تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
بعد از متروپل این بار قطار مسافربری

فاجعه برخورد قطار مشهد - یزد با بیل مکانیکی؛ ۲۱ کشته و ۴۳ مصدوم

بعد از حادثه متروپل این بار یک فاجعه دیگر در مسیر مشهد- یزد رقم خورد، قطار مسافری این مسیر به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۲۱ نفر گزارش شده، اما به علت اینکه نیرو‌های امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

کد خبر: ۱۳۱۲۳۲
۰۹:۳۸ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

فاجعه خروج قطار مشهد به یزد از ریل؛ ۱۳ نفر کشته و ۵۰ نفر ‌زخمی شدند

دیدارنیوز: ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری طبس - یزد با ۴۳۰ خدمه و مسافر در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد؛ و باعث کشته و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان در این حادثه شد.

توضیحات فرماندار ویژه طبس

فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: طبق بررسی‌های اولیه، حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است.

علی اکبر رحیمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به خروج قطار مسافری مشهد- یزد نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، اظهار کرد: حدود ۴۲۰ مسافر در این قطار در حال عزیمت به یزد بودند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن نیز بلافاصله به محل اعزام شدند و ستاد بحران تشکیل شد، بیان کرد: به دنبال وقوع این حادثه، تعداد چهار واگن از ریل خارج شده است.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر مصدوم و ۵ نفر مصدوم بدحال از این حادثه گزارش شده است، تصریح کرد: تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده، اما به علت اینکه نیرو‌های امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

رحیمی با اشاره به کار بی وقفه برلی بررسی حال مصدومان و بیرون کشیدن فوتی‌ها، افزود: مسافران سالم به طبس اعزام میشوند تا انتقال آنان به یزد صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس و استان‌های همجوار برای خدمات رسانی به مصدومان و مسافران به کار گرفته شده است، تصریح کرد: سه هلی کوپتر و ۱۲ دستگاه اورژانس در اولین دقایق وقوع حادثه به محل اعزام شده است.

حضور اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن درمحل سانحه

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن با حضور در محل سانحه خروج قطار مسافری، در حال بررسی علت دقیق سانحه هستند.

استاندار خراسان جنوبی به محل حادثه رفت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه قناعت استاندار خراسان جنوبی در مسیر رسیدن به محل حادثه است، گفت: خدمات دهی به مسافران و مصدومان حادثه راه آهن بدون وقفه ادامه دارد.

میرجلیلی افزود: خدمات‌دهی از بدو بروز حادثه شروع شده و همچنان ادامه دارد. اولین آمبولانس‌های اعزامی برای انتقال مصدومان به بیمارستان طبس رسیده اند و مراحل درمان مجروحان آغاز شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به این که سه فروند بالگرد به محل اعزام شده اند، گفت: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس از شهرستان‌های بیرجند و فردوس نیز به محل حادثه اعزام شده اند. برای انتقال مسافران به شهر یزد، برنامه ریزی شده است. آمار آمبولانس‌های اعزامی به محل حادثه به ۱۷ مورد رسیده است.

فاجعه خروج قطار مشهد به یزد از ریل؛ ۱۳ نفر کشته و ۵۰ نفر ‌زخمی شدند

۱۳ فوتی تاکنون در حادثه قطار مشهد - یزد

‏اورژانس خراسان جنوبی اعلام کرد: ساعاتی قبل، قطار مسافری مشهد - یزد به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که این حادثه تاکنون ۱۳ فوتی داشته و حال ۱۶ مصدوم نیز وخیم است و همچنین ۵ نفر هم مفقود هستند.

برخورد قطار با بیل مکانیکی

علی‌اکبر رحیمی فرماندار ویژه طبس درباره جزئیات بیشتر خروج قطار از ریل اظهار داشت: در این حادثه چهار واگن واژگون شده و با توجه به اینکه واگن‌ها هنوز واژگون و باید به وسیله جرثقیل روی ریل قرار بگیرد و چند دستگاه چرثقیل از سمت طبس و یزد به محل حادثه اعزام شده و امکان افزایش آمار فوتی و مصدومان با توجه به شدت حادثه وجود دارد.

فرماندار ویژه طبس با تأکید بر اینکه نیرو‌های امدادی در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند، اعلام کرد: سه فروند بالگرد استان‌های خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده است.

رحیمی در خصوص علت این حادثه، مطرح کرد: طبق گزارش‌های اولیه علت خروج قطار مشهد به یزد از ریل، برخورد قطار با بیل میکانیکی بوده است.

امدادرسانی ۱۶ دستگاه آمبولانس به حادثه‌دیدگان

ابوالحسن میرجلیلی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در این ارتباط اظهار داشت: در حال حاضر ۴ دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقرند و ۱۲ دستگاه دیگر نیز به این منطقه اعزام شده‌اند.

وی از انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خبر داد و گفت: تجهیزات پزشکی، کادر درمان و متخصصین جراحی و ارتوپدی به وسیله بالگرد در حال اعزام به محل هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه سه فروند بالگرد استان‌ای خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده‌اند، تصریح کرد: اتوبوس آمبولانس شهرستان فردوس نیز برای استقرار در محل حادثه اعزام شده است.

میرجلیلی با تأکید بر اینکه با دستور استاندار کلیه امکانات لازم برای خدمات‌دهی به مصدومان و مسافران این قطار فراهم شده، مطرح کرد: برای انتقال مسافران به شهر یزد، قطار جایگزین لحاظ شده است.

وی متذکر شد: با دستور استاندار مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه بحران استان در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند تا در جلسه بحران شرکت نمایند، با این وجود بنا به تأکید استاندار خراسان‌جنوبی، همه خدمات‌دهی‌ها قبل از تشکیل جلسه بحران آغاز شده تا شرایط به درستی مدیریت شود.

فوت ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل

علی‌اکبر رحیمی فرماندار ویژه طبس در این ارتباط با بیان اینکه تاکنون فوت ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور طبس - یزد توسط نیرو‌های امدادی حاضر در صحنه گزارش شده است، اظهار داشت: بامداد امروز چهار واگن این قطار از ریل خارج شد و تمامی یگان‌های امدادی هلال احمر، اورژانس و راه آهن اکنون در محل حضور دارند.

وی با بیان اینکه آماری که اورژانس به ما داده است ۱۲ مصدوم نیاز به اعزام داشتند، ولی امکان افزایش این آمار با توجه به شدت حادثه وجود دارد، افزود: نیرو‌های امدادی هنوز در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند.

فرماندار طبس با اشاره به اعزام ۱۲ آمبولانس به محل حادثه تصریح کرد: بالگرد نیز از یزد و قطار از طبس در حال اعزام است تا مجروحان به طبس منتقل کنند و سپس به یزد انتقال داده شوند.

وی درباره علت خروج قطار از ریل خاطرنشان کرد: قطار با دستگاه زیرکوبی که در ریل وجود داشته برخورد کرده است و باید برای علت دقیق این حادثه بررسی‌های بیشتری صورت گیرد.

اعزام ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه

محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز از اعزام ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه خبر داد و گفت: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، ۲ تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند.

وی تصریح کرد: ۴ تیم امدادی از هلال احمر (یک تیم از پایگاه مسجد شکر، یک تیم از پایگاه دیهوک و دو تیم پشتیبان از شعبه طبس) به محل حادثه اعزام شد. به گفته فرماندار طبس احتمال افزایش فوتی‌های این حادثه وجود دارد. آمبولانس و اتوبوس آمبولانس برای امداد به محل حادثه اعزام شده است.

اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل حادثه

مجتبی خالدی درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: در حال حاضر تیم‌هایی از اورژانس کشور و همچنین هلال احمر به منطقه اعزام شدند و همچنین سه بالگرد اورژانس به همراه ۱۰ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

وی گفت: از ۷ واگن ۳ واگن از ریل خارج شد که متاسفانه در این حادثه ۱۰ نفر فوت کردند و حال ۱۵ نفر نیز وخیم است و حدود ۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

پنج واگن از ریل خارج شده است

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز گفت: در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز قطار مسافربری طبس - یزد در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی با بیان اینکه این منطقه در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: دو تیم از امدادگران هلال احمر به محل حادثه که در محدوده کیلومتر ۵۰ محور طبس قرار دارد اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برابر گزارش اولیه پنج واگن از ریل خارج شده است، گفت: علاوه بر امدادگران اعزام شده، هماهنگ شد تا سه فروند بالگرد از بیرجند، مشهد و یزد به محل اعزام شوند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی