تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
دولت در حال عادلانه سازی یارانه‌ها است

بهادری‌جهرمی: مذاکرات وین متوقف نشده است

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در حال عادلانه سازی یارانه‌ها است، گفت: مذاکرات در روند خود است و متوقف نشده و ایران جدیت و حسن نیت خود را نشان داده و استمرار دارد.

کد خبر: ۱۳۰۷۸۳
۱۱:۵۴ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

بهادری‌جهرمی: مذاکرات وین متوقف نشده است

دیدارنیوز: سخنگوی دولت گفت: در جلسه هیئت دولت و بنا به پیشنهاد وزارت کشور برای پوشش بخشی از هزینه‌ها، مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال مصوب شد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران، طی سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و تسلیت حادثه ساختمان متروپل آبادان، اظهار داشت: دولت با جدیت هرگونه کوتاهی از مقامات محلی و یا هر گونه فسادی در این زمینه برخورد خواهد کرد و دستگاه قضایی هم رسیدگی لازم را خواهد داشت مقامات محلی و شهرداری‌ها و شورا‌های اسلامی شهر و نظام مهندسی پاسخگو باشند.

وی افزود: امروز مصوبه‌ای درباره ساختمان متروپل داشتیم و بنا به پیشنهاد وزارت کشور برای پوشش بخشی از هزینه‌ها، مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال مصوب شد و هزینه اصلی باید از جانب مالک و مسببان دریافت شود البته به عنوان یک شهروند از وزیر محترم کشور تشکر می‌کنم که شش روز در صحنه بودند.

سخنگوی دولت درباره دیگر مصوبات جلسه دولت، گفت: درباره واحد‌های صنعتی، صنفی و اطراف تهران مشکلاتی از سال‌های گذشته بوده که بسیاری از واحد‌ها ساماندهی نشده بودند و امکان حادثه متروپل وجود داشت از قبل در هیئت دولت این موضوع مطرح شده بود و امروز آیین نامه ساماندهی آن به تصویب رسید.

بهادری‌جهرمی عنوان کرد: آیین نامه اجرایی طرح رتبه‌بندی معلمان در دولت در حال بررسی متن است و امیدواریم به زودی به صحن دولت بیاید.

وی درباره نگرانی مردم از جانب ساختمان‌های ناایمن که در کشور وجود دارد، عنوان کرد: بانیان وضع موجود آنقدر مشکل پیش روی دولت گذاشته‌اند که هر روز چندین کار ملی داریم که باید انجام بدهیم و نمی‌توان آن را به تاخیر انداخت و یکی از این مسائل، ساختمان‌هایی است که با نظارت‌های ضعیف، ساخته شده است. رییس‌جمهور به وزارت کشور ماموریت دادند که ساختمان‌های مشابه که ممکن است آسیب‌های مشابهی داشته باشند، شناسایی شده و راهکاری برای حل آن موضوع ارائه بدهند.

سخنگوی دولت درباره اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و برخی قیمت‌های کالاها، گفت: دولت در حال عادلانه سازی یارانه‌ها است و یارانه‌ها به جای اینکه به عده‌ای خاص مانند واردکننده‌ها و یا افرادی که رانت داشتند، داده بشود، به حدود ۸۰ میلیون نفر مستقیما داده می‌شود کارشناسان اقتصادی متعددی در جلسات دولت پیش و پس از اجرای این طرح، نظر دادند؛ من تابحال ندیدم کارشناسی بگوید که به کاهش شکاف طبقاتی منجر نمی‌شود میزان دریافت دهک‌های پایین بیش از سایر دهک‌ها است و سبد مصرفی دهک‌های پایین از کالای ارز ترجیحی کمتر از دهک‌های بالا بود اگر یارانه را به ارزی تخصیص می‌دادیم که مثلا نتیجه‌اش کاهش قیمت مرغ می‌شد، دهک‌های بالا که مصرف بیشتری از مرغ دارند، بیشتر بهره می‌بردند و لذا با این طرح، توان دهک‌های پایین افزایش می‌یابد.

بهادری جهرمی درباره مذاکرات برجامی نیز تصریح کرد: مذاکرات در روند خود است و متوقف نشده و ایران جدیت و حسن نیت خود را نشان داده و استمرار دارد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی