تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

الکاظمی خبر داد؛ تفاهم میان ایران و عربستان به زودی حاصل می‌شود

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در گفتگو با روزنامه کویتی «الصباح» درباره آخرین وضعیت گفتگو‌های ایران و عربستان که با وساطت عراق در حال انجام است، اظهارنظر کرد و گفت: تفاهم میان ایران و عربستان به زودی حاصل می‌شود.

کد خبر: ۱۲۸۴۷۴
۱۱:۴۸ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

نخست وزیر عراق خبر داد؛ تفاهم میان ایران و عربستان به زودی حاصل می‌شود

دیدارنیوز: نخست‌وزیر عراق می‌گوید که به زودی توافق میان ایران و عربستان حاصل می‌شود.

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در گفتگو با روزنامه کویتی «الصباح» درباره آخرین وضعیت گفتگو‌های ایران و عربستان که با وساطت عراق در حال انجام است، اظهارنظر کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت وساطت بغداد میان ایران و عربستان و اینکه آیا گفتگو‌های جدیدی در آینده برگزار می‌شود یا نه، گفت: عراق منافع مستقیمی در تحقق تفاهمات میان کشور‌های منطقه و ایجاد ثبات منطقه‌ای دارد.

الکاظمی تاکید کرد: به دلیل اینکه روابط خوبی با ایران و عربستان و دیگر کشور‌های منطقه داریم توانستیم فضای گفتگو‌های مثبتی را در عراق ایجاد کنیم که بسیاری از آن‌ها اعلام نشده است.

وی افزود: برادرانمان در عربستان سعودی و ایران با مسئولیت بسیار بالا و با توجه به مقتضیات شرایط کنونی منطقه در پرونده گفتگو‌های دوجانبه در حال تعامل هستند. ما اطمینان داریم که توافق ان‌شاالله نزدیک است.

الکاظمی همچنین گفت: ضمن این‌که یک پیشرفت واقعی و گسترده در روابط بین همه کشور‌های منطقه، به پشتوانه اعتقاد راسخ و حسن نیت در پیش خواهد بود. چراکه آینده منطقه در گرو شروع به نگریستن به آن به عنوان یک سیستم دارای تلاقی منافع و همگرا و نه متقاطع است و این سیستم نمی‌تواند خود را وقف ساخت و ساز اقتصادی کند و بدون حل مشکلات و به صفر رساندن بحران‌های آن، خود را به توسعه جهانی برساند.

تاکنون پنج دور گفتگو‌های ایران و عربستان به وساطت عراق و با هدف از سرگیری روابط دوجانبه برگزار شده است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی