تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

امیرعبداللهیان: در زمینه توسعه روابط ایران - هند توافق خوبی حاصل شد

حسین امیرعبداللهیان، در جریان سفر به کشور هند گفت: با توجه به اینکه قرن حاضر و آینده متعلق به قاره آسیاست و هند به عنوان قدرت نوظهور اقتصادی در منطقه ما مطرح است در زمینه توسعه همه جانبه اقتصادی و تجاری به موازات همکاری‌های سیاسی، فرهنگی و امنیتی و بین المللی توافق خوبی حاصل شد.

کد خبر: ۱۳۱۲۷۳
۱۳:۴۲ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: در زمینه توسعه روابط ایران - هند توافق خوبی حاصل شد

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدارش با مشاور امنیت ملی هند گفت: مقامات عالی هند و آقای داوول نسبت به توهین به ساحت پیامبر اسلام کاملا متاسف هستند و با فرد خاطی در دستگاه امنیتی برخورد جدی شده است.

حسین امیرعبداللهیان پس از دیدار با مشاور امنیت ملی هند اظهار کرد: گفتگو‌های سازنده و مهمی امروز داشتیم. در جریان این دیدار نقشه راه همکاری آینده دو کشور بررسی شد.

وی افزود: با توجه به اینکه قرن حاضر و آینده متعلق به قاره آسیاست و هند به عنوان قدرت نوظهور اقتصادی در منطقه ما مطرح است در زمینه توسعه همه جانبه اقتصادی و تجاری به موازات همکاری‌های سیاسی، فرهنگی و امنیتی و بین المللی توافق خوبی حاصل شد.

وی درباره اهانت یک مقام حزبی هند به ساحت پیامبر اکرم (ص) هم گفت: از زبان مشاور امنیت ملی این مساله را به شفافیت شنیدم که مقامات عالی و ایشان نسبت به توهین متاسف هستند و با فرد خاطی در دستگاه امنیتی برخورد جدی شده و او برکنار شده و هند اجازه نمی‌دهد چنین اقداماتی در هند که مهد همزیستی مسالمت آمیز همه ادیان است رخ دهد.

وی ادامه داد: همچنین مشاور امنیت ملی هند ابراز تاسف کردند که همزمان با سفر بنده با این موضوع رو به رو شدیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی