تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

باقچی: سفر امیرعبداللهیان موجب تقویت روابط ایران و هند می‌شود

نارندام باقچی، سخگنوی وزارت امور خارجه هند درباره سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به هند، نوشت: این سفر موجب تقویت بیشتر روابط و شراکت دیرینه ما خواهد شد.

کد خبر: ۱۳۱۲۳۱
۰۹:۳۱ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

باقچی: سفر امیرعبداللهیان موجب تقویت روابط ایران و هند می‌شود

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه هند سفر وزیر امور خارجه ایران به دهلی‌نو را موجب تقویت بیشتر روابط دو کشور دانست.

نارندام باقچی، سخگنوی وزارت امور خارجه هند درباره سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به هند، در صفحه توییترش نوشت: دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با استقبال گرمی به هند وارد شد.

او افزود: این سفر موجب تقویت بیشتر روابط و شراکت دیرینه ما خواهد شد.

امیرعبداللهیان عصر روز سه شنبه در راس هیاتی به دعوت همتای هندوستانی خود راهی دهلی نو شد. این اولین سفر یک مقام دولت سیزدهم به هند است که در این سطح انجام می‌شود.

هدف مهم و کلیدی این سفر که در سطح سیاسی و راهبردی انجام می‌شود، دستیابی به نقشه راهی برای توسعه و گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی است.

شایان ذکر است، وزیر امور خارجه ایران، چهارشنبه شب با جمعی از علمای مسلمان هند دیدار و گفتگو می‌کند.

امیرعبداللهیان در بدو ورود به دهلی نو در فرودگاه ایندیرا گاندی گفت: در شرایطی سفرم به هند انجام می‌شود که در روز‌های اخیر اقدامی خودسرانه توسط یکی از افراد حزبی انجام شده و به ساحت مقدس پیامبر عظیم شان اسلام اسائه ادب شده است. البته ما از بدو ورود شاهد هستیم که مقامات هند این اقدام خودسرانه را مردود اعلام کردند.

او تاکید کرد: هند همواره در مسیر همزیستی مسالمت آمیز حرکت کرده و همه ادیان همواره در صلح و آرامش زندگی کردند، مسلمانان به هیچ وجه اسائه ادب به ساحت مقدس پیامبر عظیم شان اسلام را قبول نمی‌کنند و انتظار ما از رهبران هند شنیدن همین جمله بود که همزیستی مسالمت آمیر با همه ادیان در هند مورد توجه مسولان هند است و امیدواریم فردا در رایزنی‌هایی که خواهیم داشت شاهد تکرار این جملات از سوی مقامات هند باشیم.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به سفرش به هند اظهار کرد: روابط تهران و دهلی نو در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و در تبادل هیات‌ها بین دو کشور به ویژه در دولت جدید شاهد رشد و توسعه مناسبات همه جانبه از جمله در حوزه‌های فرهنگی هستیم.

امیرعبداللهیان ادامه داد: طبق برنامه ریزی به عمل آمده فردا چهارشنبه علاوه بر نخست وزیر و مشاور امنیت ملی هند، گفت و گوی مفصلی را با همتای خود خواهم داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در سفری که وزیر امور خارجه هند به تهران داشت، توافق کردیم که درخصوص ترسیم یک نقشه راه همکاری بلند مدت بین دو کشور اقدام کنیم و یکی از دستورکار‌های اصلی ما گفتگو با مقامات عالی رتبه هند و همتای ام درخصوص نهایی کردن این نقشه راه است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی