تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

تجاوز نظامی روسیه؛ نجات بیش از ۳۰۰ نفر از کارخانه ماریوپول

رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ غیرنظامی از کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپول خارج شده‌اند. همچنین وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه فولاد آزوف‌ستال ماریوپول با موفقیت به پایان رسیده است.

کد خبر: ۱۲۹۰۱۷
۰۸:۰۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ نجات بیش از ۳۰۰ نفر از کارخانه ماریوپول

دیدارنیوز: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید بیش از ۳۰۰ غیرنظامی از کارخانه فولاد آزوف‌ستال در ماریوپول خارج شده‌اند.

رئیس جمهوری اوکراین در سخنرانی شنبه شب خود با اعلام این مطلب تاکید کرد که مقام‌های این کشور اکنون بر مرحله دوم تخلیه غیرنظامیان با هدف نجات مجروحان و پزشکان از طریق ایجاد کریدور‌های بشردوستانه متمرکز خواهند بود. او تاکید کرد که تلاش دارد تمامی ساکنان ماریوپول و شهر‌های اطراف را از این طریق نجات دهد.

زلنسکی در بخش دیگری از سخنرانی خود تاکید کرد که تلاش می‌کند تا در خصوص تخلیه مبارزان اوکراینی که در کارخانه فولاد ماریوپول با روسیه می‌جنگند نیز مذاکره کند، اما این کار از نظر او «بسیار دشوار» است.

روسیه می‌گوید عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه آزوف‌ستال به پایان رسیده است
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد عملیات تخلیه غیرنظامیان از کارخانه فولاد آزوف‌ستال ماریوپول با موفقیت به پایان رسیده است.

این وزارتخانه همچنین اضافه کرد که از زمان آغازعملیات سه‌روزه در روز پنجشنبه در مجموع ۵۱ نفر شامل ۱۸ مرد، ۲۲ زن و ۱۱ کودک از این مکان خارج شده‌اند.

مقام‌های اوکراینی: همه زنان، کودکان و سالمندان از کارخانه فولاد ماریوپول خارج شدند
مقام‌های جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در آخرین اظهارات خود اعلام کردند که ۱۵۲ غیرنظامی اوکراینی از ماریوپول خارج شده‌اند. جدایی طلبان دونتسک اشاره‌ای به این نکردند که این تعداد شامل غیرنظامیانی که در کارخانه فولاد آزوف‌ستال به دام افتاده‌اند نیز بوده یا خیر.

همزمان مقام‌های اوکراینی اعلام کردند که همه زنان، کودکان و سالمندان از کارخانه فولاد ماریوپول که از همه سو در محاصره ارتش روسیه است، خارج شده‌اند.

مقام‌های جمهوری خودخوانده دونتسک که تحت حمایت روسیه هستند در بیانیه‌ای اعلام کردند که از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ به وقت محلی ۱۵۲ نفر از حمله ۳۲ کودک از ماریوپول خارج شده‌اند.

ایرینا ورشچوک معاون نخست وزیر اوکراین هم با تایید این خبر گفت: «دستور رئیس جمهوری زلنسکی اجرا شد: همه زنان، کودکان و افراد مسن از آزوف‌ستال خارج شدند. این بخشی از ماموریت بشردوستانه‌ای بود که باید در ماریوپول انجام می‌شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی