تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
نشست مطبوعاتی بیست و ششمین سالگرد تاسیس بنیاد امور بیماری های خاص

فاطمه هاشمی: وزیر بهداشت حتی جواب تلفن ما را نمی‌دهد / دو ماه بودجه بنیاد را نداده‌اند

نشست مطبوعاتی فاطمه هاشمی رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص، یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ همزمان با بیست و ششمین سالگرد تاسیس این نهاد مردمی غیرانتفاعی برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۹۲۷۲
۱۱:۱۴ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

فاطمه هاشمی

 

دیدارنیوز: به گزارش خبرنگار دیدارنیوز و به نقل از روابط عمومی بنیاد امور بیماری های خاص، فاطمه هاشمی در این نشست ضمن قدردانی از حضور خبرنگاران ، یاد و خاطره آیت الله هاشمی را به عنوان موسس و حامی اصلی بنیاد امور بیماری‌های خاص گرامی داشت و تاکید کرد: «نگران شرایط سخت اقتصادی امروز کشور هستم ولی ناامیدانه حرف نمی‌زنم تا مشکلات مردم مضاعف نشود.»

وی با ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های بیست وشش ساله بنیاد امور بیماری های خاص افزود : «آرزویم این است که روزی در کشور ما دیگر هیچ مبتلایی به بیماری خاصی نگران دارو و درمان خود نباشد.»

فاطمه هاشمی با تاکید بر اینکه رنج کمبود و گرانی دارو سخت‌تر از درد معیشت است هشدار داد که مسئولان باید مراقب باشند ماجرای آرد و نان درباره دارو تکرار نشود.

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص یکی بودن سیاستگذار، مجری و ناظر را در حوزه درمان کشور ریشه مشکلات دانست و افزود: نظارت دقیق راه بسیاری از سوء‌استفاده ها را می‌بندد.

رئیس بنیاد امور بیماری های خاص در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت دارویی بیماران خاص در کشور گفت: «همانطور که گفتم نگرانم چون اخباری که به من می رسد حاکی از افزایش قیمت و در برخی موارد نایاب شدن برخی داروهاست.»

فاطمه هاشمی با انتقاد شدید از گرفتن ما به‌التفاوت دارو خارجی از بیماران تالاسمی افزود: «هر نوع پول گرفتن بابت دارو از بیماران تالاسمی خلاف قانون است.»

وی با تاکید بر اینکه عده‌ای می گویند با حمایت‌های بنیاد امور بیماریهای خاص توقع  بیماران خاص بالا می رود، گفت: «در کشورهای توسعه یافته ارائه خدمات رایگان به بیماران خاص عادی شده و اکثر انجمن‌های حمایتی تنها به ارتقای سبک زندگی و خلق ارزش‌های فرهنگی برای بیماران خاص مشغول هستند.»

فاطمه هاشمی هنر و ورزش را برای ارتقای سطح زندگی بیماران خاص دو رکن اساسی دانست و تاکید کرد: «بنیاد امور بیماری‌های خاص با توصیه آیت الله هاشمی، ورزش را برای این بیماران رسمیت بخشید و جشنواره فیلم بیماران خاص را نیز برگزار کرد.»

فاطمه هاشمی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون اقدامات تاسیسی بنیاد امور بیماری های خاص گفت: «بیمارستان آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسگرآباد تهران و اولین مرکز جامع سرطان کشور در بزرگراه چمران، مراحل ساخت و تجهیز خود را طی می‌کنند که امیدواریم با رفع موانع به زودی شاهد افتتاح آنها باشیم.»

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره کیفیت تعامل وزیر بهداشت دولت سیزدهم با بنیاد متبوعش گفت: «ایشان حتی جواب تلفن من را هم نمی‌دهند. چندین ماه بودجه بنیاد عقب افتاده بود که با رایزنی‌های صورت گرفته دریافت شد، اما هنوز دو ماه عقب هستیم.»

بنیاد امور بیماری‌های خاص

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی