تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

خط‌ونشان جوکوویچ برای رقبا با فتح رم؛ اشویانتک متوقف نمی‌شود!

نواک جوکوویچ صربستانی با نمایشی دیدنی در فینال مسابقات مسترز رم، از سد سیتسیپاس یونانی گذشت تا آمادگی خود را در آستانه شروع دومین گرنداسلم فصل تنیس به رخ رقبایش بکشد. در بخش زنان رم، ایگا اشویانتک لهستانی با قدرت اونس جابر تونسی را شکست داد تا به رکورد فوق العاده ۲۸ برد پیاپی در این فصل برسد.

کد خبر: ۱۲۹۶۹۸
۰۸:۱۷ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

خط‌ونشان جوکوویچ برای رقبا با فتح رم؛ اشویانتک متوقف نمی‌شود!

دیدارنیوز: نواک جوکوویچ در آستانه مسابقات معتبر رولان گاروس برای رقبا خط و نشان کشید.

به نقل از تنیسفا، در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس مسترز رم که عصر روز یکشنبه در استادیوم “فورو ایتالیکو” در پایتخت ایتالیا برگزار شد، نواک جوکوویچ در دو ست متوالی مقابل استفانوس سیتسیپاس به برتری رسید و جام قهرمانی این مسابقات را برای ششمین بار بالای سر برد.

مرد اول تنیس جهان در ست اول کم اشتباه ظاهر شد و با نتیجه قاطع ۶-۰ به برتری رسید. در ست دوم، اما این سیتسیپاس بود که شروع بهتری داشت و ۵-۲ پیش افتاد، با این وجود نوله در ادامه به بازی بازگشت و در تایبریک پیروز شد تا اولین جام خود در فصل ۲۰۲۲ را فتح کند.

تنیس‌باز صرب که در طول مسابقات حتی یک ست هم به رقبای خود واگذار نکرد پس از قهرمانی گفت: «می‌توانم بگویم خودم هم از عملکردم در ست اول شگفت‌زده شدم، واقعاً توقع چنین نمایشی را نداشتم… در ست دوم، اما کار نزدیک‌تر دنبال شد. در مسابقات این چنینی یک یا دو امتیاز می‌تواند روند بازی را تغییر دهد. مسابقه به راحتی می‌توانست به ست سوم کشیده شود، اما توانستم در زمان مناسب بهترین ضربات را بزنم و ورق را برگردانم. در تایبریک هم شاید من کمی بهتر بودم، اما در مجموع تایبریک بسیار نزدیکی بود.»

قهرمانی در رم برای نوله ارزش و اهمیت مضاعفی داشت چراکه او بعد از ماجرای کرونا و محرومیت از حضور در چند رویداد مهم، توانست در بهترین زمان ممکن به فرم ایده‌آل خود برسد و آماده رقابت در دومین گرند اسلم فصل شود. حالا می‌توان گفت بازیکن صرب نه تنها از بحران خارج شده بلکه با روحیه‌ای مضاعف و آمادگی کامل برای دفاع از قهرمانی خود در رولان گاروس راهی پاریس خواهد شد.

او در همین باره افزود: «در طول چند هفته اخیر تلاش کردم به مرز آمادگی برسم و می‌دانستم مانند سال‌های گذشته بهترین فرم خود در خاک را نزدیک به مسابقات رم به دست خواهم آورد. بهتر از این نمی‌شد به استقبال رولان گاروس بروم.»

جوکوویچ که رکورددار مسترز‌های ۱۰۰۰ امتیازی است، با این قهرمانی تعداد جام‌های خود در این مسابقات را به عدد ۳۸ رساند تا فاصله‌اش را با رافائل نادال که پس از او در جایگاه دوم قرار دارد به دو عنوان افزایش دهد. او هم‌چنین با ۳۴ سال و ۱۱ ماه و ۲۳ روز سن، مسن‌ترین قهرمان مسترز رم لقب گرفت.

خط‌ونشان جوکوویچ برای رقبا با فتح رم؛ اشویانتک متوقف نمی‌شود!

توقف‌ناپذیر مثل اشویانتک؛ پنجمین قهرمانی متوالی ستاره ۲۰ ساله لهستانی

ایگا اشویانتک با پیروزی مقتدرانه برابر اونس جابر از عنوان قهرمانی خود در مسابقات رم دفاع کرد.

زن شماره یک تنیس جهان بعد از ظهر دیروز (یکشنبه) در دیدار پایانی رقابت‌های رم در دو ست پیاپی و با نتایج ۶-۲ و ۶-۲ از سد حریف تونسی‌اش عبور کرد تا پنجمین جام متوالی خود را فتح کند.

ایگا که حالا تعداد برد‌های پیاپی خود را به ۲۸ مسابقه رسانده، بعد از قهرمانی گفت: «در ابتدای تورنمنت نمی‌دانستم که روند شکست‌ناپذیری‌ام را می‌توانم حفظ کنم یا نه. بسیار خوشحالم که گام به گام پیش رفتم و روی آنچه درست بود تمرکز کردم که به نظرم همین موضوع هم به موفقیتم منجر شد. راهی طولانی را پیمودم، اما به خود و تیمم افتخار می‌کنم.»

اشویانتک که در ۸ فینال آخر خود با جام از زمین بیرون آمده، در همین باره توضیح داد: «توصیفش دشوار است، اما تمام قهرمانی‌هایم فوق‌العاده هستند. به نظرم رمز این پیروزی‌ها ادامه دادن به همان کار‌های بود که همواره انجام می‌دادم. این عجیب است، چون ممکن است فکر کنید برای موفقیت بیشتر باید کاری اضافه نسبت به گذشته انجام دهید. اما من از بازی باثبات خودم راضی هستم. توانستم در طول تورنمنت خوب بازی کنم و حتی سطح بازی‌ام را بهبود ببخشم.»

بعد از مسابقات دوحه، ایندین ولز و مایمی، این چهارمین تورنمنت متوالی در رده WTA ۱۰۰۰ بود که اشویانتک توانست در آن به قهرمانی برسد. او هم‌چنین پس از سرینا ویلیامز به دومین زنی تبدیل شد که در طول یک فصل حداقل ۴ عنوان در رقابت‌های WTA ۱۰۰۰ کسب می‌نماید.

با عملکرد شگفت‌انگیز اشویانتک طی چند وقت اخیر او حالا با اقتدار تمام و به عنوان مدعی اصلی قهرمانی راهی پاریس می‌شود تا برای فتح دومین گرند اسلم خود تلاش کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی