تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

بی‌بهانه‌ترین یحیای تاریخ

تکاپوی سرخ‌ها در بازار همچنان ادامه دارد و به‌نظر می‌رسد وصول پول ناشی از فروش سهام باشگاه هم به رضا درویش کمک کرده تا از قامت یک مدیر منفعل، در جلد «درویش پرز» در بیاید! نفراتی که تا همین حالا جذب شده‌اند، همیشه سرلیست گزینه‌های خرید یحیی بوده‌اند، بنابراین او دیگر نمی‌تواند بهانه‌ای داشته باشد.

کد خبر: ۱۳۱۴۳۸
۱۷:۵۸ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

بی‌بهانه‌ترین یحیای تاریخ

دیدارنیوز: دست گل‌محمدی در پرسپولیس هرگز خالی نبوده، اما این فصل دیگر هیچ عذری پذیرفتنی نیست.

یکی از کلیدواژه‌های تکراری یحیی گل‌محمدی و موافقان او در دو سه سال گذشته عبارت «دست خالی» بوده است. واقعیت این است که پرسپولیس هرگز، حتی در بدترین روزهایش نسبت به سایر تیم‌ها کمبود بازیکن نداشته و همیشه دستش پر بوده، اما غالبا ترکیب این تیم با گذشته نزدیک خودش مقایسه می‌شد تا این نتیجه به‌دست بیاید که گل‌محمدی در تنگنا گرفتار است. بله؛ در این چند فصل ستاره‌های زیادی از جمع سرخپوشان جدا شدند، اما مگر وضع بقیه تیم‌ها غیراین بوده است؟ مگر استقلال ابتدای فصل فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، مهدی قائدی، مسعود ریگی و... را از دست نداد؟ مگر پیام نیازمند، احسان حاج‌صفی و محمد محبی از سپاهان جدا نشدند؟ با وجود این مسلمات، مرثیه «دست خالی یحیی» برقرار بود و فصل گذشته پس از خداحافظی با جام‌های مختلف، زیاد هم تکرار شد. با این حال به‌نظر می‌رسد برای فصل جدید، دیگر هیچ‌گونه عذر و بهانه‌ای از سوی سرمربی پرسپولیس قابل‌قبول نباشد.

شروع توفانی سرخ‌ها
درحالی‌که هنوز هیچ باشگاهی کوچک‌ترین فعالیت نقل‌وانتقالاتی نداشته، پرسپولیس خیلی زود تحرکاتش در بازار را شروع کرد. این تیم علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی و دانیال اسماعیلی‌فر را خرید و قرارداد مهدی ترابی را هم تمدید کرد. تکاپوی سرخ‌ها در بازار همچنان ادامه دارد و به‌نظر می‌رسد وصول پول ناشی از فروش سهام باشگاه هم به رضا درویش کمک کرده تا از قامت یک مدیر منفعل، در جلد «درویش پرز» در بیاید! نفراتی که تا همین حالا جذب شده‌اند، همیشه سرلیست گزینه‌های خرید یحیی بوده‌اند، بنابراین او دیگر نمی‌تواند بهانه‌ای داشته باشد.

ریزش چندانی در کار نیست
برخلاف فصول گذشته به‌نظر نمی‌رسد امسال پرسپولیس ریزش چندانی داشته باشد. فعلا خبر جدایی هیچ بازیکن مهمی منتشر نشده و اگر هم قرار باشد کسی برود، با تصمیم و نظر کادرفنی این اتفاق رخ می‌دهد؛ درست مثل شرایطی که احتمالا برای جلال حسینی و رامین رضاییان پیش خواهد آمد. از جمع سایر نفرات تنها احتمال جدایی میلاد سرلک وجود دارد که این هم واقعا اتفاق مصیبت‌باری نیست. این بار دیگر بعید است یحیی بتواند از بابت کوچ ستارگان غر بزند.

زود شروع کردید
در فصلی که گذشت گل‌محمدی بار‌ها و بار‌ها اعتراض کرد که باشگاه در تابستان گذشته فرایند یارگیری را دیر شروع کرد و تیمش با تأخیر شکل گرفت. امسال، اما این دستاویز هم از گل‌محمدی گرفته شده است. پرسپولیس در حالی به بازار یورش برده که تمام تیم‌ها مشغول چرت زدن هستند. یکی از پرتکرارترین شوخی‌ها با نوع یارگیری سرخپوشان این بود که: «باشگاه سپاهان با قراردادی ۲ ساله به پرسپولیس پیوست!» بنابراین امیدواریم دیگر حرف‌های تکراری نشنویم.

۲ رقیبی که مربی عوض کردند
از این‌ها که بگذریم در مثلث بالای جدول، پرسپولیس تنها تیمی است که کادر فنی‌اش را حفظ می‌کند. فرهاد مجیدی استقلال را قهرمان کرد و رفت و محرم نویدکیا هم، چون نتوانست سپاهان را قهرمان کند از این تیم جدا شد. به هر حال وقتی تیم‌ها کارشان را با کادرفنی قبلی استارت می‌زنند، نیازی به تطبیق با شرایط ندارند، اما سپاهان و استقلال به‌عنوان رقبای اصلی پرسپولیس در مسیر کسب عنوان قهرمانی، تن به تغییر داده‌اند که ممکن است آن‌ها را عقب بیندازد. ببینیم یحیی گل‌محمدی می‌تواند از این مزیت استفاده کند یا نه.

بهروز رسایلی - همشهری

بی‌بهانه‌ترین یحیای تاریخ

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی