تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

جشن انیمیشن و احتمال تغییر در آن

رییس هیات مدیره انجمن صنفی فیلمسازان انیمیشن ایران می‌گوید با توجه به شرایطی که کرونا به سینما‌ها اعمال کرده احتمال تغییر آیین‌نامه دوازدهمین جشن انیمیشن وجود دارد.

کد خبر: ۱۲۸۷۱۳
۱۲:۲۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

جشن انیمیشن و احتمال تغییر در آن

دیدارنیوز ـ امیر سحرخیز، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی فیلمسازان انیمیشن ایران می‌گوید هرچند تصمیم‌شان بر این بود که جشن انیمیشن به صورت یک سال در میان برگزار شود، به این معنا که در سالی که جشنواره پویانمایی تهران برگزار می‌شود، جشن انیمیشن برگزار نشود، این احتمال وجود دارد که شاهد برپایی دوازدهمین جشن انیمیشن در نیمه دوم سال جاری باشیم.

او در این مورد توضیح می‌دهد: «درست است که در سال جاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جشنواره پویانمایی تهران را برگزار می‌کند، اما این احتمال وجود دارد که ما نیز با توجه به کاهش ابتلا به کرونا در جامعه، جشن انیمیشن را در نیمه دوم سال جاری برگزار کنیم.»

سحرخیز درباره حجم تولیدات انیمیشن که می‌توانند در این دوره از جشن شرکت کنند، می‌گوید: «طی دو سال قبل و حتی پیش از همه‌گیری کرونا، آثار مختلفی تولید شده است که در هیچ جشنواره‌ای شرکت نکرده است و تعداد بسیاری انیمیشن برای حضور به خصوص در جشنواره پویانمایی تهران وجود دارد، به خصوص انیمیشن‌هایی که در حوزه سینمای کوتاه و مجموعه تلویزیونی تولید شده است.»

هیات مدیره انجمن صنفی فیلمسازان انیمیشن ایران تاکید می‌کند: «به لحاظ حجم تولید می‌توان گفت آثار بسیار زیادی که هنوز به نمایش درنیامده است وجود دارد. البته این را هم باید بگویم آثار چندانی در بخش انیمیشن سینمایی تولید نشده است و در این میان آثاری نیز تولید شده و آماده است، اما همچنان برای اکران عمومی اقدام نکرده‌اند، که البته این مساله کاملاً طبیعی است چرا که شرایط مناسبی برای اکران وجود نداشته است.»

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط موجود تا چه اندازه این امکان وجود دارد که همچنان جایزه انیمیشن بلند سینمایی در این دوره از جشن انیمیشن وجود داشته باشد، توضیح می‌دهد: «این احتمال وجود دارد که جشن انیمیشن در فصل پاییز برگزار می‌شود و این امکان وجود دارد که در زمان پیش رو، تعدادی از انیمیشن‌های سینمایی که آماده نمایش هستند اکران شده و در داوری جشن انیمیشن شرکت کنند.»

سحرخیز درباره احتمال تغییر شرایط برای حضور انیمیشن‌های تولید شده در جشن انیمیشن می‌گوید: «طبیعتاً ما با شرایط موجود در جامعه پیش می‌رویم و از شرایط افراد فعال در سینما به خصوص حوزه انیمیشن آگاه هستیم، به همین دلیل اگر ببینیم شرایط حضور در جشن انیمیشن در پذیرش و حضور آثار انیمیشن تاثیر منفی دارد بر اساس فضای موجود می‌توانیم آیین‌نامه این دوره از جشن را تغییر دهیم.»

منبع: مهر
برچسب ها: انیمیشن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی