تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

نماینده مجلس: همه دستگاه‌ها باید شفاف شوند

شهریار حیدری، نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که همه دستگاه‌ها باید شفاف شوند. او گفت: شفافیت باعث جلب اعتماد بیشتر رأی دهندگان به وکلایشان و در نتیجه افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.

کد خبر: ۱۲۸۲۲۹
۱۳:۴۸ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

نماینده مجلس: همه دستگاه‌ها باید شفاف شوند

دیدارنیوز: نماینده قصرشیرین در مجلس، گفت: شفافیت آراء یکی از اولویت‌های نمایندگان در مجلس یازدهم و همچنین مطالبه مردم از مجلس است که باید محقق شود.

شهریار حیدری، نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، درباره طرح شفافیت، گفت: شفافیت آراء یکی از اولویت‌های نمایندگان در مجلس یازدهم و همچنین مطالبه مردم از مجلس است که بهتر است محقق شود.

وی با بیان اینکه شفافیت آراء نمایندگان موجب کارآمدی و توانمندی بیشتر مجلس می‌شود، افزود: همچنین شفافیت باعث جلب اعتماد بیشتر رأی دهندگان به وکلایشان و در نتیجه افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.

نماینده قصرشیرین در مجلس با بیان اینکه تصویب طرح شفافیت در مجلس، نقطه عطفی برای مجلس یازدهم است، ادامه داد: یکی از معایب این طرح، تحت فشار بودن نمایندگان و معذوریت‌های احتمالی آن‌ها در بیان صریح و شفاف نظرات‌شان است.

حیدری اضافه کرد: با وجود ویژگی‌های مثبت طرح، این احتمال وجود دارد که نمایندگان تحت فشار و تعارفات قرار بگیرند و نتوانند رای و نظر اصلی خود را بیان کنند.

وی اظهار کرد: شفافیت آراء نمایندگان موجب پاسخ‌گو کردن بیشتر نمایندگان به موکلانشان می‌شود و آن‌ها را در برابر افکار عمومی در خصوص اظهارات و تصمیم‌هایشان بیشتر پاسخ‌گو می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: شفافیت آرا به توانمندی مجلس کمک می‌کند و باعث می‌شود نمایندگان در انجام وظایف خود با جدیت عمل کنند و نظرات مختلفی را برای تصمیم گیری لحاظ کنند.

حیدری در ادامه با اشاره به طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجلس، گفت:شفافیت باید در تمامی زمینه‌ها وجود داشته باشد، همه دستگاه‌ها باید شفافیت را در سرلوحه امور قرار دهند تا مردم بتوانند در یک اتاق شیشه‌ای نسبت به عملکرد‌ها قضاوت منصفانه‌ای داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه بعضا برخی اختلافات و فاصله‌ها میان مردم و دولت، نشأت گرفته از نبود شفافیت است، بیان کرد:مانند هر طرحی در مجلس، طرح شفافیت نیز مخالفان و موافقانی دارد، اما به اعتقاد بنده تصویب و اجرای آن لازم و ضروری است.

نماینده قصرشیرین در مجلس گفت:با این حال طرح شفافیت اتفاق خوبی است که باید رقم بخورد. شفافیت بهتر از عدم شفافیت آراء است بنابراین با وجود همه ویژگی‌های این طرح، شفافیت اثر مثبتی بر عملکرد مجلس و سایر دستگاه‌ها خواهد داشت.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی