تیتر امروز

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟
سهم خواهی از فدراسیون تا سرخابی

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟

شایعه تغییر مدیران استقلال و پرسپولیس بلافاصله بعد از تغییر مدیر استادیوم آزادی خبر از تغییرات گسترده مدیریتی در فوتبال می‌دهد.

تالارپشتی: تحریم‌ها را خودمان درست کردیم؛ با فکر مردم می‌توان کشور را ساخت

عزت‌الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بحث تحریم‌ها را خودمان درست کردیم و تحریم‌ها را می‌توان به راحتی خنثی کرد، گفت: با فکر و جیب مردم می‌توان به بهترین حالت کشور را ساخت.

کد خبر: ۱۳۰۲۱۰
۱۵:۲۶ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

تالارپشتی: تحریم‌ها را خودمان درست کردیم؛ با فکر مردم می‌توان کشور را ساخت

دیدارنیوز: رئیس کمیسیون صنایع و معادن گفت: باید ظرفیت بخش خصوصی را باور کنیم و بخش خصوصی را قبول داشته باشیم. باید مردم را در اقتصاد به صحنه بیاوریم نه اینکه برای آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

عزت‌الله اکبری تالارپشتی در نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران گفت: سازمان تجارت و توسعه خوب کار می‌کند، اما تمام مبانی سر راهش دولتی است.

وی ادامه داد: باید ظرفیت بخش خصوصی را باور کنیم و بخش خصوصی را قبول داشته باشیم. باید مردم را در اقتصاد به صحنه بیاوریم نه اینکه برای آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

اکبری تالارپشتی تصریح کرد: خصوصی‌سازی فروشی نیست. می‌توان با مبلغی شرکت را واگذار کرد، اما تعهدات را روی پروژه جلو ببریم. مثلا به قیمت ۲ دلار شرکتی را واگذار کنیم و بعد از توسعه آن شرکت را خواسته و تعهدات را جلو ببریم نه اینکه پول بگیریم که این باعث ضعیف شدن سرمایه‌گذار می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه با فکر و جیب مردم می‌توان به بهترین حالت کشور را ساخت، گفت: باید استفاده از توان مردم در خصوصی‌سازی را باور کنیم نه اینکه همیشه مشکوک نگاه کنیم. باید به مردم و سرمایه‌گذار اعتماد کرد. بحث تحریم‌ها را خودمان درست کردیم. تحریم‌ها را می‌توان به راحتی خنثی کرد، اما باید باور داشته باشیم و حرکات و تصمیمات مجاهدانه و درست داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح مدل خصوص‌سازی در کشور، عنوان کرد: قرار بود از اول قانون برنامه پنجم توسعه هر سال ۲۰ درصد پول صادرات نفت و گاز و میعانات گازی به صندوق توسعه ملی واریز شود که این میزان در پایان برنامه پنجم به صددرصد برسد با این رویکرد هزینه جاری دولت تأمین می‌شد نه اینکه به فکر فروش نفت برای اداره کشور باشیم. به نظرم این فکر عقب‌مانده‌ای است که نفت بفروشیم و کشور را اداره کنیم.

تالارپشتی با اشاره به سرنوشت حساب ذخیره ارزی گفت: در حال حاضر صندوق توسعه ملی وضع درستی ندارد که باید ساماندهی شود. صندوق توسعه ملی برای دادن تسهیلات به بخش خصوصی درست شد نه اینکه جبران بی‌کفایتی مدیران نالایق باشد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی