تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

تجاوز نظامی روسیه؛ نجات بیش از ۳۰۰ نفر از کارخانه ماریوپول

رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ غیرنظامی از کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپول خارج شده‌اند. همچنین وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه فولاد آزوف‌ستال ماریوپول با موفقیت به پایان رسیده است.

کد خبر: ۱۲۹۰۱۷
۰۸:۰۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ نجات بیش از ۳۰۰ نفر از کارخانه ماریوپول

دیدارنیوز: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید بیش از ۳۰۰ غیرنظامی از کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپول خارج شده‌اند.

رئیس جمهوری اوکراین در سخنرانی شنبه شب خود با اعلام این مطلب تاکید کرد که مقام‌های این کشور اکنون بر مرحله دوم تخلیه غیرنظامیان با هدف نجات مجروحان و پزشکان از طریق ایجاد کریدور‌های بشردوستانه متمرکز خواهند بود. او تاکید کرد که تلاش دارد تمامی ساکنان ماریوپول و شهر‌های اطراف را از این طریق نجات دهد.

زلنسکی در بخش دیگری از سخنرانی خود تاکید کرد که تلاش می‌کند تا در خصوص تخلیه مبارزان اوکراینی که در کارخانه فولاد ماریوپول با روسیه می‌جنگند نیز مذاکره کند، اما این کار از نظر او «بسیار دشوار» است.

روسیه می‌گوید عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه آزوف‌ستال به پایان رسیده است
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه فولاد آزوف‌ستال ماریوپول با موفقیت به پایان رسیده است.

این وزارتخانه همچنین اضافه کرد که از زمان آغازعملیات سه‌روزه در روز پنجشنبه در مجموع ۵۱ نفر شامل ۱۸ مرد، ۲۲ زن و ۱۱ کودک از این مکان خارج شده‌اند.

مقام‌های اوکراینی: همه زنان، کودکان و سالمندان از کارخانه فولاد ماریوپول خارج شدند
مقام‌های جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در آخرین اظهارات خود اعلام کردند که ۱۵۲ غیرنظامی اوکراینی از ماریوپول خارج شده‌اند. جدایی طلبان دونتسک اشاره‌ای به این نکردند که این تعداد شامل غیرنظامیانی که در کارخانه فولاد آزوف‌ستال به دام افتاده‌اند نیز بوده یا خیر.

همزمان مقام‌های اوکراینی اعلام کردند که همه زنان، کودکان و سالمندان از کارخانه فولاد ماریوپول که از همه سو در محاصره ارتش روسیه است، خارج شده‌اند.

مقام‌های جمهوری خودخوانده دونتسک که تحت حمایت روسیه هستند در بیانیه‌ای اعلام کردند که از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ به وقت محلی ۱۵۲ نفر از حمله ۳۲ کودک از ماریوپول خارج شده‌اند.

ایرینا ورشچوک معاون نخست وزیر اوکراین هم با تایید این خبر گفت: «دستور رئیس جمهوری زلنسکی اجرا شد: همه زنان، کودکان و افراد مسن از آزوف‌ستال خارج شدند. این بخشی از ماموریت بشردوستانه‌ای بود که باید در ماریوپول انجام می‌شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی