تیتر امروز

غول‌ها از خواب بیدار شدند
یک هفته با نقل و انتقالات فوتبال ایران

غول‌ها از خواب بیدار شدند

در هفته گذشته تغییر و تحولات زیادی در فضای فوتبال باشگاهی کشور به وجود آمد و مربیان و بازیکن‌ها بسیاری در لیست نقل و انتقالات قرار گرفتند.

ماجرای عجیب پناهندگی یکتا جمالی به آلمان؛ مامور گذاشتند تا فرار نکنم!

یکتا جمالی یک هفته پس از خروجش از هتلی در یونان، محل مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان از پناهندگی خود به آلمان خبر داد و گفت: در تمام طول این سفر یک نفر از سوی فدراسیون وزنه برداری مامور مراقبت از من بود تا فرار نکنم.

کد خبر: ۱۲۹۷۶۵
۱۵:۴۱ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

ماجرای عجیب پناهندگی یکتا جمالی به آلمان؛ مامور گذاشتند تا فرار نکنم!

دیدارنیوز: دختر وزنه بردار ایران رسما از پناهنگی خود به کشور آلمان خبر داد.

هفته قبل بود که بعد از کسب مدال تاریخ‌ساز یکتا جمالی در رقابت‌های وزنه برداری جوانان جهان به یکباره اعلام شد او هتل تیم ملی ایران را ترک کرده و خبری از او در دسترس نیست. اتفاقی که به یک ماجرای خبرساز در ورزش ایران تبدیل شد و حواشی زیادی به دنبال داشت.

بعد از این اتفاق گمانه زنی‌هایی در خصوص پناهندگی او مطرح شد و بعد از گذشت چند روز مشخص شد که او به کشور آلمان پناهنده شده است. این ادعایی بود که یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان مطرح کرد. ادعایی که امروز مشخص شد درست بوده است و این وزنه بردار در مصاحبه با همین شبکه از دلایل پناهندگی اش به آلمان گفت.

جمالی در این مصاحبه می‌گوید به دلیل شرایط سختی که در ایران داشته تصمیم گرفته تا به آلمان مهاجرت کند. او می‌گوید امکانات در تیم ملی وزنه برداری بانوان ایرانی به قدر کم بود که ما مجبور می‌شدیم از خانه برای اردو‌های خود غذا بیاوریم. این در حالی است که افتخارات به دست آمده را مسئولان فدراسیون وزنه برداری به نام خود می‌نوشتند. آن‌ها مدعی بودند که شرایط فعلی زندگی خود را هم مدیون ما هستید!

جمالی البته به موضع حجاب هم اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات من برای ادامه این رشته حجاب بود و خب من می‌خواستم در شرایط دیگری برای ادامه زندگی ام برنامه ریزی کنم.

اما او در خصوص فرارش از هتل تیم ملی روایت عجیبی دارد. جمالی در این خصوص می‌گوید: در تمام طول این سفر یک نفر از سوی فدراسیون وزنه برداری مامور مراقبت از من بود تا فرار نکنم. اما یک روز وقتی که او خواب مانده بود و من برای صرف صبحانه به رستوران هتل رفته بودم به بهانه اینکه باید با خانواده ام صحبت کنم به مربی ام گفتم باید به محوطه بیرون از هتل بروم که از همین فرصت استفاده کرده و سریع سوار ماشینی که هماهنگ شده بود شدم. بعد از آن هم با توجه به هماهنگی‌هایی که انجام داده بودم راهی آلمان شدم.

ماجرای فرار و پناهندگی یکتا جمالی به آلمان؛ مامور مراقبت گذاشتند تا فرار نکنم!

جمالی در ادامه در خصوص خانواده اش، گفت: وابستگی بسیاری به آن‌ها داشتم، اما قول می‌دهم که در آلمان برای آن‌ها افتخار آفرینی کنم و حتی در زندگی کمک حال شان باشم.

به این ترتیب با اظهارات جمالی پرونده ناپدید شدن او رسما بسته شد تا یکی دیگر از ورزشکاران ایران پناهنده شود. باید منتظر ماند و دید واکنش فدراسیون وزنه برداری ایران به این ادعا‌های عضو سابق تیم ملی ایران چه خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی