تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

انتقاد از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا در دیدار وزرای دفاع ایران و چین

در دیدار امروز (چهارشنبه) وزرای دفاع ایران و چین در تهران، طرفین از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا که باعث گسترش نا امنی و بی ثباتی در جهان شده است، انتقاد کردند.

کد خبر: ۱۲۸۳۵۳
۱۵:۵۵ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

انتقاد از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا در دیدار وزرای دفاع ایران و چین

دیدارنیوز: وزیر دفاع چین در دیدار با امیر آشتیانی بر گسترش همکاری‌های دوجانبه دفاعی بین دو کشور تاکید کردند.

به نقل از سایت وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با ارتشبد «وی فنگ هه» همتای چینی خود که در محل وزارت دفاع انجام گرفت با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کشور‌های همسایه و آسیایی، همکاری میان دو کشور در ابعاد مختلف را مهم، راهبردی و متاثر از ارتباطات تاریخی، تمدنی و نیز رویکرد‌های مشترک نسبت به تحولات بین‌المللی عنوان و ابراز امیدواری کرد: این دیدار‌ها به ارتقای سطح و تعمیق روابط میان دو کشور و در نهایت به صلح و امنیت در منطقه و جهان کمک می‌کند.

وزیر دفاع کشورمان در این دیدار با مرور تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، ضمن ابراز نگرانی از روند رو به تزاید بحران‌های امنیتی در جهان، ریشه بسیاری از آن‌ها را در سیاست‌های توسعه جویانه و برتری طلبانه غرب و سوء استفاده از خلأ‌های امنیتی در جهان دانست و بر ضرورت مقابله با روند سلطه جویی آمریکا در جهان از طریق تقویت چندجانبه گرایی تاکید و افزود: درسایه تعامل و همکاری میان کشور‌های مستقلی که مخالف روند یکجانبه‌گرایی در جهان هستند، می‌توان با چالش‌ها و تهدیدات مشترک امنیتی مقابله کرد.

وی با اشاره به پروژه دشمن سازی توسط نظام سلطه و آمریکا و بهانه برای حضور نا به جای خود در مناطق مختلف جهان تصریح کرد: تجربه تاریخی ثابت کرده است در هر منطقه از جهان که آمریکا حضور نظامی داشته است نه تنها باعث ثبات و امنیت نشده بلکه موجی از ناامنی، بی‌ثباتی، اختلافات، بدبینی، جنگ و ویرانی و آوارگی در جهان را ایجاد کرده است.

وزیر دفاع در همین زمینه از استاندارد‌های دوگانه غرب در مواجهه با بحران‌های انسانی در جهان انتقاد کرد.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به خدمات برجسته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، به نقش سازنده و ثبات بخش جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت منطقه اشاره و با یادآوری خدمات شهید سپهبد سلیمانی و نقش ممتاز ایشان در این مسیر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خاکریز نخست مقابله با تروریسم در منطقه بوده است و اگر اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نبود چه بسا شاهد تسری این پدیده شوم به سایر مناطق جهان بودیم.

وزیر دفاع کشورمان در ادامه با اشاره به سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس که مبتنی بر شکل گیری امنیت بومی و درونزا است؛ بر برقراری گفتگو‌های امنیتی میان کشور‌های منطقه تاکید کرد.

ارتشبد «وی فنگ هه» وزیر دفاع چین نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران، با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو ملت ایران و چین بر اراده رهبران دو کشور بر گسترش روابط در همه زمینه‌ها تأکید و هدف از سفر خود به تهران را افزایش سطح همکاری‌های راهبردی دفاعی میان دو کشور بر شمرد.

وی با بیان اینکه همچنان در شرایط کرونا هستیم، حضورخود و مقامات نظامی چین در ایران را نشان دهنده اهمیت راهبردی و ریشه دار بودن روابط دو کشور برشمرد.

وزیر دفاع چین ریشه بسیاری از جنگ‌ها و ناامنی‌های جهان را ناشی از اقدامات سلطه جویانه و یکجانبه گرایانه آمریکا دانست و گفت: همکاری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و چین نقش بسزایی در خنثی سازی این اقدامات و مبارزه با تروریسم خواهد داشت.

در این دیدار طرفین ضمن انتقاد از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا که باعث گسترش نا امنی و بی ثباتی در جهان شده است با بررسی راهکار‌های تقویت و تعمیق همکاری‌های دفاعی و نظامی دو کشور، توسعه همکاری‌های دو جانبه را عامل موثری برای تحکیم ثبات و امنیت منطقه‌ای و جهانی ارزیابی کردند.

وزیر دفاع چین در پایان این دیدار از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت سفر به چین دعوت به عمل آورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی