تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

«پارتی‌گیت»؛ بوریس جانسون در لبه پرتگاه

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در صورت شکست در رای‌گیری مقام رهبری حزب محافظه‌کار و در نتیجه ریاست دولت را از دست خواهد داد. در مقابل او اگر بتواند رهبری حزب محافظه‌کار را حفظ کند تا یک سال دیگر امکان به چالش کشیدن رهبرش‌ای در حزب وجود نخواهد داشت. حزب محافظه‌کار بریتانیا در صورت شکست بوریس جانسون در رای‌گیری روز دوشنبه باید برای تعیین رهبر جدید خود انتخابات برگزار کند.

کد خبر: ۱۳۱۰۵۷
۱۳:۱۹ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

«پارتی‌گیت»؛ بوریس جانسون در لبه پرتگاه

دیدارنیوز: حزب محافظه‌کار بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که ادامه رهبری بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور در حزب با جمع‌آوری امضا‌های مورد نیاز برای این امر به رای گذاشته خواهد شد.

بوریس جانسون در صورت شکست در این رای‌گیری مقام رهبری حزب محافظه‌کار و در نتیجه ریاست دولت را از دست خواهد داد. در مقابل او اگر بتواند رهبری حزب محافظه‌کار را حفظ کند تا یک سال دیگر امکان به چالش کشیدن رهبرش‌ای در حزب وجود نخواهد داشت.

مخالفان بوریس جانسون در حزب محافظه‌کار برای به چالش کشیدن رهبری او در حزب به جمع‌آوری ۵۴ امضا از میان نمایندگان حزب در مجلس عوام نیاز داشتند. رئیس کمیته ۱۹۲۲ در حزب محافظه‌کار که مسئول دریافت نامه‌های نمایندگان است صبح روز دوشنبه اعلام کرد که ۵۴ امضا برای برگزاری انتخابات درون حزبی برای تعیین سرنوشت بوریس جانسون جمع‌آوری شده است.

نخست‌وزیر بریتانیا طی چند ماه گذشته به دلیل برگزاری چند جشن در دفترش در دوران شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار داشت.

رای‌گیری در حزب محافظه‌کار برای تعیین سرنوشت بوریس جانسون قرار است غروب روز دوشنبه انجام شود. ۳۵۹ نماینده محافظه‌کار در مجلس عوام در این رای‌گیری شرکت خواهند کرد. بوریس جانسون برای حفظ مقامش به رای ۱۸۰ نماینده حزبش نیاز دارد.

دفتر نخست‌وزیر بریتانیا در واکنش به حد نصاب رسیدن امضا‌های مورد نیاز برای رای‌گیری در حزب محافظه‌کار اعلام کرد که این رای‌گیری را «فرصتی» برای پایان جنجال بر سر جشن‌های برگزار شده در محل کار بوریس جانسون می‌داند.

نخست‌وزیر بریتانیا پیش از این گفته بود که «مسئولیت کامل» رسوایی جشن‌های برگزارشده در دفترش را که به «پارتی گیت» معروف شده است می‌پذیرد. او با این حال کناره‌گیری از مقام رهبری حزب و نخست‌وزیری را رد کرده است.

حزب محافظه‌کار بریتانیا در صورت شکست بوریس جانسون در رای‌گیری روز دوشنبه باید برای تعیین رهبر جدید خود انتخابات برگزار کند. انتظار می‌رود که در این صورت تعدادی از وزرای کنونی کابینه بوریس جانسون نامزد رهبری حزب و جانشینی او شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی