تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

لیگ ملت‌های والیبال/ ایران ۳ - استرالیا یک؛ جبران شکست با عبور از کانگوروها

تیم ملی والیبال مردان ایران پس از شکست برابر هلند، در سومین دیدار از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌های والیبال به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید.

کد خبر: ۱۳۱۴۵۹
۰۸:۳۴ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

لیگ ملت‌های والیبال/ ایران ۳ - استرالیا صفر؛ جبران شکست با عبور از کانگوروها

دیدارنیوز: تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ مقابل استرالیا به پیروزی رسید.

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار از فصل ۲۰۲۲ لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۴:۳۰ امروز یک‌شنبه در برزیل به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه ۳ بر یک موفق به غلبه بر حریف خود شد.

ترکیب شروع‌کننده بای در این دیدار، طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بود.

خطا‌های مکرر سرویس از سوی هر دو تیم در آغاز بازی نشان می‌داد که زدن سرویس‌های ریسکی و پرقدرت، توصیه سرمربیان تیم‌ها در این دیدار است. دو دفاع روی متوالی از اسفندیار و جلوه و یک سرویس بدون بازگشت از توخته، دیوید پرستون، سرمربی تیم ملی استرالیا را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی خود کرد که البته تاثیری در روند بازی نداشت و حملات موثر ایران در کنار اشتباهات حریف آسیایی، اختلاف امتیازات را بیشتر کرد. تیم ایران در ست نخست ۲۵ بر ۱۴ برنده شد.

شاگردان بهروز عطایی در ست نخست، ۱۳ امتیاز از حمله، ۲ امتیاز از دغاع روی تور، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۸ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورند و همچنین ۵ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا دادند.

دفاع سازمان یافته، مشخصه بازی امروز تیم ملی ایران مقابل استرالیا بود که با دفاع داخل میدان، تکمیل می‌شد. شاگردان عطایی تا امتیاز ۲۴ بدون دردسر پیش رفتند، ولی تعلل در گرفتن امتیاز آخر، او را مجبور کرد ملی پوشان ایران را به بهانه وقت استراحت بیرون بکشد. نتیجه پایانی ست دوم ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران بود.

تیم ایران تا پایان ست دوم، ۲۴ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز مستقیم سرویس و ۱۷ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و همچنین ۱۴ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا واگذار کرد.

پس از ۲ ست پیروزی آسان، افت انگیزه و قدرت حملات تیم ایران، دور از ذهن و انتظار نبود و همین اتفاق هم در شروع ست سوم افتاد. بازی سازی خوب وادی و عدم توانایی مدافعان روی تور استرالیا در مهار اسماعیل‌نژاد، فاصله امتیازات را به صورت موقت کم کرد. آمار بازی، حکایت از برتری ایران در حمله و دریافت بهتر تیم ملی استرالیا داشت. در ادامه بازی، تمرکز مدافعان حریف روی اسماعیل‌نژاد، باعث شد تا صابر کاظمی جای او را بگیرد و رمضانی هم جانشین وادی شد، اما این دو تعویض هم تغییری در روند بازی و تعداد بالای اشتباهات تیم ایران ایجاد نکرد و استرالیا در نهایت ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

تیم ایران تا پایان ست سوم، ۳۴ امتیاز از حمله، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۲ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و همچنین ۲۲ امتیاز هم از روی اشتباهات خود به استرالیا واگذار کرد.

وادی و اسماعیل‌نژاد در ست چهارم به ترکیب اصلی تیم ملی برگشتند. از رفتار بازیکنان مشخص بود که ذهنیت آن‌ها با آنچه در ست سوم بود، فرق کرده است. پرستون، این بار، بازیکنانش را در حالی که ۶ بر ۲ عقب بودن برای ایجاد وقفه در جریان بازی، بیرون کشید. برتری ایران در ست چهارم، منجر به پیروزی ۲۵ بر ۱۵ در این ست و ۳ بر یک در مجموع بازی شد تا به نوعی شکست خود مقابل استرالیا در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ را جبران کرده باشد.

تیم ایران در پایان این دیدار، ۴۸ امتیاز از حمله، ۱۲ امتیاز از دفاع، ۵ پوئن سرویس و ۲۸ امتیاز از اشتباه‌های حریف کسب کرد. تیم استرالیا نیز ۴۰ امتیاز از حمله، ۹ امتیاز از دفاع، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباه‌های ایران به دست آورد.

استرالیا پیش از این بازی با ۲ شکست و ۶ ست باخته در قعر جدول ۱۶ تیمی لیگ ملت‌ها قرار داشت. تنها پیروزی این تیم در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ نیز مقابل ایران با هدایت ولادیمیر آلکنو رقم خود و استرالیا با ۱۴ شکست و یک پیروزی، فصل ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

نتایج سایر دیدار‌های شب گذشته و صبح امروز به شرح زیر است:

آلمان ۳ - صربستان ۲
آمریکا ۳ - برزیل یک
بلغارستان صفر - لهستان ۳
اسلوونی ۳ - چین یک
کانادا صفر - ایتالیا ۳

برنامه دیدار‌های آتی تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به وقت تهران به شرح زیر است:

هفته نخست: گروه یک، شهر برازیلیا

یک‌شنبه ۲۲ خرداد؛ ایران ـ ژاپن، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

سه‌شنبه ۳۱ خرداد؛ ایران ـ بلغارستان، ساعت ۲۱:۳۰
پنج‌شنبه ۲ تیرماه؛ ایران ـ آمریکا، ساعت ۲۱:۳۰
جمعه ۳ تیرماه؛ ایران ـ برزیل، ساعت ۱۸
شنبه ۴ تیرماه؛ ایران ـ کانادا، ساعت ۱۵

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه ۱۴ تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت ۲۲:۳۰
پنج‌شنبه ۱۶ تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت ۱۶:۳۰
جمعه ۱۷ تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت ۱۹:۳۰
شنبه ۱۸ تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت ۱۹:۳۰

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی