تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

انتقاد نادال از حذف تنیس‌بازان روس از ویمبلدون؛ این عادلانه نیست

رافائل نادال، اسطوره اسپانیایی دنیای تنیس که با فتح اوپن استرالیا، بالاتر از فدرر و جوکوویچ پرافتخارترین تنیس‌باز مرد از لحاظ تعداد قهرمانی در گرند اسلم‌هاست، از حذف بازیکنان روس و بلاروس از رقابت‌های معتبر ویمبلدون انتقاد کرد.

کد خبر: ۱۲۸۶۹۵
۱۱:۱۲ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

انتقاد نادال از حذف تنیس‌بازان روس از ویمبلدون؛ این عادلانه نیست

دیدارنیوز: تنیس‌باز مطرح اسپانیایی به انتقاد از محرومیت ورزشکاران روس و بلاروس از حضور در ویمبلدون پرداخت.

به نقل از تایمز، اعلام شده است که تنیسور‌های روس حق حضور در رقابت‌های ویمبلدون را نخواهند داشت. این تصمیم دانیل مدودف مرد شماره ۲ جهان و آندری روبلوف مرد شماره ۸ جهان را از شرکت در قرعه کشی مردان ویمبلدون باز می‌دارد. در بخش زنان، آناستازیا پاولیوچنکووا (رتبه ۱۵)، داریا کاساتکینا (رتبه ۲۶) و ورونیکا کودرمتووا (رتبه ۲۹) از جمله افرادی هستند که تحت تأثیر این حکم قرار خواهند گرفت.

رافائل نادال ستاره اسپانیایی تنیس جهان از محرومیت تنیسور‌های روسیه و بلاروس در ویمبلدون به شدت انتقاد کرد. نادال در یک کنفرانس مطبوعاتی در مادرید پیش از مسابقات Masters در پایتخت اسپانیا گفت که تصمیم برگزارکنندگان "بسیار ناعادلانه" بود.

نادال گفت: این محرومیت بسیار بی انصافی است. ما تنیسور‌ها در برابر این حمله نظامی (روسیه به اوکراین) چه کار می‌توانیم بکنیم؟ تنیسور‌های روسیه مقصر آنچه در اوکراین در حال وقوع است نیستند.

پیش از نادال، زورف، آندری روبلف روسی و نواک جوکوویچ صرب از این اقدام انتقاد کرده بودند. نواک جوکوویچ محرومیت بازیکنان روسی و بلاروسی از ویمبلدون را "دیوانه‌وار" توصیف کرد و خواستار جدایی سیاست از ورزش شد.

چندین رسانه قبلا گزارش داده بودند که مقامات دولت بریتانیا در حال مذاکره با فدراسیون جهانی تنیس و در نظر گرفتن ممنوعیت برای ورزشکاران روسی در ویمبلدون هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی