تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

قالیباف: دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تسریع کند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز گفت: انتظار می‌رود دولت با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان هر چه سریع‌تر و در همین روز‌های پیش رو به مطالبات معلمان جامه عمل بپوشانند.

کد خبر: ۱۲۸۵۶۴
۰۹:۵۲ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

قالیباف: دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تسریع کند

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید مطهری پرچمدار بینش نوین اسلامی در عصر حاضر بودند و می‌توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگترین مجاهدان عرصه جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر به تمام مسلمانان جهان به خصوص ملت شریف و مومن ایران اسلامی، بیان کرد: ماه رمضان سرشار از برکات الهی است و مومنان و سعادتمندان با بندگی خالصانه در این ماه از این برکات بهره‌مند شدند.

وی افزود: از تمام مردم عزیز ایران التماس دعای خیر برای توفیق تمامی نمایندگان این مجلس در عمل به وظایف خود و سربلندی در مقابل ملت شریف ایران را دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرا رسیدن سالروز شهادت معلم انقلاب و استاد همیشه زنده و پایدار شهید مطهری را گرامی می‌داریم، مرحوم آیت الله مطهری به معنای واقعی کلمه پرچمدار بینش نوین اسلامی و احیای تفکر اسلامی در عصر حاضر بودند و می‌توان از ایشان به عنوان یکی از بزرگترین مجاهدان عرصه جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.

قالیباف در ادامه خاطرنشان کرد: اندیشه‌های آن شهید سرافراز امروز نیز راهنمای تفکر ناب اسلامی و بهترین میزان اندیشه‌های انقلابی به دور از افراط و تفریط است. دستگاه‌های فرهنگی کشور و مجاهدین عرصه‌های جهاد تبیین باید از اندیشه‌های آن شهید عزیز همچون یک دارایی ارزشمند و کم نظیر حراست کنند و برای نشر آن که ناب‌ترین نمونه ظهور اندیشه‌های انقلاب اسلامی بود، حداکثر تلاش‌های خود را به کار ببندند.

وی افزود: کمرنگ شدن مطهری، کمرنگ شدن اندیشه انقلاب اسلامی است و باید به دقت از این موضوع مراقبت کرد و در جهت نشر اندیشه‌های آن شهید بزرگوار به خصوص در میان نسل جوان و دانشجویان کوشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین روز معلم را که به همین مناسبت نام گذاری شده است گرامی می‌دارم و این روز و هفته گرامیداشت مقام معلم را به تمامی فرهنگیان عزیر در سراسر کشور تبریک می‌گویم. وظیفه مسئولان در هر سطحی تلاش برای تکریم معلمان است، چرا که همه ما به نحوی زیر بار منت و مرهون الطاف معلمان هستیم و بزرگداشت معلم بزرگداشت جامعه است.

قالیباف خاطرنشان کرد: در مجلس یازدهم از روز اول پیگیر تصویب قانون رتبه بندی معلمان و عمل به وعده‌های بر زمین مانده در دستور کار مجلس بودیم و توفیق داشتیم با تلاش شبانه روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم و بخشی از دین خود نسبت به معلمان عزیز و زحمتکش را ادا کنیم.

وی با بیان اینکه رتبه بندی معلمان پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است، گفت: از آنجا که ریل گذاری قانونی لازم برای اجرای این قانون در مجلس شورای اسلامی به انجام رسیده، انتظار می‌رود دولت با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان هر چه سریع‌تر و در همین روز‌های پیش رو به مطالبات معلمان جامه عمل بپوشانند. ان شاءالله در ادامه مسیر نیز با نظارت دقیق بر اجرای این قانون بتوانیم در مقابل معلمان کشور سربلند باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اتفاقات تلخ این روز‌ها در افغانستان بیان کرد: آمریکا با بهره گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور است تا با ایجاد فتنه قومی- مذهبی در افغانستان مردم مظلوم این کشور را در بحرانی بی سابقه فرو برده و از حکومت مستقر در کابل باج خواهی کنند.

قالیباف در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت را وظیفه کابل می‌داند که متاسفانه تاکنون نتوانسته به وظیفه خود عمل کند. در این زمینه تاکید می‌کنیم که تشکیل دولت فراگیر که همه اقوام افغانستان را نمایندگی کند از اولین الزامات موفقیت در تامین امنیت پایدار محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی