تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
گزارش اتحادیه جهانی از عملکرد کشتی گیران ایران در تورنمنت قزاقستان

یزدانی، ستاره کشتی دنیا در آلماتی

سایت اتحادیه جهانی کشتی در مطلبی درباره مبارزه‌های حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران و دارنده هفت مدال جهانی و المپیک که در تورنمنت قزاقستان توانست به مدال طلا برسد، نوشته است: وقتی نام یزدانی برای فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مطرح شد، می‌دانستید که بزرگترین ستاره این ورزش کیست.

کد خبر: ۱۳۱۰۹۷
۱۸:۰۰ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

یزدانی، ستاره کشتی دنیا در آلماتی

دیدارنیوز: سایت اتحادیه جهانی کشتی در مطالبی به عملکرد کشتی گیران کشورمان در مسابقات بین المللی قزاقستان پرداخت.

به نقل از سایت فدراسیون کشتی، جام بولات تورلیخانوف قزاقستان با درخشش آزادکاران و فرنگی کاران کشورمان همراه بود، درخششی که سبب شد سایت اتحادیه جهانی کشتی به تمجید از ستاره‌های کشتی ایران بپردازد.

یزدانی، ستاره کشتی دنیا در قزاقستان بود

سایت اتحادیه جهانی کشتی در مطلبی درباره مبارزه‌های حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران و دارنده هفت مدال جهانی و المپیک که در تورنمنت قزاقستان توانست به مدال طلا برسد، نوشته است: وقتی نام یزدانی برای فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مطرح شد، می‌دانستید که بزرگترین ستاره این ورزش کیست. پس از پیروزی او مقابل بوریس ماکوف (SVK) در فینال هواداران برای گرفتن عکس با او در صف ایستاده بودند. هیچ چیز مهم‌تر از نگاه کردن به یزدانی نبود. چند نفر موفق به انجام آن شدند و برخی ناامید شدند.

قهرمان جهان هفت ماه پس از کسب مدال طلا در اسلو به تشک بازگشت. او با شکست دادن دیوید تیلور (ایالات متحده آمریکا) برای اولین بار درچهارمین مبارزه با این کشتی گیر، جهان را مجذوب خود کرده بود، بردی که درد یزدانی را از باخت در فینال المپیک توکیو به تیلور در لحظات مرگ تسکین داد.

یزدانی پس از قهرمانی در تورنمنت قزاقستان گفت: حدود هشت ماه است که در مسابقات شرکت نکرده بودم. تصمیم گرفتم در این مسابقات کشتی بگیرم تا نقاط ضعفم را دوباره ارزیابی کنم و بدن و ذهنم را در وضعیت مطلوبی نگه دارم تا بتوانم برای مسابقات بین المللی پیش رو آمادگی کامل داشته باشم.

وی گفت: سطح این مسابقات خوب بود. چند کشتی گیر بزرگ آسیایی و اروپایی حضور داشتند که بسیار خوب بودند. هدف اصلی من در اینجا این بود که روی تشک باشم و بتوانم بدنم را آماده نگه دارم و این مسابقات به خوبی به من در این هدف کمک کرد.

تا سه ماه دیگر یزدانی در بلگراد صربستان خواهد بود و از عنوان قهرمانی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم دفاع می‌کند. او گفت: اگر مربی من صلاح بداند بله، دوست دارم در مسابقات شرکت کنم. با این حال، پس از ماه‌ها دوری رسمی از تشک، نتایجی را که انتظارش را داشتم به دست آوردم.

قاسم پور؛ ۳۸ امتیاز گرفت و یک امتیاز داد

سایت اتحادیه جهانی کشتی درباره کامران قاسم پور هم که به راحتی توانست در تورنمنت قزاقستان طلا بگیرد نوشت: قاسم پور در مسابقات جهانی نروژ سال گذشته در اسلو، طلای جهان را به دست آورد و پس از آن طرفداران او سر به فلک کشیده اند. او در مدت کوتاهی با پیروزی مقابل جیدن کوکس (ایالات متحده آمریکا) و ماگومدوف کوربانوف (RWF) به عنوان برترین کشتی گیر وزن ۹۲ کیلوگرم شناخته شد.

قاسم پور در تورنمنت تورلیخانوف به همان شیوه غالب، مدعی طلای وزن ۹۲ کیلوگرم شد و سه کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد. کشتی گیر ایران در ۴ مبارزه خود ۳۸ امتیاز کسب کرد و حتی یک امتیاز هم از دست نداد.

او پس از پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل ویکی چهارار از هند و ۱۱ بر صفر مقابل عبدیماناپ بایگنژیف قزاقستانی به فینال رسید.

در فینال ادیلت داولمبایف قزاق سعی کرد قاسم پور را از کسب طلا باز دارد، اما کشتی گیر ایرانی در سطح دیگری قرار داشت.

داولمبایف موفق شد باخت را به وقت دوم عقب بیاندازد، اما قاسم پور با خوشحالی از مسابقه راحت خود در نهایت در حالی که ۲ دقیقه و ۷ ثانیه از کشتی مانده بود، پیروز شد و طلا گرفت.

گرایی: با اشتباهات و ضعف هایم بیشتر آشنا شدم

سایت اتحادیه جهانی کشتی همچنین در مطلبی با اشاره به حضور محمدرضا گرایی قهرمان المپیک و جهان کشتی فرنگی در قزاقستان، پس از پایان مسابقات صحبت‌های او درباره باخت شیرماخانبت قزاق و عملکردش را بازتاب داد و نوشت:

گرایی پس از شرکت در مسابقات قزاقستان گفت که دور بودن ۸ ماهه از مسابقات ممکن است باعث افت من شده باشد، اما مشتاقانه منتظر دیدار با شیرماخانبت در بلگراد صربستان است.

گرایی گفت: با تمرین و آمادگی کمی در مسابقات شرکت کردم. من بعد از نروژ ۸ ماه بود که کشتی نگرفته بودم، توانستم با ضعف‌ها و اشتباهاتم بیشتر آشنا شوم و برای بهبود آن‌ها روی آن‌ها کار کنم.

وی افزود: امیدوارم شیرماخانبت بتواند به مسابقات جهانی صربستان بیاید و بتواند در مقابل همه رقبای خود پیروز شود تا بتوانیم در فینال یا انتخابی گروهی مقابل یکدیگر کشتی بگیریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی