هایی از ساختمان‌های ویران شده تصریح کرد: «درگیری‌های خیابانی ادامه دارد. روس‌ها همچنان به تخریب شهر ادامه می‌دهند.»

نخست وزیر سابق روسیه: جنگ احتمالا دو سال طول می‌کشد

میخائیل کاسیانوف، نخستین نخست وزیر ولادیمیر پوتین در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تخمین زد که جنگ اوکراین دو سال طول بکشد. او ضمن اشاره به این نکته که ولادیمیر پوتینی که می‌شناخته با آن چه امروز بر سر کار است، متفاوت بوده است، ابراز امیدواری کرد که روسیه روزی دوباره «مسیر دموکراتیک» خود را از سر بگیرد.

آقای کاسیانوف که در سال ۲۰۰۴ از سوی رئیس جمهوری روسیه از سمت خود برکنار و به جمع مخالفان و منتقدان کرملین ملحق شد.

شهروندان غیرنظامی کی‌یف در این مدت در خانه‌های خود، در خیابان و در زمین‌بازی یا در گورستان زمانی که برای کار‌های بشردوستانه جمع شده بودند، جان خود را به‌دلیل استفاده از این نوع تسلیحات از دست داده‌اند.

طبق آمار رسمی مقامات خارکیف تا کنون ۶۰۶ غیرنظامی در این شهر کشته و ۱۲۴۸ نفر مجروح شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی