تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

مجسمه‌ای که سردیس باستانی از آب درآمد

سردیس باستانی که از یک فروشگاه خریداری شده بود در یک موزه به نمایش گذاشته می‌شود.

کد خبر: ۱۲۸۹۶۹
۱۲:۱۶ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

مجسمه‌ای که سردیس باستانی از آب درآمد

دیدارنیوز ـ به نقل از نیویورک تایمز، «لورا یانگ» کسی است که در سال ۲۰۱۸ متوجه وجود یک سردیس در فروشگاهی واقع در «تگزاس» شد. این سردیس که برای فروش گذاشته شده بود روی زمین و زیر یک میز قرار داشت و بر روی آن برچسبی جسبانده شده بود که نشان می‌داد قیمت آن ۳۴.۹۹ دلار است. «یانگ» این سردیس را خرید.

اما این سردیس یک مجسمه معمولی سنگی نبود که برای تزئین حیاط مناسب باشد. این مجسمه یک سردیس رومی واقعی بود که به اواخر قرن یکم پیش از میلاد یا به اوایل قرن یکم میلادی تعلق دارد و زمانی در مجموعه هنری یکی از پادشاهان بایرنی نگهداری می‌شد. این سردیس از قرن نوزدهم میلادی در مجموعه این شاه قرار داشت تا این‌که در طول جنگ جهانی دوم غارت شد.

این‌که این سردیس چطور از «تگزاس» سر درآورده است هنوز مشخص نیست،، اما بهترین حدس آن است که یک سرباز آمریکایی پس از آن‌که ویلای پادشاه بایرنی هدف بمباران متفقین قرار گرفته این مجسمه را با خود آورده باشد.

این هفته این سردیس تاریخی در موزه هنر سن آنتونیو به نمایش درآمد.

قرار است این مجسمه سال آینده طبق توافق‌نامه‌ای که با خانم «یانگ» صورت گرفته است به دولت ایالت «بایرن» تحویل داده شود. خانم «یانگ» به مدت سه و نیم سال این سردیس را در قفسه‌ای که در اتاق پذیرایی قرار داشت نگهداری می‌کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آثار تاریخی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی