تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
معاون شهردار تهران خبر داد

موافقت زاکانی با افزایش حقوق کارمندان رسمی شهرداری/ چقدر به حقوق‌ها اضافه می‌شود؟

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران از موافقت شهردار تهران با راهکار قانونی افزایش حقوق و مزایای کارمندان ثابت در شورای حقوق و و دستمزد شهرداری تهران خبر داد.

کد خبر: ۱۲۹۳۲۳
۱۵:۲۹ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

موافقت زاکانی با افزایش حقوق کارمندان رسمی شهرداری

دیدارنیوز ـ لطف الله فروزنده با بیان این مطلب افزود: با توجه به پیگیری و مراجعه کارمندان ثابت و انعکاس دغدغه‌های آنها درباره شکاف حقوق مزایای دریافتی شهرداری تهران با دستگاه‌های اجرایی دولتی و همچنین کارمندان تابع قانون کار، معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراها اقدام به پیگیری این مساله کرد.

او با اشاره به ارائه راهکار قانونی افزایش حقوق و مزایای کارمندان ثابت در شورای حقوق و دستمزد شهرداری تهران و موافقت شهردار تهران با آن افزود: راهکارهای ارائه شده در دو محور کوتاه مدت و بلندمدت پیشنهاد شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران با اشاره به اینکه مدیران ارشد حوزه سرمایه انسانی جلسات کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی برگزار و موضوعاتی مانند افزایش آیتم‌های قانونی مشمول کسور بازنشستگی همانند افزایش یک گروه شغلی، برقراری فوق العاده خاص و ... را بررسی کردند، ادامه داد: از جمله پیشنهادات بلندمدت این شورا مکاتبه با شورای عالی استان‌ها درباره اصلاح اعداد مبنای گروه‌های ۲۰ گانه نظام هماهنگ پرداخت، اصلاح تغییر در فوق العاده شغل کارمندان ثابت، رفع مشکلات و نواقص آیین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب ۱۳۵۸ و اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل بود.

به گفته فروزنده؛ این موضوعات پیشنهادی مستمر بوده و در احکام کارگزینی کارمندان ثابت تاثیر دارد و مشمول کسور بازنشستگی می‌شود.

فروزنده در ادامه توضیح داد: در گام نخست علاوه بر اعمال ضریب افزایش حقوق کارمندان ثابت بر اساس تصویب نامه ۱۴۰۱ هیئت وزیران (متعاقب ابلاغ نهایی)، حقوق و مزایای کارمندان ثابت تا سقف میانگین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از ابتدای سال جاری افزایش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران همچنین گفت: برخی پیشنهادات که تاثیر به سزایی در افزایش دریافتی همکاران رسمی و ثابت دارند، پس از طرح و تصویب در شورای اداری شهرداری تهران اجرایی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی